Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy egy kocsit vegyenek nekem?

Figyelt kérdés
Nem egy szuperjó, bmw-t, vagy mercit szeretnék, hanem egy régire gondoltam, mondjuk suzuki swift 1.0. Ha megkapnám, akkor egy órával később kelhetnék föl, hogy bemenjek a suliba, fölgyorsulna az életem. Természetesen azt szeretném hogy megengedjék, és támogassanak egy kis pénzzel.

2014. máj. 1. 19:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
28%
500 ezerért lehet venni 2 autót is átírással, szóval nem értem a problémádat...van pénzed, vegyél ennek megfelelően autót pl régi VW golf, Rabbit, Skoda Favorit, Opel Astra
2014. máj. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem 200K-ból már lazán tudsz venni viszonylag normális autót kis szerencsével. Szóval nem értem a problémád.
2014. máj. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy. Ha szükséged van kocsira, spórold össze magadnak a rávalót.

Eszembe nem jutna kunyerálni a szüleimtől, lesülne a bőr a képemről... pedig én messzire járok dolgozni és ellenkező irányba van a sulim is...

2014. máj. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Vegyél magadnak ha van rá pénzed.
2014. máj. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Én 270ért vettem az autómat Egy honda civic igaz 1993as, de máig tökéletesen működik (3éve járok már vele).

Használtautó pont hu-n nézelődj, és olyat vegyél amit megengedhetsz magadnak, persze jól nézd meg, hogy mire adsz ki pénzt.

2014. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kerdezo!


Ugy tetted fel a kerdest, mintha egy 16 eves kisdiak lennel.

Ellenkezo esetben nem ertem a problemad.

Van osszesporolt penzed. Elvileg 19 evesen mar nem kell engedelyt kerned a szuleidtol. Vedd meg az autot, es ha epp nincs penzed benzinre, akkor kolcsonkersz vagy nem hasznalod.


Most valami furfangos praktikat varsz, hogyan kell meggyozni oket? Ez olyan bonyolult?


Ha ok nem akarnak beleadni, nem fognak.


De kerdezd meg oke, hogy egy evig tudnanak-e segiteni a fenntartasban? Cserebe termeszetesen barmikor kolcsonadod nekik.

2014. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Es egyebkent javaslom, hogy Opelt vegyel. Az sosem hagy cserben.
2014. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Ditta323 ***** válasza:

Szia. 2 megoldás is van. Beszélsz szüleiddel, hogy szeretnél egy autót ezért meg ezért meg ezért és kellene egy kis segítség, hogy meg tudd venni, vagy veszel egy idősebb autót, akkor japán és német típust érdemes belőlük.

Illetve szerintem autót 1.4 alatt ne vegyél /ez az én véleményem/

2014. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Sehogy. Szerintem ne akarj kuncsorogni még a szüleidnél sem! Ha anyagilag gond nélkül megtehetik...akkor esetleg beszélhetsz velük a témáról, de konkrétan rávenni, meg ilyesmi ne akard őket. Az élet később sem lesz ilyen egyszerű...hogy majd szólok anyucinak, hogy adjon pénzt, ha hó végére elfogyott a zsé...nőlj fel! Keresd meg magad a rávalót! Ezerszer jobb érzés úgy...mint így...
2014. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Dolgozz. Én azt mondtam a fiamnak, hogy ha főiskolára / egyetemre megy, akkor veszek neki egy kocsit ( 400 000 alatt ) vagy ha drágábbat néz, akkor fizetem a felét ( max. 500 000-ig ).
2014. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!