Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Terhes (nagy pocakkal) menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes (nagy pocakkal) menyasszonyok miért húznak hófehér ruhát, fátylat, az esküvőjükre (akár polgári, akár egyházi), ők ezt nem érzik illúziórombolónak, kissé ízléstelennek?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán tettem fel ezt a kérdést. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

Még mielőtt valaki mondaná, nem gonoszkodni, irigykedni akarok, és hasonlók, csak számomra felfoghatatlan. Íme néhány vélemény amivel abszolút egyetértek (frankón le is pontozták őket sajnos), ha valaki amúgy is akar esküvőt, miért nem várja meg az egészet a gyerekkel, a többi meg miért nem tanul meg védekezni, vagy direkt mennek hasasan az anyakönyvvezető elé:


"Hát.. ha nagyon látszik már, akkor fura kicsit. Akit én láttam, az 5 hónapos volt. Fehér ruha, fehér csokor... Görögkatolikus templom."

"(Régen ha netán ilyen előfordult, rögtön kiházasították a lányt, amikor még semmi nem látszott az arán. lásd: Szabó Magda - Régimódi történet)

'Imádom' a fehér ruhás, fátylas pocakos menyasszonyokat (nem ezzel nem azt akarom mondani, hogy szüzen kell férjhez menni, csak kicsit ellentmondásos a fehér ruha a pocakkal). Az érintettek nem érzik illúziórombolónak? (Tudom most le leszek pontozva.)"

"Igen, de azért tényleg...hát aki hassal felhúzza a hófehér ruhát...nekem nem lenne pofán (és én sem azt akarom ezzel mondani, hogy még mindig szűzen kéne férjhez menni) aközött, hogy valaki nem szűz vagy terhes baromi nagy különbség van."

"Lehet,igaz elég fura látvány,ha már tényleg erősen gömbölyödik a menyasszony. Kicsit szánalmas,mintha csak a baba kedvéért házasodnának.

Persze van olyan eset,mikor már elkezdik szervezni az esküvőt és közben derül ki,hogy terhes a menyasszony.De őket sem értem meg igazán.Ha már tudom,hogy mikor lesz az esküvő és nem akarok nagy hassal oltár elé állni,akkor miért nem tudok védekezni az esküvőig?"

"nem egy ismerősöm csinálta így, sztem leginkább papfüggő. És amíg nem nagyon látszik, nem is gáz. De nagy pocakkal én tuti nem csinálnám végig az egész felhajtást, mert túl azon, h csomó ember sandán nézne és nem maradna felhőtlenül boldog emlék, sztem a babának se tesz jót az esküvő környéki rengeteg szaladgálás és stressz."

"zerintem marha ízléstelen dolog.

a polgári még oké, bár ott is kapja az ember a félhangos beszólásokat, h biztos csak a gyerek miatt, de a templomi még rátesz egy lapáttal.

nem vagyok vakbuzgó vallásos aggszűz, de vannak erkölcsi normáim, amibe ez már nem fér bele.

egyébként biztosan lehet. sajnos.

na, gyerünk, jöjjenek a lepontozások! nyomjátok a piros kezet, mire vártok? :PPPPP"

"Utolsó: Te sem leszel népszerű a véleményeddel.Engem lepontoztak,mert mertem ajánlani a kotont és szánalmasnak neveztem a hatalmas pocakos templomi esküvőt.Pedig elég sokan így gondolják,persze azok nem,akiket esküvő előtt felcsinálnak."


2011. jan. 23. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek veled.


Ez volt az én válaszom:

"Lehet, már láttam ilyet (8 hónapos terhes volt a nő).

(Régen ha netán ilyen előfordult, rögtön kiházasították a lányt, amikor még semmi nem látszott az arán. lásd: Szabó Magda - Régimódi történet)

'Imádom' a fehér ruhás, fátylas pocakos menyasszonyokat (nem ezzel nem azt akarom mondani, hogy szüzen kell férjhez menni, csak kicsit ellentmondásos a fehér ruha a pocakkal). Az érintettek nem érzik illúziórombolónak? (Tudom most le leszek pontozva.)

Ez a válasz 82%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:59"

2011. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom ti olyan erkölcsösek vagytok a párotokkal együtt,hogy úgy házasodtatok,hogy mindketten a nászéjszakán vesztettétek el a szüzességeteket... Nem a gyerektelenséget,hanem a tisztaságot jelképezi a fehér ruha. Nem hiszem,hogy a terhesség vagy egy baba mocskos dolognak számítana. Nem igazán van ma már olyan menyasszony,aki szüzen áll oltár elé,akkor meg mi a bajotok? vagy ha esetleg szülés/abortusz után menne,úgy már OK???
2011. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
77%

Én most egyetértek veled, de ha terhes lennék esküvő előtt lehet mást írnék.

