Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülők az ilyenek? Mit...

Milyen szülők az ilyenek? Mit lehetne tenni az ilyen szülőkkel?

Figyelt kérdés
A tesómmal mindig minket vádolnak azért hogy ők veszekednek. Igaz hogy most nincs munkánk a tesómmal, de amikor dolgoztunk és tanultunk is akkor is az állandó veszekedés, kötekedés ment részükről. Anyagilag segítettük őket pl. mosógép vásárlás. Más szülőnek is teher hogy 20 év felett otthon él a gyerekük és nincs munkájuk? Ha lenne lehetőség természetesen elköltöznénk. Nem veszünk magunknak semmit a pénzükből. Szeretnek minket állandóan bántani, nincs olyan nap hogy ne szólnának valami rosszat. Az önbizalmunkat is állandóan lerombolják pl. Anyánk állandóan azt mondja hogy semmire nem vagyunk jók az életben. L/21
2014. ápr. 24. 12:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Vicces. Anyám is mindig azzal jött/jön, hogy ő megszült és felnevelt.

Ja, használt ruhát viseltem, sokszor éheztem (volt pénze!!!),nem fordulhattam hozzá sose....

2014. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A helytekben mindenképp megpróbálnák elmenekülni, bármi sz.r meló, és egy albérlet. Ha csak otthon ülnétek, meg plázába járnátok, meg nyavajognátok mindenen, akkor azt mondanám igazuk van, de így hogy ha dolgoztok, segítitek is őket, és akkor is veszekednek, azzal már nem lehet mit kezdeni... Egy huszonévesnek meg már kell az önállóság, nem várhatják el, hogy minden pénzeteket nekik adjátok (ezt senkitől, hisz amit te keresel az a tied. Nyilván valamennyit illik a háztartásba adni, de azért nem mindet)

Ha az elköltözés sehogyan se megoldható,, akkor meg próbáljatok meg ne foglalkozni azzal amiket mondanak...


Egy otthon lakó 29 éves :)

2014. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%

Nagykoru ember tartsa el magat.

En 18 eves korom ota eltartom magam, 28 eves korom ota mar a szuleimet is.

Nem kaptam a seggem ala semmit, se autot se lakast. Annyi segitseget kaptam, hogy amikor az egyetemet elkezdtem az elso felevem alatt mikor meg nem volt osztondij, havi 30ezer forintot adtak, ebbol fizettem a kollegiumot es a megelhetesemet. A masodik felevtol mar volt valamennyi osztondij, masodevtol kezdve pedig koztarsasagi osztondij (mert jol tanultam), es egyetem melletti munka, ezert irtam hogy nem 18, hanem 19 eves kortol lettem onallo.


Hogy a banatba ne lenne teher nagykoru munkakepes felnott embereket eltartani?

30f

2014. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%

Ha a szülőknek sem olyan egyszerű a megélhetésük, bizony teher két nagykorú eltartása. E miatt sokan a családban veszekedéssel vezetik le a feszültséget.Amikor segítettetek a mosógép vásárlásnál, magatoknak is tettétek. Hiszen rátok is mosott az a gép.

És igen...lehet "alja munkát" is elvállalni, ahogy sokan teszik, mert a semmi pénznél több az, amit fizetésként kap az ember.

Amíg nincs állás, otthon igyekezni kell spórolni mindennel. Vízzel, villannyal és étellel is.

Neked ilyen beállítottságú szülő jutott. Lecserélni nem lehet őket, de elindulni az önálló élet felé meg lehet próbálni.

2014. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%

Két 20 év körüli nem tanuló, nem dolgozó gyerekre egy szülő sem lehet büszke, már ez alaphangon adhat okot szüleidnek olyan feszültségre, ami miatt egymással kis dolgokon veszekedjenek. Jog szerint (Ptk.) szülők csak akkor kötelesek nagykorú gyereküket eltartani, ha az tanul, 25 év felettit ez esetben is csak nagyon indokolt esetben.


Bocs, de mire vagytok jók?

Ha nincs túl nagy eszetek, kellemes külsővel is boldogulhattok (pl. butikban eladó, fitnessz teremben edző, étteremben felszolgáló), kemény munkából is meg lehet élni (pl. bolti árúfeltöltő), ha egyik sem megy akkor meg ott a közmunka...

2014. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
A "segg alá kapás" azt jelenti, hogy a szüleid megdolgoztak azért, hogy neked jobb legyen.
2014. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol éltek most, de ha van valami megtakarított pénzetek, költözzetek el egy nagyobb városba, hátha ott találtok munkát. Néhány szülő elfelejti, hogy nem azt a kort éljük, amikor 16 évesen el lehetett költözni otthonról, úgy hogy közben nem halnak éhen. Manapság 18 évesen sem valami egyszerű.

Próbálj meg nem törődni velük, nem attól lesz valaki jó az életben, ha szabályszerűen, amint nagykorú lett elköltözik otthonról, mert arra sincs mindig lehetőség.

2014. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én segítek itthon egy pár dologban de hát anyunak az se jó, mindig mindenbe beleszól.
2014. ápr. 24. 14:41
 19/19 anonim ***** válasza:
21 éves létedre úgy beszélsz, mint egy gyerek, mintha 13-14 éves lennél. "Milyen szülők az ilyenek? Mit lehetne tenni az ilyen szülőkkel?" a szülőkkel semmit ők már nem fognak változni csak rosszabb lesz ha otthon maradsz, tessék szépen talpra állni, elmenni dolgozni és nem a szülőkön élősködni.
2014. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!