Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Teljesen a pénz körül forgok!...

Teljesen a pénz körül forgok! Egész napomat kitölti. Hogy tudnám már ezt leküzdeni? Nagyon nyomasztó.17/F

Figyelt kérdés

Az átlagnál valamivel jobban élünk(3-3,2 milló/hó körül)de ez a gazdagságtól még nagyon messze van.

Ha látok egy autót,házat vagy ruhát, ami jobb/drágább a miénknél teljesen elbizonytalanodok,

kényelmetlenül és kevesebbnek érzem magam(nehéz megfogalmazni az érzést).De ehhez igazából elég

egy újság cikk is (pl. xy 15millio dollarért vett házat) A napom nagy részét azzal töltöm,h ilyenekről

álmodozok.Szó szerint ezzel kelek,ezzel fekszek.


Tudom,hogy nagyon rossz,sznob és unszimpatikus fennhangja lesz annak amit most írok,de

szeretem,amikor a járőkelők megnézik kocsinkat, ismerősök/barátok megdícsérik a házunkat,

látszik rajtuk a tisztelet a szüleim iránt.

Vagy csak az, amikor elkapod logora,feliratra vetett sanda pillantásokat a cuccaidon.Jól esik...elismerésnek

éli meg az ember...És mindig többet és többet akar.Drágább autót,házat,ruhákat. Mindent. Hogy még

több ilyen -hamis- "elismerésben" legyen része.


Ugyanakkor lenézem sőt gusztustalannak tartom az igy gondolkozó embereket.Ezektől a dolgoktól még semmi elismerésre méltó nincs egy emberben...

Csak a nagyon agyalapul gondolkodók számára lesz az ember egy kocsitól több.

De ha kívülállóként,objektíven nézem magam tisztán látszik,hogy én is pont ilyen vagyok/lettem sajnos...

Hogy lehetne ebből a pénz körül forgásból kilépni? Tizenéveseknél normális ez? Légyszives írjatok tanácsokat, vagy csak azt amit gondoltok.

Tényleg szeretnék már túllépni ezen a nagyravágyásámon.


17/f



#fas.zkalapság
2012. okt. 21. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a szüleid nem fognak örökké eltartani, és már 17 éves vagy, azon gondolkodj el, hogy majd magadnak hogyan fogod ezt a színvonalat fenntartani.

Szóval foglalkozz inkább a jövőddel és élményeket gyűjts, ne tárgyakat.

2012. okt. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:

Látod a dilemma, a probléma lényegét, és ez már jó. De nem tudatosult még benned kellően. Általában nem kötöd össze azt a képet, amit más hasonló emberekről gondolsz azzal, amit te élsz meg.


Az ember akkor él emberhez méltó életet, ha emberhez méltóak a tettei, gondolatai, értékrendje. Gyűjtögetni egy állat is tud, sőt egy átlagos keresetű ember is. Ettől nem lesz valaki sem boldogabb, sem bölcsebb, sem egészségesebb, sem elismertebb. Az embert ugyanúgy egy öltönyben és pár darab deszkával temetik el. Minden, ami ezen felül van, csak kölcsönként van nálad. Persze szükségesek az élethez bizonyos dolgok, de ez nem jelenthet célt. Ezekre úgy kellene tekinteni, mint eszközökre. Ha egy drágább autó hozzásegít ahhoz, hogy az emberhez méltó célod felé könnyebben, vagy gyorsabban haladj, akkor nincs vele gond, nem kell lemondani róla. De ha pusztán azért van egy drágább autód, mert drágább, akkor pont annyira felesleges, mint ahogy Józsi bácsi padlásán ott van 52 darab működésképtelen fekete-fehér TV.


Azt írod, hogy elismerésként éled meg, ha valaki megpillant egy logót a ruhádon, autódon, stb… Nem, ez egyáltalán nem elismerés. Az emberben benne van a birtoklás ösztöne, ami teljesen természetes. Ő vágyat, irigységet érez maximum, nem elismerést. Illetve ha olyan a világképe, akkor esetleg szánalmat.


