Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a velemenyetek az anyarol-a...

Mi a velemenyetek az anyarol-aparol, nagyszulokrol?

Figyelt kérdés

Baratnomnek testi es szellemi fohyatekkal szuletett a kisfia.

Nagyon nehez nekik, a szulei akik videken elnek szeretnek magukhoz venni a kisfiut es biztatjak, hogy a megfelelo orvosi vizsgalatok utan valalljanak meg egy babat (az orvosok szerint 95% az esely az egeszseges testverre).

A kerdesem a kov. gyerek valallasrol szol hanem milyennek latjatok ezt?

En a magam reszerol tamogatom, sajnos a kisfiu nagyon beteg es a nagyszulok gondos, szereto emberek biztosan nagyon nagyon szertik az unokat es jol gondjat viselnek. Egyetlen lanyuk a baratnom es igy csak egyetlen unokajuk van akit szeretettel apolnanak.

Elitelendo ez a dolog?


2014. máj. 15. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
En elítélnek, az biztos. A beteg gyereket lepasszolnak a nagy szulokhoz, az egészségest meg nevelnek? Faxa szulok.
2014. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. Mindenesetre dicséretes a nagyszülőktől, hogy ezt bevállalják. De mi lesz ha már nem lesznek?

Illetve, ha megszületik az egészséges unoka, nem fogják-e "félretolni" a beteget?

2014. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendő, mert senkinek nincs joga beleszólni mások elhatározásaiba.

De a barátnődnek át kell gondolnia, hogy a nagyszülőkkel is történhet bármi, bármikor. Akkor a fogyatékos gyermekét is neki kell vállalnia. Nagyon sokan nevelik az ilyen gyermeküket másik testvér mellett is.

2014. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az "otlet" igazabol a papaban fogalmazodott meg, messze elnek 200km es sokszor viszik le hetvegere a kisfiut es az egyik hoszabb latogatas utan fogalmazodott meg bennuk a dolog, hogy mi lenne ha naluk a jo levegon lenne tobbet a kisfiu. Imadjak a kisfiut es a lanyukat is es biztatjak hogy fiatal es elotte az elet...
2014. máj. 15. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alábbi szempontokat figyelembe venném:

- nagyszülők mennyire idősek, nem betegek-e

- a fiút kell-e emelgetni vagy lábon jár (azért időseknek nehéz emelni)

- a gyerek mit szólna ha nem lenne a közelben az anyja? nem biztos, hogy szeretne megválni a szüleitől.

- ha a nagyiékkal bármi történik, fel tudják-e nevelni az egészséges testvérrel együtt?

- ha ennél a babánál nem derült ki a terhesség alatt, hogy problémás, van-e olyan vizsgálat amivel ez másodszorra kiszűrhető?

Biztos van még ezer dolog amit át kell gondolni, nekem ezek jutottak eszembe. És szerintem nem elítélendő. A szülők is el tudják őt hozni hétvégézni, szünetekben hosszabb időkre. Nagyon szerencsés az anya, hogy ilyen szülei vannak. tennék a helyükben más véleményére!

2014. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem adnám oda a beteg gyereket de ettöl függetlenül vállalnék ujabb babát ha nagy az esély rá hogy egészges lesz.
2014. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most lehet, h le fogtok pontozni, de szakemberként én javaslom a kérdező ismerőseinek, h nézzenek megfelelő szoc. intézményt a közelben. Legalább nappali ellátásra. Így könnyebb második gyereket is vállalni és szakszerű ellátásban - nem utolsó sorban fejlesztében - részesül a nagyobb.
2014. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik unokabáttyám értelmi fogyatékos, talán mert az anyja folyamatosan piált, cigizett a terhesség alatt, még szülni is a kocsmából vitték. Ha nem is ennek tudható be teljesen, azért igencsak közre játszhatott. A szülei lemondtak róla, nem kellett nekik. A nagyszüleim vették magukhoz. Kb. 40 és 50 éves koruk között. Eleinte vonakodtak, de aztán megszerették, sajátjuknak tekintették. Nagyon nehéz volt vele kisebb korában, elég agresszív volt. Mostmár szelid, és nyugodt. Abból áll az élete, hogy egész nap magnót hallgat és eszik. Semmi mást nem hajlandó csinálni. Ez minden, csak nem élet. Nagyon meghízott és beteg is. Gyógyszert kell szednie, mert sokszor fáj a hasa. Elvan a saját kis világában, alig fogja fel a dolgokat. Azt sem sikerült felfognia, amikor a nagymamám elhunyt. Aznap kereste, utána már magnózott tovább. Már nem is nagyon emlékszik rá, pedig 2-3 éve történt. Közben a nagyapám is kezd lerobbani, hiszen több, mint 70 éves. Állandóan remeg a keze, alig bír kiegyenesedni, minden baja van már. Nem fog tudni már sokáig gondoskodni a "gyerekről" (27 éves). Próbálta

már többször is beadni valami intézetbe, de nincs hozzá szíve, mindig talál valami kifogást. Az még hagyján, hogy betegen kell kiszolgálnia egy szintén beteg embert, de még kimozdulni sem nagyon tud tőle. Beszélgetni meg aztán főleg nem. Teljes lemondás az élete,teljesen leköti a gyerek. Le lehet pontozni, kicsit sem érdekel, de nekem nem kéne egy ilyen gyerek. Ha terhességnél előre lehetne tudni, akkor elvetetném,különben pedig beadnám valami otthonba. Ha mozgássérült vagy hasonló lenne, az persze más lenne, de értelmi fogyatékos nekem ugyan nem kéne. Már csak az unokatestvéremből kiindulva sem.

Szemét vagyok vagy sem, én legalább nem vagyok álszent és bevállalom.

2014. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!