Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszekszünk mostanság?

Miért veszekszünk mostanság?

Figyelt kérdés
Anyukámmal mostanság csomót veszekedtünk olyanokon mint tanulás, szórakozni járás, takarítás stb.. Már rég kinöttem ezt a szülők ellen lázadós korszakot és anyával elég jó a kapcsolatom, sok mindent elmondok neki. Ez megint valami új korszak vagy mi miatt van ez? Nem akatom őt megbántani, de mindig csúnyán válaszolok neki vissza.

2014. ápr. 24. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem akatom őt megbántani, de mindig csúnyán válaszolok neki vissza.


Akkor mégsem nőtted ki :D. Szerintem csak te nem érzed azt, hogy változtál.

2014. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért válaszolsz csúnyán? Ha felnőtt vagy, akkor tudd abbahagyni a vitát azelőtt, hogy veszekedésbe torkollik.

De azért mit lehet a takarításon veszekedni? Nem segítesz?

2014. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1-es. Nem tudom van-e fiatalabb tesód, de én 12-14 éves korig lázadtam minden ellen, de olyan szinten, hogy "elmentem otthonról", de persze csak az utcánk tetejéig és mivel a szüleim mindig dolgoztak engem pedig rábíztak valakire nagyon utáltam mindent. Ez a csúnyán vissza válaszolás inkább abban nyilvánul meg, hogy ha kérdez valamit tőlem én flegmán válaszolok, de nem látom magamat kívülről szóval nem akarok mentegetőzni
2014. ápr. 24. 19:41
 4/8 A kérdező kommentje:
#2-es: Anyukám rendmániás és én pedig néha szét hagyom a ruháimat vagy egy hosszú nap után az első utam nem a fürdőbe vezet, hogy kiteregessek. De ha megkérnek valamire elvégzem (porszívózás, felmosás stb) csak magamtól nem...
2014. ápr. 24. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi vagy most? Továbbra is fenntartom, hogy te változtál meg.
2014. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
18 vagyok most.
2014. ápr. 24. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Két opció van:

1. Nálad: Kamaszkor, II. felvonás

2. Édesanyádnál: már korosodó időszakában van, és egyre nyűgösebb lesz.

2014. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hehh, mintha magamat látnám/olvasnám. Édesanyámnak nehezére esett megértenie, hogy ha nem kér meg rá, nem lesz elvégezve a feladat. Porszívózás, takarítás, egyéb házimunka huss, magától nem végződik el, ha nem nyitja ki a száját. Egyszer kellett leülnünk megbeszélni, hogy édes lányom, mostantól minden rohadt pénteken kérlek portalaníts, porszívózz a házban, és súrold ki a kádat, valamint a közös étkezések végén segíts elmosogatni, plusz magad után pakolj el, ha eszel. Onnantól kötelességem volt, és megcsináltam. Szerintem üljetek le, beszéljétek meg, mit vár el, milyen rendszerességgel. Az meg, hogy lázadsz.... 25 vagyok, és szintén anyukám (ő ilyen, így imádom) nehezen viseli, hogy kiköltöztem külföldre, hogy féloldalas frizurát vágattam, vagy hogy egyszerűen nem szaladok el sikítva haza, és nem bújok a szoknyája mögé, mert feltalálom magamat idegen és szokatlan helyzetekben is. Válj le másodjára is anyuról. (Első leválás a szoptatás abbamaradása idején / óvodás korban jön el) Itt a Második leválás ideje. Menj kollégiumba, másik városba, vagy albérletbe, barátnővel, suli mellett dolgozva. Próbálj saját lábon megállni, de ne utasítsd vissza a támogatást, amit kapsz. (Én a mai napig azon röhögök, hogy ha tudom, hogy a szintén takarításmániás anyukám látogatóba jön, akkor 3 napig takarítok a saját módszerem szerint, mire az övének a közelébe ér.) Szeresd, úgy, ahogy van, és de éreztesd vele, hogy az ő önálló személyiségének példáján nevelkedve te is azzá váltál. És mondd neki, hogy örülsz, hogy ennyi mindent tanultál tőle. :)
2014. ápr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!