Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apum terrorban tart, anyum...

Apum terrorban tart, anyum pedig túl gyenge hogy kiálljon mellettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, apum velünk lakik, de 3-4 éve alig szólunk egymáshoz. minden kis hülyeségen kiakad, azon is hogy miért 2 centivel arrébb raktam vissza a vitamint amit bevetet velem minden nap (nem betegségből, csak egészségmániás) mondom az ott volt, erre megszólal hogy nem, én meg mondtam hogy de ott volt, és visszaszólt hogy k.ssoljak vagy felrúg. volt hogy nem raktam rendet a szobámba és nem szólt hogy pakoljak össze, hanem szó nélkül bejött, beletépett a hajamba, majd közölte hogy nem mehetek le egy hétig és kiment a szobámból.

évek óta ezt csinálja, beletép a hajamba, ott üt meg ahol ér, volt hogy kisebb koromban meg akart ütni én meg elfutottam előle, és belekapott a hajamba visszahúzott és megpofozott. állandóan p*csának, beképzelt f.*sznak, p*raszt k*csögnek hív (ami vicces mert lány vagyok), volt hogy telefonáltam valakivel ő meg gátlástalanul a háttérbe elkezdte mondogatni mekkora hülye p*csa vagyok hogy ezt meg ezt csinálom. igyekszem a lehető legkevesebbet itthon lenni, abban a kevés időben amit itthon töltök csak bezárkózok a szobámba, magamra húzom a paplant és sírok vagy beszélgetek a barátommal. nyáron is megcsinálja velem, hogy nem enged le mert ő éppen bal lábbal kelt fel, és nem mondhatok ellent, mert amekkora fizikai előnyben van ha háromszor megütne összeesnék. anyum ezeket állandóan végignézi, volt hogy sírt amikor hallotta ezeket, de nem tud beleszólni, mert ha az én oldalamra áll apum vele is elkezdi ezt csinálni. anyumnak állandóan mondom hogy költözzünk külön, de ő minden előzmény nélkül hirtelen meggondolja magát, és leszid hogy apum tök jogosan csinálta ezt meg ezt. anyum nem engedi hogy pszichológushoz járjak csak kibeszélni a gondjaim, mert hogy ez nem vészes és csak bebeszélem magamnak. volt hogy pl apum vágott hajat talált a csapba, és anyumnak elkezdett ordibálni hogy MEGINT belevágtam a hajam a csapba és nem vittem ki, és az én voltam csak nem vallom be. állandóan hallom, ahogy anyumnak szid a másik szobában, próbál rám kenni dolgokat amikről ő is nagyon jól tudja hogy nem én voltam.. tudom ez egyáltalán nem hangzik vészesnek, és valamennyire én is túl spirázom, de tényleg nehéz évek óta úgy élnem, hogy már a suliban is jobban szeretek lenni mint otthon ahol nem csinálhatok semmit sem.. bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de előre köszönöm ha valaki vette a fáradtságot és egyáltalán elolvasta:)


2014. máj. 6. 22:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sajnállak, és egyet érzek... Röviden, tömören! Talán kollégium! (tanácsot könnyű adni, és aki ad, az adjon kalácsot is... )Ja-ez nem apa!Édesanyádat megértem, hiszen ilyen "embertől"...
2014. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Jelezted bármelyik tanárodnak?
2014. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
1 vagyok! 2 okos 5let! (osztályfőnöknek)
2014. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
iskolában kell lennie gyermekvédelmis tanárnak, ha nem tudod ki az az osztályfőnök megmondja - felé lehet jelezni, köteles segíteni
2014. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Amiket leirtal minden egyes szo ismeros volt. Apam ugyanez volt. Mindig sirtam. Sajnos nem tudtam mit tenni ellene. O volt h ejjel bejott a szobamba felkapcsolta a lampat mert keresett vmit es mertem nyoszorgni 2kor ejjel h mi van ezert jol megrugdosott....stb rengeteg ilyen sztprit tudnek en is meselni. Sajnos 22 eves koromra jutottsm el odaig h llepjek otthonrol. Mara mar 26 eves vagyok es rendesen kiraz a hideg amikor visszagondolok miket eltem at. Es rendesen attol is kirazott a hideg amiket irtal. Mindenben egyutt tudok veled erezni. :(

Nagyon sok erot es kitartast kivanok neked, ha tudsz tenyleg koltozz kollegiumba. Keress olyan sulit ami jo messze van.

Nekem sajna nem sikerult mert nem engedtek :S

Ja es az h anyud veggnezi nalunk is ogy volt. Sokszor vegigbogte az egeszet h bang aztan megkaptam a fejemhez

2014. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Bocsi veletlenul elkuldtem.

Szoval a fejemhez vagta h meg is erdemeltem, mit vartam?

De persze ot is tereorizalta, es sajnos neki se tudok megbocsajtani emiatt h keptelwn volt a gyereke mellett kiallni.

2014. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis szólnod kellene valakinek. Az is elég szomorú, hogy anyukádat már megtörte, de téged főleg nem kellene magával rántania.
2014. máj. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
40%

A kérdésedre a válasz, hogy SEMMIT!

Valszeg Apádnak más gondjai vannak az életében, vagy a munkájában, és rajtad csak a dühét vezeti le.

Persze ez téged nem boldogít, és nem dolgod az apád problémáit magadra venned.

Viszont boldogítson, hogy te magad nagyon érett és jó gondolkodású vagy. Az, hogy ilyen pontosan és részletesen le tudod írni a problémádat, már magában is tiszteletre méltó.

Szerintem már hallottad, hogy milyen éretten gondolkozol, és mennyire okos vagy, de ettől még az apád egy fasz!, és fogalma sincs, hogy eközben egy gyermek lelkét nyomorítja meg!

Sajnos 13 évesen nem sok mindent tudsz tenni (ha nem bántalmaznak, és nem molesztálna akkor a hatályos törvények szerint neked most JÓ!!!).

De talán ha egy utazásnak tekinted a felnőtté válás folyamatában, ahol a bajok csak a megerősítenek, akkor még profitálhatsz is belőle. (Már csak egy év és talán el tudsz menni egy szar koleszbe, ahol mindenki csak baszogat, viszont a magad ura vagy.)

Tudom, ez most okoskodósan hangzott, de ha el tudsz szakadni a valóságtól, és kívülről nézel a családodra, akkor egy olyan tapasztalással nőhetsz fel ami később megvéd más kudarcoktól is.

2014. máj. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez már bőven bántalmazás, fizikai is, lelki is.
2014. máj. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
1%
Ezt bizony túlreagálod... vannak sokkal rosszabbak is, én inkább annak venném hogy törödik veled és te télleg egy kis nyafogós p*csa vagy.. ez nem sértés csak gondolkozz el rajta.. nekem sokkal roszabb volt de pont ettöl erősedtem meg mind lelkileg mind fizikailag. ha apád tényleg olyan gonosz (amit a leirtak alapján nem hiszek) akkor ezt 5 év múlva megköszönöd neki mikor belevágsz az életbe..: ) nekem volt hogy nem szabadott ennem amikor olyan kedve volt, nem mertük kidobni a házbol anyámmal mert TUDTUK, hogy visszajönne és szétverne mindent, 10 éves korom óta folyamat vert, de én nem sírtam ezt el senkinek.. volt ám még sok minden mint a búcsuba.. az ő apja is ezt csinálta vele.. tehát szerintem örülj hogy apukád nem alkoholista: ) és fel a fejjel, állj hozzá pozitivan : )
2014. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!