Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy egy kocsit vegyenek nekem?

Figyelt kérdés
Nem egy szuperjó, bmw-t, vagy mercit szeretnék, hanem egy régire gondoltam, mondjuk suzuki swift 1.0. Ha megkapnám, akkor egy órával később kelhetnék föl, hogy bemenjek a suliba, fölgyorsulna az életem. Természetesen azt szeretném hogy megengedjék, és támogassanak egy kis pénzzel.

2014. máj. 1. 19:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%

A kocsit nem csak megvenni kell ám. Fenntartani miből akarod...? Ja, hogy azt is perkálják neked? Meg csak azt hiszed, hogy sokkal hamarabb lennél vele. Reggel-este közlekedési dugók, balesetek, mire találsz egy parkolóhelyet... vagy a parkolást is fizeted minden nap...?

Elég meggyőző érv lehet a szülők szemében, ha leteszed a szükséges pénzt, meg persze stabil jövedelemmel rendelkezel a fenntartásra is. Esetleg keress egy munkahelyet, ha lesz napi 1-2 plusz órád a kocsinak hála, biztos belefér az idődbe némi munka.

Egy régi csotrogányt pedig nem éri meg megvenni. Hiába olcsó, ha kéthavonta ráköltheted az árát, mert tönkremegy benne minden.

2014. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
74%
Olyan jó, amikor az emberek mondják, hogy az ember 17 évesen csak a fának tud nekimenni. Az bezzeg sokkal jobb, ha 10 évig nem vezet vagy csak alig, aztán érett felnőttként kb. 0 rutinnal beül a volán mögé és azt hiszi ő az ász.
2014. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
32%
Persze torony óra láncostól?csak egy órával?ne má.A suliba esetleg wc-re nem azzal akarsz menni?Olyan világot élünk,böfög a gyerek anyaaa kő egy járgány mert 1órával később kell felkelni...feküdj le időbe drága és feltudsz kelni.
2014. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%

Azért vannak dolgok, amiket szavakkal illetni nehéz, ez pont olyan:


"Keress kérdéseket hasonló témákban: anya, apa, bizalom, iskola, pénz"


:D


Kezd szülők lexikona 1.1 fejezet! :)

2014. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán hány éves vagy? Van pénzük a szüleidnek?
2014. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Kiscsillag, drága mondják páran, erre eszembe jutnak ezek a szavak: ellenszenv, lenézés, más generáció, kapitalizmus, csak én ne legyek majd ilyen.

19 vagyok, érettségi után már volt nyári munkám, abból van meg az a rész amit én fizetnék, mert én nem buliztam el, emellett már azelőtt is volt megtakarított pénzem, így most közel 500 000 Ft-m van,és újra itt lesz majd a vizsgaidőszak utáni idő, amikor fogok tudni dolgozni, tehát nyár végére összejön biztosan 700 000. Ehhez nekik nem kellene sokat hozzátenni. Azzal tisztában vagyok hogy vannak egyéb költségek, nem is hittem, hogy ti ezzel érvelnétek. A témát még fel sem hoztam, mert előbb kíváncsi voltam a reakciókra. A főprobléma, hogy az ő kenyerüket szem, tehát szót fogadok.

A végére is megjegyzés: úgyérzem, hogy a kb. senki nem válaszolt a kérdésemre, és rögtön felkaptátok a vizet. 7-es válaszoló aki ilyen kérdést tesz fel mint én az vagy tud a mellékköltségekről vagy nem...

2014. máj. 1. 22:13
 17/33 anonim ***** válasza:
81%
700 ezerért már egészen jó autókat lehet kapni. Ha tényleg összejön a hiányzó összeg diákmelóból, akkor még anyukádék támogatása sem kell. Az a baj, hogy kissé provokatív módon tetted fel a kérdést, erre bizony nem várhatsz elképzelésednek megfelelő választ. Ha meg ez volt a célod, akkor lelked rajta.
2014. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
a baj az hogy a 700k-ban benne kell lennie a legalább egy éves költségeinek, mert év közbe suli van és nem akarok még dolgozniis, meg egy kis pénznek bármi váratlanra
2014. máj. 1. 22:31
 19/33 anonim ***** válasza:
87%

"ma 20:59" vagyok

Nekem csak a kulcsszavak tetszettek, mint szülő (kb a mi fiunk is így állt a dologhoz:)


***********


Szerintem 1- 1,5 misi alatt ne vegyél kocsit, mert sok lesz a szerviz költsége.


Amennyi pénzed van abból maximum motort (robogó, kisebb motorokat) tudnál viszonylag jobbat venni, de szerintem gyűjtsed még, hiszen előtted a nyár, újra lehet dolgozni, és közben beszélhetsz a szülőkkel- nagyszülőkkel- keresztszülőkkel is, és talán ők is tudnak ez idő alatt félretenni a számodra.


Továbbá kocsit, a piac alapján úgy tűnik télen érdemes venni, december és február/március között, akkor nagyon alacsony az ára, ezenkívül alkalmi vételeket találhatsz év közben. Nyáron kifejezetten drágák a gépkocsik, pláne a kis- közép kategóriás motorok.


Még annyit, hogy egy jó suzuki sokáig fog téged szolgálni, szóval bár sokan lenézik, de az egy szuper kezdő kocsi, ha jól bánsz vele.


(azt remélem tudod, hogy a kocsinak fenntartási költségei is vannak- adók- biztosítás- üzemanyag- évszakos költségek, és egy téli+ nyári gumi kollekció kemény pénzekbe kerülhet még használtan is)

2014. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM, egy válasz érkezett idáig: a 20:59-esé :)
2014. máj. 1. 22:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!