Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám alkoholista mit...

Anyukám alkoholista mit tegyek? 13/L

Figyelt kérdés
anyukám régen olyan 6 évvel ezelőtt alkoholista volt és gyógyszer függő szerencsére letudott szokni mert volt elvonón , de most ujra elkezdte olyan fél éve minden nap iszik próbálunk vele beszélni józanon de azt mondja "most nem akarok erről beszélni " vagy " összeszedem magam " de nem szedi össze magát naponta 8 sőrt megiszik és hogyha beszélünk vele vagy kiabálunk vele akkor mindig megbánt minket szavakkal , meg zsarol minket , hogy ha valami nem tetszik ellehet költözni . Elegem van . mindig megigéri hogy holnaptol nem fog innni de mindig iszik , :( nem birom tovább
2014. máj. 7. 19:25
 1/9 A kérdező kommentje:
és megint gyógyszerezi magát , multkor láttam a táskájába , :(
2014. máj. 7. 19:26
 2/9 anonim válasza:

Drasztikusabb lépés biztos észhez téríti: menjetek el egy időre (apuddal, tesókkal, vagy akik ott laktok mellette) pl nagybácsihoz, vagy vmi rokonhoz. Elég 2-3 hét... Biztos észreveszi magát, hogy ő ezt nem akarta... :)

Ha kérdésed van, vagy szimplán dumálni akarsz, írj nyugodtan pm-et :)

16/F

2014. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nem tudunk elmenni sehova apukámnak messze laknak a szülei anyukám szüleivel nem vagyunk jóba mármint én igen de apum nem és ők nem is tudják hogy anyukám iszik :/
2014. máj. 7. 19:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt az Apukádnak kell megoldania aTe segítségeddel.Ne Te legyél a

szószôló.Beszélj Apukáddal,hogy mi az amit tudtok tenni Anyud,

és aTi érdeketekben.Azután elmondhatjátok neki,hogy mit szeret

nétek elvárni tõle normálisan.

2014. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hívd föl a gyermekjóléti szolgálatot és ott mond ell részletesen mit tesz veled.....

sajnos én is hasonló cipőbe járok csak én már nagykorú vagyok és a gyermekkorom tönkrement e véget ,nincsen szinte senkim ......


sajnos aki iszik az nem éli át azt a borzalmat amit nap mint nap látnak a szeretei teljesen az alkohol hatalmába kerül....

2014. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Megtudlak érteni... először is egy jó tanács: te ne legyél olyan mint ő...

Az apukád próbált már beszélni vele?

Ha az anyukád szüleivel beszélnétek, és ők beszélnének vele az talán segíthetne?

16/L

2014. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Apukammal minden nap beszelunk vele de nem erdekli . Anyukam szuleit meg nem erdekli ... :/
2014. máj. 7. 21:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen rakjátok el előle az italt. Bár szerintem megveszi ő magának, nem kell hogy otthon legyen egy két üveg sör...


Nehéz, valószínű valamilyen lelki gond elől menekül. A beszéd itt mát nem jár sikerrel, amíg nem lesz nagyobb baja nem fog változni. Ha nagyon rosszra fordulna mindenképpen elvonóra küldeném. Sőt, én már azonnal odaküldeném a családtagomat, ha ilyen helyzet állna fenn (feltéve, hogy tudom finanszírozni, természetesen ez is fontos).


Nagyon remélem, hogy javul a helyzet. Ne adjátok fel. Apukád legyen kicsit határozottabb szerintem!

2014. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha elrakom elole a sort akkor elmegy a boltbaves vesz masikat . Apukammal meg eleg hatarotottak vagyunk de semmi nem valtozik . Mar az elvonot mondtuk neki de csak kiabal es azt mondja hogy o nem alkoholista . Pedig az
2014. máj. 8. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!