Senki nem fog bölcsebbnek, kedvesebbnek, szebbnek tartani pusztán azért, mert kínai farmer helyett valami márkás cucc van rajtad. Ha igen, az nem téged, hanem a pénzedet fogja jobban tisztelni. Ha valamiért elvesztenéd a pénzt, elvesztenéd az illető „tiszteletét”, „elismerését” is. Ez tehát nem neked szól.


A másik oldalról nem hinném, hogy 17 évesen a te érdemed lenne a saját anyagi körülményed. Ha lenne valami az életedben, ami valódi cél, valódi tudást, küzdelmet, győzelmet, azaz valódi értéket képviselne, akkor arra lennél büszke és azt tartanád elismerésnek. Mivel ilyen nincs, vagy nem fogalmazódott – még – meg benned, így ennek a hiányát próbálod az anyagi helyzeted látszólagos elismerésével pótolni. De ez kicsit olyan, mint csalni egy játékban. Te nem küzdöttél meg, nem lettél kimagasló valamiben, de szeretnél valamiféle elismerést másoktól. Aki csal a játékban, az lehet, hogy látszólag legyőz másokat, látszólag jobb lesz az adott játékban. Lehet nem is derül ki, így elismerésben fog részesülni. De belül pontosan tudja, hogy ennek az elismerésnek nincs alapja, nem neki szól, nem volt kitartóbb, nem volt okosabb, nem hozott jobb döntéseket a játékban. Pont ezért az elismerés nem fog örömet okozni, mert nincs mögötte teljesítmény, az illető önmagát nem győzte le, nem nyújtotta a legjobbat, így gyakorlatilag ő az, aki vesztes.


Használd az anyagi lehetőségeidet arra, hogy könnyebben előrejuss. A pénz önmagában nem boldogít, maximum segít elkerülni néhány boldogtalanság forrást. Nem kell megtagadnod a lehetőséget, de törekedned kellene arra, hogy kihasználd valami emberhez méltó cél elérésében. Ha új cuccot veszel, mindig tudatosítsd magadban, hogy ettől nem lettél semmilyen szempontból jobb ember. Ha valaki megnézi a cuccodat, tudatosítsd magadban, hogy nem téged ismer el, hogy nem is az ő, hanem önmagad elismerése a fontos.


Én pl. informatikus vagyok. Számomra nem a fizetés okoz tényleges örömet, hanem az, hogy egy szoftver valakinek megkönnyíti a munkáját, ha minél több ember használja megelégedéssel azt. Függetlenül attól, hogy ettől most gazdag leszek, vagy éppen grátiszból, ingyen csinálom meg. Vagy örömmel tölt el, ha győzelmet aratok egy sakkjátszmában. Sőt az is, ha történetesen az adott játszmát elveszítem, de tanultam belőle valami fontosat. A pénz nekem is kell ahhoz, hogy éljek, de nem elsődleges és nem is másodlagos cél. A te helyzetedben nehezebb egy ilyen belátást valódi mélységében megélni, de érdemes gondolkodni felőle. Szerintem keress valami igazán jó hobbit, keress valamit, amiben függetlenül az anyagi helyzetedtől ki tudod bontakoztatni a tehetségedet, amiben meg tudod testesíteni, hogy te ebben vagy igazán jó.

2012. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mivel a szüleid nem fognak örökké eltartani, és már 17 éves vagy, azon gondolkodj el, hogy majd magadnak hogyan fogod ezt a színvonalat fenntartani. "


Úgy fogja megtartani, hogy megörökli a szülei vállalkozását. Probléma megoldva! az ilyen emberek nem tudnak reálisan gondolkozni!

2012. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3:

Valóban, de jó esetben az önállósodás és az öröklés között van pár évtized.

