Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon lakó egyetemisták! Ti...

Otthon lakó egyetemisták! Ti mennyire számoltok be a szüleiteknek a jegyeitekről, vizsgáitokról stb?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, aki nem lakik a szüleivel de valamilyen szinten szóba kerül az egyetem náluk az is válaszolhat.

2014. máj. 13. 23:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Általában nem kapok rossz jegyeket, de nehéz egyetemre járok, és a szüleimnek nemigen van rálátása, a legnehezebb tárgyunkból egy 3-asért már veszekedés lehet. Ezért én a vizsgajegyeimről számolok be nekik, meg azokról a jegyeimről, amiket nem lehet javítani, és beleszámítanak valamibe.

Ha egy évközi, javítható zh-n becsúszik egy rosszabb jegy, akkor elmegyek kijavítani, és kész. Ehhez nincs szükségem veszekedésre. Természetesen, ha nem javítható, elmondom.

2014. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is mindent elmondok, de nem is tanulok rosszul :)
2014. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam beszámolni mindenről, amikor előző félévben megbuktam egy vizsgán, azt sem mondtam el a szüleimnek, amikor kérdezték, hogy hányas lett, mondtam hogy még nem javították ki, közben elmentem javítóvizsgára, az már sikerült, és amikor az meglett, azt már elmondtam.
2014. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Azért el szoktam mondani, de inkább akkor, amikor kérdezik. Annyira nem foglalkoznak vele, úgyis tudják, hogy 4-es és 5-ös jegyeim vannak csak.:D
2014. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én a szülő vagyok, de mindent megbeszélünk, sőt az előadásait nekem mondja fel, egyébként tudom, hogy mindenből nagyon jó, sőt kiváló, de minek titkolózna egy egyetemista,?? Ez már igazán nem kötelező, mint az általános iskola.
2014. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy van szülő, aki nem végzett egyetemet, és nemigen tudja elképzelni, milyen az. Pl. hogy már nem középiskola, ahol röhögve lehet négyest, ötöst kapni minden tárgyból.

Ezért egy-egy becsúszott, javítható dologgal nem kell idegesíteni, ki kell javítani szépen. Elég a végleges jegyeket közölni szerintem. Én sem lennék kíváncsi minden ZH-jegyre. Van az a szülő, aki visszakérdez, hogy "Most akkor örülünk?" és van az, aki egy egyetemi hármasnak akkora feneket kerít, mint más egy középiskolai egyesnek. Utóbbit elég terhelni a végső jegyekkel.

2014. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nem nagyon beszélünk róla, lassan szakdogát védek, de szerintem a címét sem tudják. Államvizsgáról meg ne is beszéljünk... :D azt sem tudják eszik e vagy isszák. Jegyeimről annyit tudtak az évek alatt amennyit elmondtam, sosem foglalkoztak vele igazán.
2014. máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nem hívom fel őket nap, mint nap az egyetem miatt, de ha szóba kerül, nem hazudok, elmondom, éppen mi van.

De van olyan barátnőm, akinek a szülei azt se tudják, hogy lassan egy éve nem jár egyetemre, mert otthagyta. Hallani kéne egy telefonbeszélgetést, amikor éppen azt ecseteli, milyen volt a vizsgája, vagy egy előadás mennyire tetszett neki...

2014. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jó tanuló vagyok, de nem igazán számolok be ezekről a dolgokról, pedig még itthon lakom. Az oka az, hogy nincs túl közeli kapcsolatom egyik családtagommal sem, nem sűrűn érdekli őket, mi van velem. Levelezős vagyok, mellette dolgozom, így én fizetem. Tudják, mikor vizsgázni megyek, néha megkérdik, hogy sikerült, akkor elmondom, de egyébként elég minimális a kommunikáció.
2014. máj. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!