Mondjuk elvből nem vennék fel fehér ruhát nagy pocival, mert engem érdekelnek hogy "mit gondolnak mások"...:-S meg amúgy is...

Ha terhes lennék gyorsan férjhez mennék, míg nem látszik (remélem erre nem kerül sor)

2o-L

2011. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a többségnek halovány rózsaszínű fogalma nincs róla, hogy mit jelképezne a fehér ruha és a fátyol.

A fátyol, a szemérem, a tisztesség megóvásának eszköze, a fehér szín az ártatlanságot, romlatlanságot, szűziességet szimbolizálja ezért fehér a hagyomány szerint a menyasszony ruhája és ezért nem szokás második házasság esetén fehérben esküdni. Egy várandós nő meg nem "ártatlan" és nagyon nem szűzies....

2011. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mert a legtöbb embernek már nem azt jelenti a fehér ruha, mint amit régen. A szokások változnak, a megítélések szintén változnak. Nem mindegy, hogy ő miben esküszik? A ti esküvőtökön jelentse a fehér ruha azt, hogy még szűzek vagytok, nekik meg hadd legyen akkor, amikor tetszik nekik. Ennyi. Ha nem foglalkoztok mással, nem idegesítitek fel magatokat, boldogabbak lesztek :)
2011. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 A kérdező kommentje:
Kedves 2., nem őrizgettem házasságomig a szüzességemet, és nem volt aggszűz sem, de mégis úgy gondolom, hogy egy nem szűz nő és egy előrehaladottan terhes nő között van különbség. Egyébként kaptam felvilágosítást tini koromban tudom, hogy kell védekezni, ha még nem akarok gyereket, ezért nem értem azt pl. hogy 5-10 év aktív szexuális élet után, hogy esnek véletlenül teherbe a nők, ha meg már amúgy is akartunk esküvőt, akkor miért kell hirtelen az esküvő előtt elhanyagolni a védekezést.
2011. jan. 23. 22:50
 7/81 anonim ***** válasza:
62%

"Gondolom ti olyan erkölcsösek vagytok a párotokkal együtt,hogy úgy házasodtatok,hogy mindketten a nászéjszakán vesztettétek el a szüzességeteket... "


Hát, én nem vagyok házas, egyedülálló "leányanya" vagyok, így rám ez a passzus nem áll.


"Nem a gyerektelenséget,hanem a tisztaságot jelképezi a fehér ruha. Nem hiszem,hogy a terhesség vagy egy baba mocskos dolognak számítana."


Nem számít mocskos dolognak, a tisztaság nem koszt jelent ebben az értelemben, hanem tsti-lelki érintetlenséget.



"Nem igazán van ma már olyan menyasszony,aki szüzen áll oltár elé,akkor meg mi a bajotok? vagy ha esetleg szülés/abortusz után menne,úgy már OK???"


Oltár elé csak hívőnek kellene mennie, nem divatból, vagy mert "jajdeszépatemplomiesküvő". Egy "" hívő pedig nem esik teherbe -kivája szűzen a nászéjszakát- pláne nem megy abortuszra...

2011. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 A kérdező kommentje:
Itt most nem csak templomiról van szó.
2011. jan. 23. 22:54
 9/81 anonim ***** válasza:
58%

nekem is ízléstelennek tűnik.


én ha így járnék, a gyerek megszületése után házasodnék össze a párommal. vagy ha mindenáron fontos az a papír azonnal, pl. hitel miatt stb., akkor vendégek, menyasszonyi ruha nélkül összeházasodnánk, és majd mikor megszületett a bébi, tartanánk egy normális fehér ruhás esküvőt.

2011. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 tetris ***** válasza:
68%
Akárhogy is modern időket élünk, én mégis úgy látom, hogy nagy pocakkal odaállni az oltár elé fehér ruhában, meg fátyolban, hát az bizony elég égés, ciki. Kellemetlen, kényelmetlen, kínos, faramuci helyzet. Minden tiszteletem a kismamáké, de én bizony oda nem állnék pocakosan. Vagy előtte, vagy utána, de nagy hassal nem. Mondom ezt még akkor is, ha manapság már nem szüzen megy férjhez a lányok többsége.
2011. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!