Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miatt nem tudok...

A szüleim miatt nem tudok semmit és senkit szeretni? Ez örökké így lesz? Beszéljek anyával?

Figyelt kérdés

Apa 5 éves koromban hagyott el minket, a mai napig rémálmaim vannak arról az estéről/éjszakáról, amikor elment. Azóta alig találkozunk, csak a kártyámra küldi a pénzt rendszeresen.

Nem panaszkodok, mert így amit akarok, megveszem, a programjaimat is fizeti (márciusban és április elején az USA-ban voltam, szóval tényleg csak egy szavamba kerül, és az enyém, amit akarok).

Anya úgy cserélgeti a gazdag férjeit, barátait, mint más a cipőit. Neki fontosabb a megjelenés, az egzisztencia, az, hogy mások irigykedjenek rá. Sosem volt köztünk igazi anya-lánya kapcsolat, vagy hurcolt magával az utazásai során, vagy lepasszolt valakinek. Nekem már az lenne a furcsa, ha egy vasárnap délelőtt pl. a konyhában látnám.

Hozzászoktam ehhez, nem is láttam soha mást.


Viszont menekülök az érzelmek elől. Több barátom is volt már, volt akikkel csak pár alkalmas kavarás volt, de ahogy többet akartak, vagy kezdett komolyodni a dolog, én leléptem.

Ráadásul odavagyok az idősebb férfiakért... Nem az egyetemistákért, hanem a 30-35 évesekért. Jó, nem az unalmas, '12 órát dolgozok egy nap' típusért, akinek az az esti program, hogy sörrel a tévé előtt ül. De akkor is, szerintem ez nem normális, viszont nem tudok ellene tenni.

Nem csak a szerelemmel vagyok így, hanem a barátokkal, rokonokkal is. Nem tudom elhinni, hogy bárki szeretne, tekintve, hogy amikor kislányként ezt mondtam az apámnak, simán elhagyott.


Persze, vannak az ilyen életnek előnyei is... De egy érzelmi roncs vagyok és a legtöbb ember azt hiszi, hogy egy rib..c vagyok és ezért teszem ezt.


Próbáljak erről beszélni anyával, vagy felesleges?

Ez változhat?


17L


2014. ápr. 29. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér az a beszélgetés, de ha ennyire nem foglalkozott veled és csak is az önös érdek vezérli, akkor hiába volt az egész, tehát készülj fel arra is, hogy vagy nem tud azzal mit kezdeni, amit elmondasz neki, vagy elbagatelizálja. Ebből rendes anya-lánya kapcsolat nem nagyon lesz, késő ahhoz. Az már egy jó pont, hogy látod magad, látod a lelked állapotát, most már csak arra kell hangsúlyt fektetni, hogy mi az, amit szeretnél, vagy miben akarsz változtatni? Apa-komplexusod van, azért vonzanak az idősebbek, mondjuk a 17 évedhez(de szép kor, Istenem) kicsit sok, és nem mondanám normálisnak. Mindenki jó valamire, ha másra nem is, egy elrettentő példának: nézd azt, hogy milyen az anyukád, és ha nem akarsz olyan lenni, már tanultál valamit, vagyis választottál: nem akarod azt az életet. Ha ezt így most felvázolod neki, majd vissza fog kérdezni, hogy 'Mi van?', így én tennék egyetelen egy próbát, és utána elkezdenék tervezgetni, hogy mit és hogyan szeretnék. Ha anyagilag támogatnak(inkább, mint hogy neveljenek) valahol mondjuk ki, igen, segítség, mert sokan azért nem tudnak külön életet kezdeni, mert nincs rá keret, így csak azt tudnám tanácsolni, hogy kezdj el abból 'építkezni', ami van, ne nézz vissza, ne fordulj be még jobban, nyiss az emberek felé, nem mindenki olyan, aki elhagyja a gyerekét, vagy cserélgetni a férfiakat, és többet ér egy teli gardrób cipő, mint a saját gyereke. De ne aggódj, Isten malmai lassan őrölnek,...
2014. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jó dolgokat írt az előző hozzászóló, és az is egy pozitív jel, hogy látod magad, és tudod, hogy nem a jó úton vagy. Viszont egy ennyire hideg családi légkörből kimászni egyedül szinte lehetetlen. Van esély, de nem sok. Mivel látod a problémát, az első lépést megtetted, ideje segítségért fordulni szerintem. Sok jó szakember van, érdemes lenne egyet felkeresnek. Egy kiegyensúlyozott, magabiztos és nagyon alázatos, törődő partner tudna még segíteni, de elég sok türelemre lesz szüksége, és nem is tudsz megbízni egyelőre senkiben. Fordulj szakemberhez, és nagy akarattal túl tudsz nőni a gyerekkori sérelmeiden, nagyon nehéz út lesz, de a végén nagyon jól is elsülhet.
2014. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!