Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végső el keseredésemben...

Végső el keseredésemben vagyok, hogyan oldhatnám meg hogy rendeződjön a családi hátterem?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni.

Pontosabban ez mindenre kiterjed ez a kérdés. De eredendője inkább a szülő és gyermek közötti kapcsolat, inkább annak hiánya.

Legfőbb okom a szomorúságra, hogy édesapámmal nem váltottam szót évek óta, többször is kisebb koromban megvert, és legutóbb mikor nekem támadt, 2012-be, azóta nem beszéltem vele. egy háztartásban élünk, édesanyám sajnos már csak az agyagi biztonság érzete miatt maradt mellette. jelenleg 21 éves fiatal női hallgató vagyok. édes anyám nemrég töltötte a 49-k szülinapját. édesapám pedig az 53-at.

roppant agressziv, és mivel eddigi életem során helytelen képet láttam szüleim viselkedési mintáiból felhívták rá a figyelmem hogy forduljak szak emberhez.

párkapcsolat szempontjából meg igértem addig nem kezdeményezek ameddig nem vagyok teljesen épp és egészséges önbizalommal.

arra lennék kíváncsi hogy mennyi időt ölelne fel a terápia hogy ezt a helytelen mintát felválthassa a helyes, és bízni tudjak a férfiakban?

továbbá hogyan tudnám rávenni édesanyámat hogy elváljon édesapámtól? Ugyan is édes apám hatalmi pozicíóban van, kiszolgálja mindkét oldalról az édesanyja és az édesanyám is. engem sem akart, igy olyan vagyok neki mint a betolakodó kis testvér.

szeretnék teljes életet élni boldogan, hogy segíthessek magam is másokon. pszichológia alapképzést választottam.


köszönöm.



2014. ápr. 14. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Ebből a beteg környezetből mindenképpen ki kell lépned. Elköltözés lenne a legjobb. Azért mert apád egy állat, még nem kell a férfiaktól félni. Legjobban egy kiegyensúlyozott párkapcsolat segítene rajtad. Többet érne minden ráolvasásnál.
2014. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem kell, pont azért kerestem meg egy szakorvost is mert egy ifjú emberrel találkoztam. nem mondta de éreztem rajta hogy ezt tanácsolja. elgondolkodtam. nem éreztem kellő erőt és okot hogy korábban forduljak.
2014. ápr. 14. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:

hát szerintem ne várjál a terápiára, mert addig az ifjú ember rég köddé válik.

Inkább próbáld meg megoldani saját erőből, közben járhatsz terápiára is, de ha ilyen lehetőségek adódnak, nem szabad őket csak úgy elszalasztani, csak mert nem tudjuk, hogy képesek vagyunk-e megfelelően kezelni a helyzetet.

Könnyen lehet, hogy képesek vagyunk rá.

Ha meg nem, akkor sem a terápia folyamán fogjuk megtanulni, hogy kell az ilyen helyzeteket kezelni, hanem az életből.

Szóval nyugodtan próbálkozzál az ifjú emberrel, és mellette futtassad a terápiát, ha van rá pénzed.

Anyukád pedig felnőtt ember, te ott lehetsz, mellette állhatsz, de az ő döntéseiért nem te vagy felelős.

2014. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
egy valamit megtanultam(apám alkoholista depressziós skizofrén) hogy olyan lelkibeteg emberek mint mi igaz jobban megértjük a beteg embereket mint bárki a világon,de pont ezért nem bírjuk egyszerűen földolgozni a stresszt márpedig a pszichológus szakma nagyon sok stresszel jár. Amúgy én 23 éves koromig nem tudtam járni senkivel,de végül rám talált a szerelem pedig a mai napig nem hevertem ki igazán mindazt amit az apám velem tett,de ennyi erővel örökké várhatok mert mindig velsz valami bibi, amit tehetsz hogy nagyon figyeld meg az aktuális partnered hogy még véletlenül se hasonlítson az apádra(se kívűl se belül)
2014. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

"pszichológia alapképzést választottam."


Te egy súlyosan zavarios családi háttérből úgy akarsz kimászni, hogy másokon akarsz segíteni, ahelyett, hogy előbb magadat rakatnád helyre egy igen-igen jó pszichiáterrel?! Ahogy elnézem, még az is évekbe telik - feltéve, hogy nem csak szorgamaska vagy, hanem tényleg okos ember és erőd is van, hogy elbírd a terápiát.


