Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lelki bántalmazásnak soha...

Malexis253 kérdése:

A lelki bántalmazásnak soha sem lesz vége?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, édesanyám naponta megaláz, nevetségessé tesz mások előtt, ok nélkül bírál, "így kellett volna" csinálnod, és az sem jó neki, hogy hova teszem a bögrémet az asztalon.


Mindig veszekszik velem, én soha nem kiabálok vele és mondtam már neki, hogy ez engem nagyon bánt, ne csinálja.


De semmi, ugyanúgy. Ő nagyon elégedetlen az életével


Soha egy jó szót vagy támogatást nem kaptam tőle. Amikor csupa 5-ösre érettségiztem, akkor "azt neked csak megadták", a diplomaosztómra nem jött el, amikor leadtam 15 kg-ot, akkor pedig "hogy nézel ki".


Vadidegen emberek kedvesek velem, a munkahelyemen dícsérnek. Mindig mondom neki, hogy üljünk le és beszéljük meg, hogy miért viselkedik így velem, de nem. Nézi a TV-t, és a reklámok között vagdalózik nekem, vagy főzés, takarítás, bevásárlás stb. során.


Ennek csak akkor lesz vége, ha elköltözöm? Mit tudnék csinálni, hogy változzon a helyzet? Vagy fogadjam el, hogy nekem sose lesz vele jól működő kapcsolatom?


Édesapám 10 éves koromban halt meg, párkapcsolatom nincsen, vannak barátnők, de nagyon egyedül érzem magam.


2014. ápr. 14. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Anyukad nem maniakus depresszios egeszen veletlenul? Ugy nez ki, nem lesz nyugtod, amit ott laksz.
2014. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kell vele lakj? Ezen semmi sem segít, csak a ritka találkozás.
2014. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
El kell költöznöd, hogy átértékelje a dolgokat.
2014. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem depressziós, de voltak alkoholproblémái régen.


A pénz miatt nem költöztem még el, különélni a fizetésem teljes egészét elvinné. Így meg viszonylag nagy részét félre tudom tenni. Viszont ha ti is úgy látjátok objektíven, hogy nincs más megoldás, akkor az elköltözést fogom választani.

2014. ápr. 14. 10:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló esetben kb. 30 évesen egy nyilvános bemutatáskor sikerült frappáns választ adnom, amit nagy hahota fogadott. Soha többet nem fordult ilyen elő...

Az elköltözés alap. Ha látogatás alkalmával indul a b*ogatás, gyorsan eszedbe jut, hogy valahova sietni kell. Gyorsan le fogja venni, hogy valami nem stimmel.


Az elköltözésnél is fontosabbnak tartok egy erős párkapcsolatot, az ilyenkor nagyon erős támaszt tud adni

2014. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig jót tenne, ha elköltöznél, a saját lelki nyugalmad érdekében.
2014. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnál összejönni egy faszival és odaköltözni hozzá vagy összeköltözni vele?

Írtad, h leadtál 15 kg-ot, szerintem már az alakod is jó hozzá meg minden. Meg amúgy normálisnak is tűnsz.

2014. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!