Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes anyukák, mi a...

Kisgyerekes anyukák, mi a véleményetek? Láthatás kérdés.

Figyelt kérdés
Férj, feleség elváltak, két gyerek van. Mivel mindketten alkalmasak a gyereknevelésre a bíró a nagyobbik lányt (8) az anyánál, a kicsit (4)az apánál helyezte el. (200 km-re egymástól). A gyerekek az egyik hétvégét apánál, a másikat anyánál töltik. (Persze mindkét fél küzd még a bíróságon, hogy megszerezze a másik gyereket is). Szóval ez a kicsi lány, kéthetente látja az anyját, ha esetleg beteg, akkor ritkábban. A kérdés az lenne, hogy szerintetek ilyenkor mi a jobb a gyereknek, ha viszik egész láthatás idején ide-oda, más gyerekekhez játszani, hogy barátkozhasson, játszóházazzon, stb. vagy inkább ki kéne használni ezt a kevés időt arra, hogy az anyával otthon legyen, valamiféle ,,intim" kapcsolatot kialakítani?

2014. ápr. 17. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném tőle, hogy mihez van kedve.
2014. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként, fájó szívvel az anyjánál és a testvérél együtt hagynám.Nincs értelme harcolni a gyerekért úgy, hogy közben a gyerek érdekeit nem nézzük.Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a legcsekélyebb mértékben is lemondanék a lányaimról.
2014. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ez nem ilyen egyszerű, hogy mi a jobb. Kicsi még a kislány, nem is biztos, hogy az lenne a legjobb, ha túlságosan kötődnének, bármennyire fura is ez így elsőre. MErt akkor meg jönne, hogy ott szerente maradni, stb. Az anyukának is talán könnyebb így, hogy nem két nap "csak az enyém" után kell visszavinni az apához a kislányt. Ettől még később lehet jó kapcsolatuk.
2014. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Micsoda baromság és önzőség testvéreket szétválasztani.van egy ismim,őket is gyerek korukba szétválasztották.Sosem alakult ki köztük igaz testvéri kapcsolat és fájlalják is amiért nem együtt nőhettek fel.
2014. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudom nem ez a kérdés, de akkor is muszáj leírnom mennyire nem értek egyet a testvérek szétválasztásával. Szerintem ezt a helyzetet a szülőknek kellene megoldaniuk, nem a bíróságnak. Közelebb költözni egymáshoz és megbeszélni hogy az egyik szülőnél marad mindkét gyerek, viszont a másik szülő bármikor elviheti őket. Vagy egyik héten az egyik másik héten a másik szülőnél, de együtt a két gyerek. Nem igaz, hogy két felnőtt ember, akik elméletileg valamikor szerették egymást, ennyire ne tudna együtt működni...
2014. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Baxus, milyen szulo az, aki elválasztja egymástól a testvéreket??? Inkabb megelégedtek azzal, hogy hetente egyszer lássam a gyerekeimet, meg ha a szívem szabadna is bele, minthogy meg a szétválasztással rategyek egy lapáttal a valas okozta traumara....
2014. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Milyen birosag az, aki szetvalasztja oket???
2014. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem a szülők választották szét, hanem a bíró. Megjegyzem bírónő!
2014. ápr. 17. 14:14
 9/14 anonim ***** válasza:

A bírónő a ti akaratoknak megfelelően döntött.Ne fogd rá az önzéseteket!Ha csak egy gyerek lett volna, ketté vágattátok volna!

Ez jut eszembe rólatok:Salamont bölcs döntései messze földön híressé tették. Egy alkalommal például két asszony járult eléje. Egy csecsemőt hoztak magukkal, és mind a kettő azt állította, hogy a gyermek a sajátja. Ekkor Salamon elrendelte, hogy vágják ketté a babát, hogy mind a két asszonynak jusson egy fél. Rögtön fölsírt az egyik asszony: Ne nyúljatok hozzá, nem bánom, legyen övé, csak ne bántsátok. Ebből Salamon már tudta, hogy ki az igazi anya."

2014. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
utolsó, jó nagy butaságot írtál. Először is, én nem vagyok érintett fél. Az anya ismeretségi körébe tartozom, van egy kicsit nagyobb gyerekem mint az övé. A kérdést azért tettem fel, mert amikor a kislány jön láthatásra, akkor mindig jelentkezik nálam, hogy vigyem át az én gyerekemet, vagy hozná az övét, hogy játszanak. És nem tudom eldönteni, hogy most jót teszek-e annak a gyereknek ha az enyémet mindig átküldöm olyankor, mert akkor ugye játszani tudnak az jó, viszont a saját anyjával így sosincs kettesben. Vagy hármasban a testvérével együtt. Nem vagyunk olyan barátságban, hogy ezt szóba hozzam. Másrészt, egyáltalán nem az ő döntésük volt, hogy szétválasszák őket. Anya lelépett a két gyerekkel egy rémes házasságból, volt apának láthatása, az egyik alkalommal viszont nem adta vissza a gyereket. Bíróság stb...bíró azt mondta, ha már elvitte az apja akkor maradjon ott, jó lesz az úgy.
2014. ápr. 17. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!