Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Semmiben sem támogatnak,...

Semmiben sem támogatnak, egyenesen lenéznek?

Figyelt kérdés

Először is szögezzük le: nem nyávogni fogok, hanem leírok pár dolgot, amit nagyon megköszönnék, ha elolvasnál, utána pedig ha tudsz, hozzászólnál a témához. Köszönöm előre is!


Mindig is céltudatos srác voltam, ha akartam valamit, vért izzadva is, de elértem. Viszont az én gondolkodás módom mindig is eltért a szüleimétől. Eldöntöttem, hogy a sport lesz az életem. Végeztem már OKJ tanfolyamot is sport oktató szekcióban, illetve testépítés témában is. Tehát már 2 OKJ levéllel rendelkezem (saját pénzből). Most pedig egy UEFA D licencet szeretnék megszerezni, hogy a labdarúgásban edzőként vegyek részt, majd sportmenedzser szakra is jelentkeznék.


Igen ám, csakhogy a szüleimnek ez teljesen tabu. Az anyám azt akarja, hogy húzzak szépen egyetemre aztán legyek programozó, hol ott engem ez teljesen hidegen hagy. De hát az "informatikában a jövő és a pénz, aztán majd eltudom tartani őket is" - ahogy fogalmazna. Az apám valóságos paraszt gyereket nevelne belőlem, aki majd viszi tovább a gazdaságot.


Amikor előjövök az álmaimmal, kritizálnak, gúnyolódnak, lehülyéznek, kiabálnak, de ez főképp csak az anyámra vonatkozik. Az apám tud megértő is lenni, ha épp kettesben beszélek vele. De ha ott az anyám, nincs az az Isten, hogy nekem adjon igazat.


Most komolyan az a bajuk, hogy én próbálok elérni valamit, nem csak 90 ezer forintot akarok keresni havonta? Nem inkább örülniük kéne, hogy az ő gyerekük céltudatos, nem pedig egy drogos, piás, beképzelt köcsög?


2014. ápr. 14. 21:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Lemaradt: 18/F
2014. ápr. 14. 21:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd ha kiderül hova jutottál, mit érsz el valóban, akkor lehet véleményt mondani.
2014. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bizonyíts most magadnak ,és nekik is egyúttal,hogy megtudsz élni ebből a Sportból is meg hogy szereted csinálni.Ha lesz átlagon felüli eredménye,akkor biztosan belátják majd.
2014. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy vannak céljaid. Viszont ezek szerint ellentétes az övékkel. A jó hír az, hogy a te életedért te vagy felelős, neked kell döntéseket hozni. A rossz hír az, hogy ha "ellentmondasz" nekik, megvonhatják a támogatásukat, és a saját lábadra kell állnod. Bár ez annyira nem is rossz különben.


Ne menj programozónak, ha hidegen hagy, azt nem lehet egy bizonyos fokú őrültség nélkül csinálni. Sok sikert kívánok, és érd el a céljaid!

2014. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy vagy már ahhoz, hogy elköltözz. Jár egyetemre (valami büfé szakra), költözz el, és mellette építgesd a karrieredet. Ha a szüleidnek sok földje van, akkor már biztosan beletanultál a gazdaságirányításba, az mindig ott lesz neked, ha más nem jönne be, örülj neki :)
2014. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valósíts meg álmaidat, ha nem támogatnak akkor a saját erődből. Ne tégy olyat amihez nem érzel elhivatottságot. Abból úgysem lesz semmi. Felnőttél, viselkedj is aszerint.
2014. ápr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden rosszindulat nélkül: költözz el, bizonyíts, állj a saját lábadra. Meg tudod csinálni. Hajrá!
2014. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm ügyvédként alig keresett most van egy jól fizető edző állása (mert ilyet is végzett)németországban és boldog:)
2014. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!