Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki a szerete...

Milyen szülő az, aki a szeretetét, törődését mindig is feltételekhez kötötte?

Figyelt kérdés
Tehát a gyerek akkor ehet a főztjéből vagy akkor főz rá, ha a gyerek kimegy neki fát rakni, vagy ha összeveszik a gyerekével, hetekig nem szól hozzá, nem segít neki, még egy hosszú út előtt sem köszön el a gyerektől büszkeségből. Vagy mondjuk, ha a gyerek segít a családi vállalkozásban (bár a gyerek munkanélküli, de fizetésért nem dolgozhat ott, csak ingyen), csak ha segít, akkor teheti be a lábát oda,különben a kulcsokat eldugják előle. Milyen szülő az ilyen? Vagy aki a 18 éves gyerekét vagy aki az egyetemista, végzős, de munkanélküli gyerekét egy fillér nélkül az utcára tenné? Milyen szülő az, aki csak akkor törődik a gyerekével, ha az úgy táncol, ahogy a szülő fütyül és amint a szülő elképzeléseinek ellentmond, a szülő hátat fordít neki? És mennyire gyakori az ilyen szülő? Hogy lehet feldolgozni az ilyet, hogy az ember soha nem kaphat feltétel nélküli szeretetet?
2014. máj. 9. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Ne keverd már a nevelést a szeretettel!
2014. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kései Sirató ***** válasza:
81%

Degenerált, beteg, kegyetlen és számító.

A te szüleidről van szó?

Feltételezhető, hogy annakidején ő is ilyen szeretethiányban nőtt fel.

HA a gyerek elmúlt 18 éves, akkor jobban teszi, ha megszakítja vele a kapcsolatot, én ezt tenném.

Munkát és albérletet keresnék, aztán a viszontnemlátásra!

Remélem, nem rólad van szó.

Feldolgozni amúgy nem könnyű, én keresnék pszichológust, a Családsegítő Szolgálatnál ingyenes pszichológust lehet igénybe venni.

2014. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Én az gondolom, hogy lelkileg sérült.

Sajnos a gyerek is az lesz. Ha te vagy a gyerek, mielőbb fordulj pszichológushoz, ha nem akarod te is továbbörökíteni ezt.

Nem bántanám a szüleidet, sokkal inkább úgy kezelném, hogy ez egy betegség (amit ők sajnos nem ismertek fel). Mert nem csak fizikai betegségek vannak.

2014. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Egy munkanelkuli 18 eves gyerek nyugodtan segithet fat valgin, vagy tanuljon megfozni.


A vallalkozasban is segithet dolgozni, ne csak bamoszkodni menjen be, meg esetleg zsebpenzert.


Meg nem raktad ki, tanulj vagy dolgozz, na de igy?

2014. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem az anyagi dolgokat ne keverd össze a szeretettel. Attól, hogy utcára tennék a felnőtt gyereküket, még szerethetik azt és akarhatnak neki jót. Szerintem aggódnak, hogy egy nagy semmirekellő lesz a gyerekükből, ezért teszik, amit tesznek. Gondolom, azért megköszöntik szülinapján, megkérdezik tőle időnként hogy hogy van, stb. De vajon a szülők érzik-e, hogy a gyerek szereti őket? Mert gondolom abból lett elegük, hogy úgy érezték a gyerek ki akarja őket használni és nem szereti őket tisztán, anyagi érdektől mentesen.
2014. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukád pszichikailag (és anyagilag is) ki van merűlve. Szeret téged, de mindkettőtöknek jót tenne a különköltözés. Nem tudom, hogy milyen szakon végzel, és ahogy írod, munkahelyet még nem találtál. De: állj a talpadra, ha a szakmádban nem is, átmenetileg más helyen. Mutasd meg édesanyádnak, hogy nem ingyenélő vagy, és akkor rendbejön mindkettőtök érzelmi élete. Szerintem normális, hogy az otthon lakó felnőtt fiú vág fát, és nem az anya. Szerintem normális, ha az otthon lakó felnőtt fiú besegít az otthoni munkába. Miért kellene az édesanyának mindent elvégeznie? A közös otthon szerintem nem hotel. Mindenki vegye ki a részét a házimunkában.
2014. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem csak pénzt akarok, mikor kórházban volt egyikük, naponta jártam utána mindenfélével, főztem itthon, elláttam a háztartást egyetem mellett, érdeklődtem, kedves voltam, de ők le se... a testvérem egy hét alatt egyszer beszélt vele, mégis ő a kedvenc gyerek. És nem az a pláne, hogy ha összeveszünk, rám nem főz (betegség miatt speciális étrenden vagyok), hanem hogy pl a tesóm párjára főz! A veszekedések nagy részét meg ők kezdik azzal, hogy úgy beszélnek velem, mint a kutyával, én meg próbálom védeni magam. Persze mindig én járok pórul. Olyan, mintha csak akkor lennék méltó arra, hogy egyáltalán rámnézzenek, ha mindent eltűrök és végzem a munkát 6 ember után a házban csendben, magamat meg el kell tartanom munkanélküliként is.
2014. máj. 9. 10:24
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem élek a nyakán, csomó mindent megveszünk haza, cipeljük őket kocsival, ha kérik, segítünk mindenben, plusz most a párom tart el, míg le nem vizsgáztam. Addig is munkát keresek.
2014. máj. 9. 10:25
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De ha ilyen tarthatatlan a helyzet, miért nem szakítod meg velük a kapcsolatot? Miért élsz velük?
2014. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek ilyen családot.Az egyik gyerek lassan 10 éve nem beszél a szüleivel, a másik csak akkor ha nagyon muszáj.Mindkét ember kicsit "zi-zi"..A szülők meg zsarnokok, mindent feltételhez kötnek/kötöttek, állandó bactatások..Meg is lett az eredménye..2 idegroncs felnőttet sikerült összehozniuk.
2014. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!