Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti találkoznátok a szüleitekke...

Ti találkoznátok a szüleitekkel ha 18 évesen elszöktetek volna otthonról?

Figyelt kérdés

Apám részeges volt,lényegében a kocsmában lakott.Anyám meg nem foglalkozott vele.Hagyta hagy történjenek a dolgok.17 éves koromban annyira elfajult egy veszekedés köztünk,hogy összeverekedtünk.Hiába én "győztem" és nem lett semmi bajom de nekem ők örökre kitörlődtek a család fogalmából.Leérettségiztem és 18. születésnapomkor összepakoltam a hátizsákomba és szó nélkül eljöttem.Észre se vették.Levelet se adtam.A helyi rendőrségre beszóltam,hogy nem tűntem el csak eljöttem.Mielőtt őket zargatnák,hogy eltűntem.Ezóta 5 év telt el.Katona lettem.

De valami isteni csoda folytán megtaláltak.Állítólag egy helyi lány ismert fel és szólt nekik...Ők meg mindenáron találkozni akarnak velem.Mintha mi sem történt volna 18 évig.Barátok mondták,hogy hiába a múlt akkor is a szüleim....Az én döntésem,fájó pont de érdekelne a külső civilek véleménye is.

24f


2014. ápr. 24. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy találkozás belefér. Majd eldöntöd, változtak-e, vagy ugyanolyanok, mint voltak. Sajnos, némely szülőben akkor szokott fellángolni a szülői szeretet, ha a felnőtt gyerekből némi hasznot remélnek kihúzni.

Vállald a találkozást és vállald a döntésedet is, hogyan tovább velük.

2014. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A részeges apád lehet, hogy csak egy kis segítséget vár tőled (anyagi). Azonban lehet, hogy csak látni akar mint a gyerekét. Találkozz velük úgy is rá fogsz jönni, hogy érdekből akartak-e látni.
2014. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
egy alkalom egy semleges helyen belefer szerintem, ha valamennyire kivancsi vagy rajuk. utana meg ujbol eltunhetsz az eletukbol, ha semmi nem valtozott naluk
2014. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezem, hogy én sosem voltam ilyen helyzetben, mondhatni normális, nyugodt családban nőttem fel. Bennem nincsenek ilyen sérelmeim a szüleim felé, így én találkoznék velük. Viszont ha nekem is pokol lett volna a gyerekkorom, biztos hasonlóan éreznék mint te.


Én azt mondom, egy találkozót vállalhatsz velük. Meglátod mit szeretnének mondani, elmondod miért jöttél el évekkel ezelőtt. Nem kell velük jópofizni ezek után sem ha nem akarsz, de jó az ilyet megbeszélni. Azzal, hogy szó nélkül jöttél el, az egész kapcsolat, történet lezáratlan maradt.

2014. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Ismerem a helyzetet. NEM SZABAD találkozni velük. Először édesgetnek, aztán piszkálni kezdenek, végül a fejedre nőnek. Én 15 évesen léptem le hasonló okok miatt, lila lábszárral és kibőgött szemekkel, mai napig próbálkoznának. Kerek perec megmondtam nekik, hogy menjenek a tarkafaszba, ha csak a "kell"-nél vagyok jó. Ha összefutunk az utcán, köszönünk, a második mondat már a "milyen szar nekem, hogy senki se szeret/nincs pénzem/sok a munka/áll a hajam". NEM. Neked sincs erre szükséged!
2014. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy találka mindenképp belefér szerintem, 5 év hosszú idő, változhattak a dolgok.
2014. ápr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!