Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy osztály...

Hogy mondjam meg, hogy osztályozót akarok tenni, mert már alig megyek be órára?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kellett választani másodig idegennyelvet a suliban, én a spanyolt választottam. Tetszik maga a nyelv, de a tanár utál, beszól, piszkál, pedig semmit nem tettem ellene.

Az a baj, hogyha ő már az elején kinéz valakit, akkor azt nem hagyja békén, rászáll. Az első félévben hónapban nagyon sokat hiányoztam (szeptember végén eltörtem a kezem, később műtötték a térdemet, tüdőgyulladásom volt, stb.) és csak azt hallgattam, hogy lógok, miért nem járok be.

Személyeskedik, olyanokról beszél a csoport előtt, amihez semmi köze.

Gyomorideggel megyek be órára (már ha bemegyek, mostanában ha tehetem, kerülöm messziről), végig izgulok, mert ha felszólít és nem tudok valamit, lekezelő és megaláz.


Ezért osztályozót szeretnék tenni a 11.-es és a 12.-es anyagból, így többet nem kellene bemennem.


De hogy hozzam ezt fel itthon?

Milyen érveket mondjak?


2014. máj. 14. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy így később nem lesz vele gond.
2014. máj. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatod a szüleiddel? Szerintem ha lehetséges, az lenne a legjobb, ha elmondanád így, ahogy nekünk leírtad. Ha úgy érzed, hogy ebből balhé lenne, nem értenék meg, vagy nem fogadnák el, akkor érvelhetsz azzal, hogy szükséged van a szabadidődre, hogy jobban tudj készülni az egyetemi felvételikre/érettségidre, és ez egy jó lehetőség némi idő felszabadítására.
2014. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

"szeptember végén eltörtem a kezem, később műtötték a térdemet, tüdőgyulladásom volt, stb.) és csak azt hallgattam, hogy lógok, miért nem járok be."


Tökéletesen igaza van a tanárnak. Nem jártál be, nem tanultál. Inkább beszélj a tanárral, tegyél neki ígéretet, és tartsd is be azt. Ne harcolni akarj, hanem tanulni.

2014. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már anyáék így is kivannak az igazgatóra, meg az egész iskolára, szóval nagyon nem akarok nekik erről beszélni, mert már többször felhozták, hogy menjek át egy sokkal jobb iskolába, de én nem szeretnék.



De hogy mentem volna be órára, mikor az ágyból alig bírtam felkelni? Ezt elárulnád, kedves utolsó? :)

Különórára járok, szóval az annyira nem igaz, hogy nem tanulok. Furcsa, minden más tanár megtudta érteni, hogy mi a problémám és miért nem járok iskolába, sőt, segítettek is pótolni, ha kértem.

Ha csak az észt tudod osztani, miért írsz? :)

2014. máj. 14. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsa, hogy az egész iskolának baja van veletek. Nem biztos, hogy másban kéne keresni a hibát... Amúgy képzeld, voltam már én is kórházban komoly ínszalag probléma miatt, mégsem lustálkodtam, hanem közben tanultam a tananyagot, vagy a haveromék hozták be, vagy anyám felhívta valamelyik osztálytársam anyukáját és megkérdezte hol tartanak, mit csinálnak órán. Mellesleg nemcsak hasznosabb, de jobb elfoglaltság is volt, mint a fehér falat bámulni. Na mindegy.


Szerintem mond azt a szüleidnek amit ide leírtál. Lehetőleg akkor amikor jó kedvükben vannak.

2014. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Itt mindenki h*lye, csak a kérdező helikopter.
2014. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nincs az egész iskolának problémája velünk, egy tanárt "elvettek" az osztályunktól, részben a szüleim intézkedései miatt (elég befolyásosak), de azért az egész osztály hálát adott, még az osztályfőnök is mondta, hogy ez volt a legjobb döntés. Az igazgató legszívesebben akkor is a szőnyeg alá söpört volna mindent, ezért utálják anyáék.

Én sem a falat szoktam bámulni, különórára járok, ősszel középfokúra megyek belőle. De ha neki az lógás, hogy 40 fokos lázzal itthon fekszek, akkor kívánom, hogy ő is élje át és tanítson úgy, meg jöjjön be úgy, hogy alig bír lábra állni.

Ez a tanár egy gyökér, én nem fogom hallgatni, ahogy aláz és személyeskedik.

2014. máj. 15. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jön, hogy érettségi vagy iskolaváltás. Dönthetsz.
2014. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha különórára el tudtál menni, nem hiszem hogy annyira a halálodon lettél volna, hogy iskolába már ne tudj menni. Munkahelyen bizony majd 40 fokos lázzal is el kell menni dolgozni. De egy láz általában egy hét után elmúlik, nem egy hónapig tart.
2014. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minek menjen be iskolába 40 fokos lázzal, ha nem muszáj? Azért tanul, hogy később olyan állása legyen, ahol 40 fokos lázzal betelefonáljon, és a főnöke elküldje betegszabira, ha meg nem, akkor tudjon állást váltani, mert vannak lehetőségei. Komolyan itt annyi begyöpösödött mártír van basszus, nem csodálom, hogy mindenki ilyen karót nyelt idióta, és képtelenek egy kérdésre rendesen válaszolni.

Kérdező, mondd el így a szüleidnek, szerintem megértenék, úgy tűnik, támogatnak abban, ha valami iskolai problémád van. Én megengedném a gyerekemnek, ha képes lenne jól teljesíteni az osztályozóvizsgákat.

2014. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!