"továbbá hogyan tudnám rávenni édesanyámat hogy elváljon édesapámtól?"


Sehogy, és nem is a te dolgod. Ez kettejük dolga. Anyád felnőtt ember, apád felnőtt ember, rendezzék a soraikat egyedül.


Ne segíts te másokon, emberke. Inkább keress magad segítséget. Akinek segítségre van szüksége, az nem akar és nem is mer támaszkodni egy olyan emberre, aki nálánál is sérültebb.

2014. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi segítségeket de az Ijfú ember már rég köddé vált. roppant kedves nagylelkű figyelmes is volt. majd a harmadik találka után megkért hogy ne keressem többé. ez szerdai napra esett a találka. pénteken küldte az üzenetet hogy ne hétköznap roppanjak meg. sokat köszönhetek neki. bár igaz kérte, még is megköszöntem neki az együtt töltött időt. válaszra nem számítottam. nem történt Így vissza jelzés sem. szerettem volna vele egy párban lenni, de elnézve két külön személet állt egymás előtt a teljesen egészséges lélek, független a komfortzónáitól, és a kétségbe esett lélek, akinek negatív hatás kellett hogy lépni merjen.
2014. ápr. 14. 19:14
 7/14 anonim ***** válasza:

jaj, előzőek, nem csak olyan pszichológus van, aki közvetlenül terápiát tart.

egy csomó más módon dolgozhat pszichológus.

A kislány 21 éves, még rengeteget tapasztalhat, kimászhat ebből a dologból.

Meglátja, mit kezd majd a képesítésével. Különben sem praktizálhat valaki 3 év után.

2014. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha így is alakult, az sem biztos, hogy amiatt volt, mert neked ilyen a családi háttered.

A randevúzás ilyen, a felek közben meggondolják magukat.

Kiegyensúlyozott lelkületű embereknél is így van.

Tehát ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket.

Csak nyugodtan randizz tovább, ha akad olyan jelentkező, aki neked is tetszik.

Közben pedig csináld a terápiát, ha anyagilag meg tudod oldani.

Sok sikert neked.

2014. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg hogy miképp praktizálhat, nem vonom kétségbe hogy nagyszerű doki lesz,csak a munkával járó dolgokat nem tudja feldolgozni(példéúl a betegek negatív hatásai)de az is lehet hogy amint felszabadul az apától(mint én) nem tud mit kezdeni a nyugalommal és pont ez a szakma fogja neki adni a kapaszkodót ki tudja. Ami a fiatal embert illeti én a sokadik randi után találtam a férjem sokan lepattintottak sokat én küldtem el,de a férjem el tudta fogadni a bajomat és ez a lényeg, nem azért kell meggyógyulnod,hogy más megszeressen és igazából nem is kell addig amíg még benne élsz,mert jöhet bármilyen kezelés ha utána mindig ugyanoda visszatérsz. Plusz ha anyád nem áll készen a vállásra akkor akár fejen is állhatsz ezt neki kell meglépnie, de ha megteszi állj mindenben mellé ennyit tehetsz, max vesd fel neki hogy boldog e így és nem akar/tud lépni?
2014. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Mindegy, nem akarom annyit ragozni, de lehet, h nem voltam világos. tehát az van, hogy pszichológusból is van hatszáz féle és a hatszáz féléből egy rész, aki betegeknek tart terápiát, ahogy te azt elképzeled, meg a filmekben látod.

A többi pszichológus kutató, vagy vállalatoknál dolgozik, elméleteket gyárt, könyveket ír, újságcikkeket ír, kísérletezik, egészséges emberekkel foglalkozik, stb. stb. Nem is kerül beteg emberek közelébe. De attól még segít.

Ugyanakkor lehet, hogy ahogy az anonim alkoholisták terápiáját is sokszor (vagy mindig) volt alkoholisták tartják, úgy lehet, hogy ilyen csoportos foglalkozásokat is tarthat egy nehéz családi háttérrel rendelkező pszichológus.

És még rengeteg lehetőség van.

2014. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!