Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van köztetek olyan, aki fél...

Van köztetek olyan, aki fél attól, hogy egy nap kiteszik a szűrét otthonról?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én folyamatosan. Tegnap anyám ki akart tenni, azóta is görcsben van a gyomrom, mert nincs hova mennem. Ráadásul most kellene államvizsgára készülnöm, így az sem megy, hogy folymatosan ezen kattog az agyam. Egyedül azért maradhattam, mert apám megengedte, de szerintem hamatosan ő is kitesz az állandó vitáink miatt.
2014. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Miért akarnak kitenni?

Ha a Te hibád, mert fölényeskedsz, vagy mert nem dolgozol csak otthon lebzselsz stb, akkor nem félni kéne, hanem tenni ellene.


Ha valakinek nincs önálló keresete felnőtt fejjel,/ha felnőtt vagy persze/, és eltartatja magát a szüleivel, akkor az a minimum, hogy alkalmazkodik.

2014. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, jelenleg tanulok, de nekem is van egy olyan érzésem, hogy ha az egyik családtagom azt mondaná, hogy mennem kell, akkor mindenki mögé állna. Csak rqajta múlik, hogy itt vagyok.
2014. máj. 9. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt hiszem, közel egy vízben evezünk. Te tanulsz még vagy dolgozol?
2014. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tanulok.
2014. máj. 9. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell ehhez nagyon fölényeskedőnek vagy bunkónak lenni. Nekem is pont ez volt a helyzetem 22 évesen, még előttem állt az államvizsga, de éreztem a bőrömön, apám már alig várja, hogy elköltözzem otthonról. Kértem cipőre pénzt, hát azt a fejet, ahogy mondta, hogy mit képzelek én?

És mindezt egyetlen ok miatt: mert ő nem járhatott fősulira, hanem érettségi után dolgoznia kellett, s szülei soha semmiben sem támogatták a továbbiakban. Ő irigyelte azt tőlem és tesómtól, hogy - mivel mindig anyu keresett jól, jobban, mint apu- anyu úgy döntött, hogy egy diplomát megfinanszíroz nekünk nappalin, mert mindig jó tanulók voltunk.

Ennyi volt a nagy bűnöm.

Aztán kaptam egyből munkát, jól kerestem, gyorsan el is költöztem, akkor persze apu nem hitt a szemének. Egész addig ferdén nézett rám, míg 3 évig lányokkal laktam, de aztán férjhez mentem, most már a második unokáját várja büszkén - rajtam keresztül:-) és holnap is ő jön hajnalba vigyázni a lányunkra, hogy tudjak menni vérvételre, szóval nem biztos, hogy örökre mérges lesz a viszony:-)

2014. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes történet. Hát remélem, hogy nekem is happy end lesz a vége. Egyenlőre csak azt tudom, hogy a nagymamámon kívül, mindenki pikkel rám a családból, és sajnos nem a mamámmal élek együtt, hanem mindenki mással. Munkát meg nem találok, pedig nagyon keresek, de ezt persze el sem hiszik. Remélem összejön a diploma->munka akció minél hamarabb, mert kezd gáz lenni az ügy. Ha kitesznek b*szhatom a diplomát, meg bármi exisztenciát, rongyolhatok valami mekiben 12 órát, hogy az albérletet fizessem.
2014. máj. 9. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

exisztenciát lol :D


Én egyébként féltem. De utáltam is a szüleimmel lakni, tekintve hogy anyukám jelentősen több alkoholt fogyaszt, mint a magyar átlag (pedig az se kevés). Úgyhogy már az egyetem elején elköltöztem. A kollégium olcsó, bár azóta albérletbe költöztem a barátommal. Sokat dolgozom, hogy fenntartsam magam. És rengeteg pénzt "szórok ki az ablakon". De ennyit megér a nyugalmam.

Anyukám persze azóta hív, hogy költözzek haza. Naná, nem tud kit szekálni, nincs aki takarítson helyette, és nyilván jobban járna, ha én is beszállnék a rezsibe. Folyton azt hallgatom, hogy mekkora pénzkidobás.

De így legalább nem kell félnem, hogy kiteszik a szűröm :)

2014. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!