Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátomnak magáznia "kell"...

A barátomnak magáznia "kell" a szüleit, nagyszüleit. Még 6 év házasság után nekem is. Szülei 48 évesek. Az én szüleim már 2 év után megengedték neki a tegeződést. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa dolog amikor a szüleihez szól, pl. "Anyu, maga kér valamit inni?" "Apu, megkérhetném hogy segítsen xy dologban?"


Így beszél velük. Ilyen furcsán távolságtartóan. Nagyszülők dettó. A vicces az hogy nem is régimódiak a szülei: bár faluban laknak, de modernek, bulizni járnak, divatosan öltöznek, új modern házuk és új BMW-jük van (szóval nem úgy kell elképzelni őket mint két régimódi vallásos paraszt ember aki a kertben kapál és Trabantja van). Az apja vállalkozó, az anyja boltot vezet. Amikor megismerkedtünk akkor voltak 40 évesek. Az én szüleim akkor 50 évesek voltak és minden további nélkül felajánlották neki a tegeződést amikor már látták hogy komoly a dolog.


Nagyon kellemetlen hogy a barátom az én családomban a nagyszülőkön kívül mindenkivel tegeződik, én meg még az anyja hugával sem (érdekes hogy vele a barátom és a testvérei is tegeződhetnek, meg a férjével is) aki 36 éves. Én 28 vagyok és ez nagyon furcsa, ennyi idő után, pluszban még elvárja hogy "csókolommal" köszönjek neki (volt már ebből sértődés amikor először letegeztem).


Már nem is szeretek hozzájuk menni emiatt. Olyan kellemetlen. Náluk ő felhőtlenül beszélgethet, nekem meg még házasan is (gyereket várunk) kisgyermek módjára csókolomoznom kell mindekit és úgy beszélni mint a rendőrökkel. A legnagyobb vicc, hogy aki a munkatársuk azzal minddel tegeződnek legyen bárhány éves is! Az egyik barátnőm az apjának dolgozik és olyan hülyén jön ki amikor együtt találkozunk vele hogy én csókolomozok, a velem egyidős barátnőm meg sziázik vele. Pedig nekem az apósom!


Mi erre a megoldás?



2014. ápr. 14. 14:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
63%
Náluk úgy látszik, ez egy ősi családi szokás, nem te fogod megváltoztatni, el kell fogadni, kár ezért kardoskodni, mert úgyis csak te jössz ki belőle rosszul.
2014. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
10%

régen még tudták mi a tisztelet!

de a mai fiatalokból kiveszett!

azt hiszik, ha már tegezik a szülőket, mindent megengedhetnek.

én ezért gondolkodom, ha lesz gyerekem, a magázást kérem majd tőle, és katona iskolába fogom íratni, 8. osztály után.

2014. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez fura.


De ne tőlünk kérdezd miért, szerintem velük kellene leülni megbeszélni, hogy téged ez zavar.

2014. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként nem értem, hogy magázódva miért nem lehet egy jót beszélgetni, miért érzed a magázódás miatt feszélyezve magad?
2014. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
71%

Én ebben nem látok semmi problémát. Igen, sok helyen még manapság is ez a szokás, hogy a gyerekek magázzák a szülőket. Így egyértelmű, hogy ha ő a saját szüleit magázza, akkor neked is magázni kell őket.

A közvetlen, jó kapcsolat meg nem ezen múlik.

Nem a tegeződésen, vagy magázódáson múlik, hogy valaki kedves-e veled. Fogadd el, hogy náluk ez a szokás, nem változtathatod meg az egész családod, azért mert nálatok nem így van.

2014. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
51%
A magázódás nem régimódiság hanem a tisztelet jele. Én tegezem a szüleimet és a nagyszüleimet is, viszont Anyukám magázta az ő szüleit. Én anyósomat és apósomat akkor sem tudnám tegezni ha erre ők kérnének meg. Én egyszerűen ilyen vagyok. Szerintem fogadd el így, mást nem tudsz tenni úgy sem.
2014. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
64%

Vannak ilyen családok, ahol ez a szokás. Így nevelték őket, ez ellen sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, főleg akkor, ha fontos neked a jó viszony az anyóssal-apóssal.


Nálunk valami hasonló a helyzet, nekem se lett felajánlva, hogy tegeződhetünk, úgyhogy én a mai napig (3 és fél év után) magázom a barátom édesanyját. Ezzel szemben a barátom már az első találkozáskor tegeződött, és azóta is mindenkit tegezhet nálunk a családban, egyedül a nagymamámat magázza, de csak azért, mert nagyim pontosan ugyanilyen, mint a te anyósodék. Őt még az édesapámnak is magáznia kell, így nevelték, ebben nevelte fel a fiát, sajnos ezt jobb megszokni...

2014. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
66%

Kellemetlen ez igaz, azonban nem mindenki szereti a tegeződést és ezt el kell fogadni, ha valami ilyen.

Amúgy miért nem kérdezed meg tőlük?

Vagy a barátod mit mond, neki miért kell magáznia a szüleit, nagyszüleit? Miért alakult ez így?

2014. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
59%

A magázódás nem a tisztelet jele, akkor önként jönne, és minél jobban megismersz, megkedvelsz valakit, annál inkább tegeznéd. Pl. a testvéredet, párodat is tiszteled, de nem magázod.


A másik, az én anyukámnak és a testvéreinek is magázniuk kell az apukájukat, az egyik tesója meg már 10 éve azt várja, mikor döglik meg - ezt így mondta - úgyhogy a magázódás messze nem a tisztelet jele.

2014. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
72%

mindig is magáztam a szüleimet (nekem az volt furcsa, hogy a korosztályom nagy része tegezte)


a gyerekeim természetesen tegeznek, mert ma már ez a természetes


a barátod szülei régi vágású család (kortól függetlenül) ... akkor nem éreznéd magad hülyén, ha a barátod magázná a szüleit, te meg tegeznéd? gondolkodj már el rajt ... merthogy ő nem tud átállni a tegezésre, mert így nőtt fel, így természetes


egyébként pedig a te jó kapcsolatodat az ő családjával nem az határozza meg, hogy magázod, vagy tegezed őket

2014. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!