2012. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Édes mindegy az a pár évtized. Ha a szülei olyanok, akkor úgyis megkap mindent. Mint látszik márt most így van. Csak rajta múlik hogy él e a lehetőségével (már ha igaz a történet) vagy csak egy senkiházi milliomos marad.
2012. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincsen vallalkozasunk. Az "oroklesem" csak tanulassal oldhato meg.


2. Valaszolo nagyon sokmindenben igazad van.

Ez az egesz kivagyisagom 1-2 eve kezdodott. Suliban mostanaban jon elo a penz + talalkozik bulikban, utcan az ember olyanokkal, akik allandoan azzal jonnek, hogy naluk igy ,naluk ugy.Mindenki keresi az alkalmat, hogy elmondja es bebizonyitsa, hogy o gazdag,szep,nepszeru es okos.Holott ilyen bunko feju es/vagy videki aki jatssza a varosi nagymenot tipusu rohej emberek, akik annyira biztosak magukban, hogy felelmetes.


...es ilyenkor azt gondolom- tudod mit? Elmondom, h nekunk hogy es mint van.... Es eleg nehanyszor elhinteni par dolgot, amirol az ember tudja hogy az ilyenek ki vannak hegyezve ra (pl. nyarlas, varos melyik reszen lakunk,milyen auto, foglalkozas stb...) mindegyik hirtelen megjuhaszodik es erzodik rajta, hogy megcsappan az ombizalma, gyakorlatilag alad sorolja be magat.

5 perc alatt ugy le lehet epiteni az ilyen nagypofajuak ombizalmat, hogy orom nezni. Ehhez pedig az anyagiak a legjobb eszkoz.


Ebbol notte ki magat ez a penz maniam. Meg abbol, hogy felek attol h majd egyszer jon vki fennt vazolt alak es nem tudom eljatszani ezt vele, hanem o vag engem zsebre.


Igazabol nem beszelek en a penzrol, csak ilyen barom tarsasagban.

De annal tobbet gondolok ra...tobbet es tobbet akarok, tobbek kozott a fennt emlitettek miatt. Gazdag szeretnek lenni nem csak ilyen "felgazdag" ...se.

Amikor latom a neten h xy fel milliardot kolt egyetlen autora, es tudom, h ezt mi nem engedhetnenk meg magunknak az rossz erzes.

Sajnos, ha az ember beszall ebbe a versenygesbe nem tudja magat kivonni belole. Pedig most ezen lennek, mert magamra nezve kezdem ugy latni es erezni h en is csuszok a szanalmas bugris wannabe kategoria fele akikrol az elobb olyan lekezeloen irtam. Szeretnen ha nem mas emberek (akarmilyen sgfejek is) pukkasztasa lenne az eletcelom.


igazabol ugy vagyok mint vmi idezet - nem tudom hogy van pontosan de kb. "Spending money on things you dont want just to impress people you dont like"

2012. okt. 22. 01:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen neveltetésben részesültél, de értelmes fiúnak tűnsz. Nézz szét, mennyi embernél élsz jobban.


"Az átlagnál valamivel jobban élünk(3-3,2 milló/hó körül)de ez a gazdagságtól még nagyon messze van. "


Az én szüleim úgy 200 ezer forintot keresnek, hárman vagyunk testvérek, és az az érdekes, hogy ugyanúgy írom le az anyagi helyzetünket, ahogy te a sajátodat. Jól élünk, de nem vagyunk gazdagok. Ezt viszont nagyon nem értem... Azon gondolkozz már el, hogy hányan halnak éhen, vagy akár hányan vannak azok, akiket kinevetnek, mert évek óta ugyanazokban a szakadt ruhákban jár. Ne a pénzed alapján ítéld meg magad, vannak más értékeid is. Talán ez az, amit nem tudatosítottak benned eléggé.


Lehet jót tenne, ha jótékonykodnál (ne félj, marad abból a kis pénzetekből arra is!).

2012. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!