Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki a szerete...

Milyen szülő az, aki a szeretetét, törődését mindig is feltételekhez kötötte?

Figyelt kérdés
Tehát a gyerek akkor ehet a főztjéből vagy akkor főz rá, ha a gyerek kimegy neki fát rakni, vagy ha összeveszik a gyerekével, hetekig nem szól hozzá, nem segít neki, még egy hosszú út előtt sem köszön el a gyerektől büszkeségből. Vagy mondjuk, ha a gyerek segít a családi vállalkozásban (bár a gyerek munkanélküli, de fizetésért nem dolgozhat ott, csak ingyen), csak ha segít, akkor teheti be a lábát oda,különben a kulcsokat eldugják előle. Milyen szülő az ilyen? Vagy aki a 18 éves gyerekét vagy aki az egyetemista, végzős, de munkanélküli gyerekét egy fillér nélkül az utcára tenné? Milyen szülő az, aki csak akkor törődik a gyerekével, ha az úgy táncol, ahogy a szülő fütyül és amint a szülő elképzeléseinek ellentmond, a szülő hátat fordít neki? És mennyire gyakori az ilyen szülő? Hogy lehet feldolgozni az ilyet, hogy az ember soha nem kaphat feltétel nélküli szeretetet?
2014. máj. 9. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos vannak ilyen szülők, nekem anyukám ilyen. Megvan a fejében, hogy milyennek kell lennem, hogyan kell tanulnom, merre kell haladnom, szóval kész életterv. Ha meg valami nem úgy alakul, akkor hetekig hallgatom, sőt, évekkel később is felemlegeti. Kontrolláló szülő, simán lehet, hogy az ő szülei sem fogadták el őt feltétel nélkül, legalábbis nálunk ez a helyzet. Nem lehet mit tenni, el kell költözni, vagy valahogy megküzdeni vele. A szemtől szembe visszaszólás nálunk nem működött. Az biztos, hogy fel fogok keresni pszcihológust ezzel kapcsolatban, mert az én önbizalmamat és az énképemet eléggé megrongálta. Nemrég államvizsgáztam, és ki volt adva, hogy milyenre vizsgázok (4-es/5-ös), már előre féltem, hogy nem tudom majd teljesíteni, végül 3-mast kaptam. Egy gratuláló szót nem mondott, és bevallom azóta marhára nem várom a diplomaosztót, mert szégyenkeznem kell majd, hogy csak hármas lett...
2014. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismerős...jobb,ha minél előbb talpraállsz anyagilag és elhúzol tőlük.
2014. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Na igen, két idegroncs felnőttet neveltek ők is... én egyértelműen depressziós vagyok, önbizalomhiányos, befelé forduló, bizalmatlan ember, a testvérem meg elég korán elzüllött, kedvenc gyerekként semmilyen korlátot nem szabtak neki, így ő ugyanolyan agresszív zsarnok típus lett, mint ők, ráadásul az utóbbi időben úgy tűnik, pánikbeteg is (egyre többször kap pánikrohamot).
2014. máj. 9. 15:30
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen alapon pontoznak le, csak azt tudnám?????

Komolyan, ha megtörtént esetről van szó, mi a fr.ncot kell értékelni?

(uccsó előtti vagyok)

2014. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!