Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek? Itt maradtam...

Mihez kezdjek? Itt maradtam teljesen pénz nélkül

Figyelt kérdés

5 év után végre apukám munkát kapott, és kezdtünk volna jól állni anyagilag. Én koliban lakom, hetente 6000Ft-t szoktam kapni, abból 3000Ft-t tudok kajára és magamra költeni, a többit elveszi az utazás és a sulis kiadások (busszal járok városon belül).

Eddig csak anyu dolgozott, ő biztosította ezt a pénzt nekem. Apunak azonban már két nap után agyára ment a munka, és üvöltve kijelentette, hogy tőle többet senki pénzt nem lát. Egy hete várom a szokásos pénzt, de semmi, ezért hívtam anyut. Apu ekkor kezdett balhézni.

Most itt maradtam egy fillér nélkül, ki tudja meddig.


20l


2014. ápr. 23. 21:59
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%
Heti 6000-et közepesen jó diákmunkával egy nap alatt megkeresel. Ne mondd nekem, hogy nincs összesen 8 óra szabadidőd egy héten..
2014. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

"Kártyám van buszra, az olyasmi mint a bérlet"


Lehet, hogy gyengék az ismereteim, de melyik városból írsz, ahol feltöltőkártyával lehet fizetni a buszon??

2014. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
45%
Nagyváradon, de ugye ott meg nem forinttal fizetünk :)
2014. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, egyetemre jársz? Mert az iskola szokott adni lakhatási támogatást és szociális támogatást is, miért nem kérsz? Ösztöndíjad sincs?
2014. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Telekocsirendszer nincs nálatok? Tudsz írni az iskolának, hogy valaki vigyen el, mert nem tudsz bemenni?
2014. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
74%

Én több dolgot nem értek. Távolsági buszokon működik ez a kártyás rendszer, viszont városon belül, ahol az iskolád van gondolom van helyijáratos busz, vagy mehetsz gyalog (pl Pécsett a kollégiumok az adott kar környékén vannak, de ha valahova el akarsz jutni, akkor kb egy óra sétálással bárhová eljutsz).


Anyukád/apukád átutalással küldte a pénzt. Már nem azért, de hogy lehet egy felnőtt a mai világban annyira életképtelen, hogy egy olyan alapvető banki műveletet, mint az utalás nem tud véghez vinni.

Bemegy a bankba, megmondja, hogy mit szeretne és segítenek neki. Sőt lehet kérni fix utalást, tehát, hogy bizonyos időközönként elutalja a megadott számlára a megadott összeget.

Vagy ott van az, hogy eddig kaptál heti 6000-et, tehát ez amolyan fix kiadás volt, esetleg kaphattad volna azt fizetéskor 1 hónapra tehát 4*6000 Ft-ot.


A kolit hogy fizeted ki? Azt a havi 10-18 ezret? Vagy azt ki finanszírozza?

Menj diákmunkázni, egy hétvégi éjszakás árufeltöltéssel, megkereshetsz legalább 10 ezret tisztán.


Apádat se értem, ő otthon lógatja a lábát, mert neki 2 nap után büdös a munka, és elnézi, ahogy anyud húzza az igát, hogy eltartsa az egész családot....

2014. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
23%

Ezek a dolgok úgy lehetségesek, hogy kamu az egész kérdés.

Mint az itteni kérdések jelentős része.

2014. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvastam el mindent,de...

Apad nem semmi fazon. Mar a masodik nap utan kiborul?! Hogy tole senki nem lat tobbe penzt??? Erdekes a muki, gondolom 5 evig nem volt ekkora pofaja, mig mas tett zabalnivalot a bendojebe... Kreten.

2014. ápr. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!