Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? A szüleim...

Mit csináljak? A szüleim kihasználnak

Figyelt kérdés

6 éve különköltöztem a szüleimtől (más rokonokhoz), de nem tudok "szabadulni" tőlük.

Mindig pénzt akarnak tőlem, bár tudják, hogy fősulira járok és nem dolgozom még, ezért elvárják tőlem, hogy a rokonaimtól kérjek pénzt amire nem vagyok hajlandó.

Ritkán látogatom meg őket (évi 5-6 alkalommal), de mindig azt látom, hogy van egy új okostelefonjuk, tablet, drága ételek nyomai, új ez meg az... Közben egész kötegnyi befizetetlen számla és felszólítások vannak mindenhol és azt hallgatom, hogy ők milyen szegények és szerencsétlenek, mert hiába dolgoznak (már amikor), de az semmire sem elég. Aztán jön a lényeg: "Mennyi pénz van nálad?" (ilyenkor már hazudok) Utána kijelentik, hogy bár a húgomra jöttem vigyázni (aki beteg és nem mehet oviba), de nincs elég pénzük ahhoz hogy ételt vegyenek holnapra (még egy kiló kenyeret sem, de előző nap 2 db nagy családi pizzát rendeltek), oldjam meg ahogy tudom.

Persze, hogy elszaladok a sarki kis közértbe és nem éheztetem a húgomat és magamat sem, utána meg nekem támadnak, hogy hazudtam, hogy mennyi pénz van nálam :(

Nem tudok mit csinálni, mert a rokonaim inkább a szüleim pártját fogják, hogy nekem ott kötelességem segíteni ahol tudok. 20/N


2014. ápr. 17. 19:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező nappalin tanulni, persze.

Hiszen dolgoznia kellene, hogy a szüleit pénzelni tudja.

Még csak véletlenül se a jövőjét építse.

2014. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Velem és anyámmal ugyanaz a helyzet. Annyival rosszabb a dolog, hogy ő nem dolgozik, és ha adok neki pénzt, azt alkoholra költi, pár nap múlva meg sír, hogy napok óta nem evett. Ha nem adok, akkor meg általában összeveszünk.
2014. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is ilyenek voltak. Elkezdtem ritkábban látogatni őket, nem adtam nekik, érdekes, azóta normálisabbak.
2014. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Most ugye rokonoknál élek, akik azért elvárják, hogy hétvégén segítsek nekik az állatok ellátásában, a telken ültetni/gazolni, amivel nincs is gond, mert náluk élek és ott is eszem (minden nap bejárok Budapestre, mert nem vettek fel koleszba).

Jó párszor felelősségre vontam őket a felesleges költekezés miatt, de ilyenkor annyit üvöltöznek velem órákon keresztül ("megérdemlik, ne szóljon bele egy taknyos" stb), hogy nem éri meg (én képtelen vagyok bárkivel szemben is dühömben felemelni a hangom).

Az órarendem úgy van összerakva, hogy nem tudok mellette dolgozni (ha mégis tudnék egy esti műszakot, akkor a vonat miatt hazajutni nem tudnék), csak hétvégére való munka pedig a környéken nincs (egyedül a nyári munka lehetséges). Következő félévben újra megpróbálom azt, hogy ne kelljen minden nap bemennem és akkor kereshetek munkát.

Ha a szüleimtől kunyerálnék pénzt, akkor a rokonaim biztos visszahallják (szeretnek rám panaszkodni) és akkor itt is csak veszekedés lenne, amit nem akarok.

2014. ápr. 19. 16:47
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, én is választhattam 18 évesen, hogy 1 db érettségivel elmegyek gyárba dolgozni, és életem végéig megrekedek azon a szinten, vagy elmegyek a gyárba dolgozni, de mellette levelezőn egyetemre járok.

Szerencsére a 2.at választottam és nem is bántam meg, mert azóta egy multinál dolgozok, 5x annyi pénzért, mint a gyári minimálbéres fizetésem volt.

És semmivel nem voltak különbek a nappalisak, ezt csak ők hiszik. Ugyanaz a tételsorunk volt minden vizsgán, ugyanazok a kérdések, ugyanaz az anyag( csak nekünk nem rágtak mindent a szánkba, hanem otthon megtanultuk) és ugyanúgy voltak nekünk is kötelező szemináriumok. Annyival volt talán néha könnyebb, hogy ha beadandó volt a nappalisok 15 oldalt írtak, nekünk meg már a 12 is elég volt. De kb. ennyi.

Akkor kíváncsi lennék mi az a nagy különbség a nappali meg a levelező között, mint ahogy itt valaki állítja. Remélem megírja, várom :))))


Amúgy a kérdésre válaszolva: Ha ilyenek lennének lennének a szüleim, biztos nem foglalkoznék velük, a húgodat látogasd, vigyél neki ezt azt, a szüleidet meg meg se halld. Majd észreveszik magukat. Ha meg nem, akkor ne is érdekeljen, gondoljanak amit akarnak.

2014. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha eddig évi négy-öt alkalommal látogattad őket,akkor ezután még ennyiszer se tedd.Kegyetlenül hangzik ugyan,de nem tudok jobb megodást.Ezenkívül ha panaszkodnak,a húgodon segíts,ne nekik.
2014. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!