Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnál ha a 6 éves...

Hogy reagálnál ha a 6 éves lányod az mondaná rád hogy olyan vagy mint egy malac? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
Babát várok, 7, hónapban vagyok benne. Elég nagy már a pocakom és olyan rosszul esett mikor a lányom ma este elkezdte mondani, hogy " olyan nagy hasad van már, úgy nézel ki mint egy malac". Tudta hogy bántó dolgot mond vele, mert mielőtt kimondta hogy malac láttam rajta hogy gondolkozik hogy merje-e mondani, mikor kimondta egyből tudta magától hogy nem kellett volna. Bezavartam a szobájába és mondtam, hogy ma este nincs meseolvasás. Elmagyaráztam neki, hogy miért nincs, hogy ilyet ő nekem nem mondhat, nem vagyok se az ovis társa se a haverja. Elmondtam neki, hogy a tesója van a pocakomban és ezzel őt is bántja. Elkezdett sírni, meg bocsánatot kért, de mostanában egyre többször van hasonló szitu. Nem tudom jól reagáltam-e és sajnos sokszor nem tudom mi az amit még megengedhet magának, mi az amiért már bünti jár. Nem vagyok olyan gyakorlott ebben még, eddig soha nem volt baj vele, nem kellett a szigor nem volt miért leszidjam, sokat viccelődtünk ő is én is, de mintha mostanában a viccelődései inkább szemtelenkedésbe mennének át. Mintha néha direkt bántó dolgokat mondana. Ezt főleg akkor ha más is ott van akkor engedi meg magának, ha ketten vagyunk akkor nem annyira. Mamám szerint csak gyerek és még nem tudja mikor lehet viccelni és mikor nem. Nekem is az alaptermészetem eléggé hóbortos, szeretek viccelődni nem vagyok egy nagyon komoly ember, de a tiszteletet megadom a lányomnak is és következetes is vagyok ő viszont bántó dolgokat mond sokszor, mert azt hiszi az is vicces. Szerintetek? Ti mit csinálnátok? Én reagálom csak túl és hagyjam rá, vagy ez már a büntis kategória?
2014. ápr. 30. 21:00
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
75%
És te miért veszed ezt magadra? A terhesség természetes IDEIGLENES velejárója, ne menjünk már le 6 éves szintjére, kérem szépen.
2014. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
62%
6 éves a lányod, Te komolyan megsértődsz? Nem hiszem el. Mondod szoktatok viccelődni, akkor mond neki azt, hogy a kis tesó komoly dolog, és a viccelődését Te már sértőnek érzed. Hidd el meg fogja érteni.
2014. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit szerintem túlreagálod, de tény, hogy időben el kell csípni az ilyesmit és nem szabad a gyerekre hagyni, különben később nagyobb gondok is lehetnek. Szóval összességében nem baj ha ilyenkor rászólsz, de azért megríkatni túlzás (bár nem tudom alapból mennyire érzékeny típus).
2014. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet hibáztatni egy gyereket ezért, mert nincs tudatában a kijelentés súlyának. Az se véletlen, hogy a gyerekeket nem állítják bíróság elé.
2014. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem túlreagálod. Valahol hallania kellett ilyet, akár tőletek, akár mástól, talán sejtette is, hogy nem kéne, de egy 6 éves gyerek nem tudja, mi a bántó vicc, mi a még belefér kategória. Sőt, sok felnőtt ember se tudja... akkor egy ilyen kicsitől miért várod el?

A büntetés szerintem sok. Ezzel csak negatív érzéseket keltesz benne, és csak azt érzi máris, hogy a kicsi miatt ő kerül rosszabb helyzetbe, vigyázz. Érzékeny időszak ez számára, nem csak neked, sőt.

2014. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
36%
Jól cselekedtél, ne aggódj! Itt érezted a határt, ami már nem fér bele. Nem lesz elkényeztetett, ebből (is) látszik, hogy nem csak nő, mint a gomba, hanem neveled is. :) Az az egy biztos, hogy nem az volt a célja, hogy szándékosan megbántson, legközelebb oda fog figyelni, mit mond.
2014. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
73%

Tudod, mit csináltam volna? Azt mondtam volna, hogy "röfröfröf". Esetleg még meg is bökdöstem volna az orrommal.

És elmondom, hogy "igen, én most jóóó nagy bálnamalac vagyok, mert a tesód odabent nő."


Aztán megsimogatom, és mesét olvasok.


Húúú de rideg nő vagy. Méghogy ezért büntetni a kicsit...

2014. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
34%
Nálunk régen a szüleimnél ez már büntis kategória volt, rájuk semmilyen sértő dolgot nem mondhattunk az öcsémmel, megadva nekik a kellő tiszteletet, és szerintem ez igy is a helyes,hisz lehet,hogy még kicsi és igazából fel sem fogja a tette súlyát de ha most nem neveled későbbiekben csak a nyakadra nő és nem tudja hol a határ...De ezt neked kell eldönteni, hogy nálad hol az a bizonyos határ :)
2014. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem jól tetted amit tettél!

A határokat Te szabod meg,ha ezt átlépi akkor igen is bünti,sőt talán egy atyai pofon is belefér ha annyira súlyos a dolog.Ilyet mindenki kapott már kiskorában ilyen hülyeségekért,de legalább megtanultuk hogy mi a szitu!

És nagyon jól csinálod hogy elmagyarázod neki hogy miért is kap büntit!

Mégvalami....Ha nem akarsz kiszúrni magaddal akkor az apának kéne beszigorítani mármint hogy ő legyen a mumus,ő legyen aki bünteted néha :)

2014. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
63%
Jól tetted ,hogy leszidtad ,tudnia kell a gyereknek ,hogy hol a határ. Nem kifogás ,hogy még gyerek ,mert pont most kell meghúzni a határokat amit nem léphet át. Ilyenkor próbálkoznak, feszegetni a húrt ,de ha most nem fogod meg ,később már hiába.
2014. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!