Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud egy szülő így bánni...

Hogy tud egy szülő így bánni a gyerekével? Már lelkileg teljesen tönkre tesz

Figyelt kérdés

Hárman lakunk együtt, a batyám, én és anyu. Kb. három éve anyu elkezdett pasizni ( 2007-be halt meg apa ).Ezzel nincs is bajom, de azóta nagyon megvátozott.Csak a hapsik érdeklik, velem úgy beszél, mint a kutyával.Folyton "dagadék"nak hív, pedig nem is vagyok dagadt (165/57-58kg).Volt, hogy sírásig szekált a külsőmmel aztán röhögött, hogy milyen gyenge a lelkem. Van amikor dugja előlem a kaját, nekem sose vesz semmi sütit, vagy csokit csak magának meg tesómnak.

4km-re van a suli, de nem vesz bérletet, mert nincs pénz, de pezsgőre napi szinten van, meg több 100km-et utazni a pasijaihoz, meg azzal is fogyok, hogy gyalogolok szerinte.

A tesómnak mindent megad, folyton mennek együtt vásárolgatni, vele normálisan beszélget, mindig a kedvébe jár.Sokat gondolkozok rajta, hogy velem miért ilyen? Engem miért tart egy utólsó lábtörlőnek?Miért kell neki mindennap megalázni? Ha ezekre rákérdezek azt mondja, hogy ne kötekedjek vele, mert rosszul járok. Utálok már haza jönni is, amikor itthon van akkor általában könyvtárba olvasok, vagy a parkba és csak sötétedéskor jövök haza.

Néha vannak jó pillanatai, amikor kedves, de ez egyre ritkább. Folyton hangoztatja, hogy mennyire megbánta, hogy válalt még egy gyereket, nem is érdekli, hogy nekem ez mennyire fáj.

Csak mamám szokott velem foglalkozni, de Ő idősekotthonába van, nem mehetek hozzá mindig sírni. Tesóm egy beképzelt bunkó, szinte nem is beszélünk.

Nem akarok nevelőotthonba kerülni, se idegenekhez.. én csak azt akarom, hogy ugyan olyan legyen velem, mint a bátyámmal, vagy, mint kiskoromba.

Nem emlékszem, hogy bármit is tettem azért, hogy így viselkedjen..mindig felköszöntöm szülinapján,anyáknapján, sose lógtam suliból, nem cigizek, nem vagyok bulizós.Ő se mondja sose, hogy miért nem szeret.

16/L


2014. ápr. 8. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
1%
Én meghallgatnám a másik felet, mert elég nehéz elképzelni, hogy a tesóddal normális, veled meg nem.
2014. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos sok "anyanak" egy rud elorebb valo, mint gyerekei.

Anyad ugy nezni ferfi-parti, ezert banik jobban is a batyaddal.

2014. ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Kérdezd meg tőle miért változott meg a viszonyotok...
2014. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Versenytársat lát benned. Sajnálom nagyon.
2014. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy én vagyok túl egyszerű.Nincs humorérzékem, mindent a szivemre veszek.Egyedül azt nem tagadja, hogy eldugja az ételt, de azt is arra fogja, hogy nekem akar jót.De ez nekem megalázó :(
2014. ápr. 8. 13:28
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy anyukád féltékeny rád, mint nőre?
2014. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként tényleg annyira sokat eszel otthon ,hogy ahhoz kell folyamodjon, hogy eldugja az ételt?
2014. ápr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Én is dugdosom a nassolni valót a lányom elől, de ő még csak 6 éves. Én imádom a csokit, chipset és sajnos elég sokat eszek is, de mellette tudom hogy nem helyes és nem akarok a lányomnak rossz példát mutatni így akkor eszek mikor ő már alszik és megy a kuka aljába a papír hogy ne lássa. Attól, hogy én rontom az egészségem még a gyerekét nem akarom. Nálatok nyilván már másabb a szitu de lehet még gyereknek néz.
2014. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vetélytársnak lát, és fél, hogy a lenyulod a pasijait, le akarja rombolni a lelkivilágodat.Szedd össze magadat és légy erõs, ne figyelj rá,amikor megbánt.Szégyelheti magát.Mondd csak nem az apudra hasonlitasz és ez irritálja?
2014. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem anyád pszichiátriai eset,és ezt egészen komolyan mondom.Normális ember ilyeneket nem tesz...és nem a kaja eldugáson van a hangsúly hanem a megalázáson.
2014. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!