Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A tanárszülők otthon is...

A tanárszülők otthon is ugyanolyan szigorúak mint a suliba?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 22:09
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
51%
Apám tanár. Az iskolában és otthon is nagyon szigorú, de igazságos. Mindig szívesen segít, ha valaki nem ért valamit, nem sajnálja rá az időt. Húgommal abba az iskolába járunk, ahol ő tanít. Ennek nem nagyon örülünk. Elvárja, hogy jól tanuljunk és viselkedjünk. Kollégái rögtön visszamondják neki, ha valamelyikünkkel probléma adódik. Múltkor pl. nem bírtam magammal.Unalmas volt az óra, a tanárnő pedig egy mogorva, utálatos vén boszorkány. Haverjaimmal végigszórakoztuk az órát és a táblához sem voltam hajlandó kimenni. Rögtön szaladt is apámhoz árulkodni.Otthon nagyon kikaptam és másnap bocsánatot kellett kérnem. Apa is elkísért, hogy tényleg megteszem-e.
2014. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
91%
Csak ismételni tudom az előzőket, apukám tanár (volt), otthon is szigorú, de igazságos volt gyerekkoromban, és az iskolában is, de velem engedékenyebb volt, mint mondjuk a tanítványaival, de nem is csoda, mert én a gyereke vagyok. :) Már nem tanár, de semmit sem változott a viselkedése, csak épp én közben felnőttem és elköltöztem. :D
2014. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, hogy tanár szülő felé lehet árulkodni. Mi abba az általánosba jártunk, ahol édesanyám tanított, de ő megmondta: az iskolában ő tanár, a magánélet otthon van. Ha a másik pedagógusnak problémája van a gyerekkel, írja be, arra van az ellenőrzőkönyv. (Ugyanígy a jó jegyeket is.)

Egyszer, egyetlen egyszer volt kénytelen "keverni" a munkát a családdal, mikor hazament iskolaidőben egy prezentációért (igazgatóhelyettes, nem volt órája), és öcsémet otthon találta. Na, akkor becipelte és bevésette az igazgatóit.

2014. máj. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
50%
Az én ismeretségi körömben, több tanár szülő is van. Nos, ők mind még szigorúbbak, mint az iskolában!! Ha 4-est hoz haza a gyerek, megverik!!! Nincs szórakozás...nem lacafacáznak.
2014. máj. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Bukor Peti ***** válasza:
71%
szerintem otthon nem annyira szigorúak. ráadásul még egyszerűbben is el tudják magyarázni az anyagot.
2014. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
77%
14es, mond meg őszintén, mire jó ez a kamuzás? Tudod mit, ne mond meg, csak nézz magadba!
2014. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
28%
10-es vagyok. Mi van? Milyen kamuzás??? Ez így van! Megverik a kamasz gyereket, ha 4-est hoz haza! Színtiszta 5-ösnek kell lennie mind a két fiának. Egyébként földrajz és testnevelés tanárnő az anyuka, aki speckó pont ilyen szigorúan neveli őket. A másik 2 tanár ismerősöm, azért nem ennyire drasztikus...ők nem verik meg a gyerekeiket...de ettől függetlenül, legalább annyira szigorúak otthon IS, mint az iskolában.
2014. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
42%
Mármint 14-es voltam...nem 10-es.
2014. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2014. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
72%
Tanár vagyok, alapvetően nem. Pontosabban a tanulásban, sportban igen, és az alap szabályok betartását (mikor érjen haza, normális viselkedés, otthoni segítség, stb.) elzáró. Két tini fiam van, de szerencsére nem kell velük kimondottan szigorúnak lenni, mivel elég következetesen neveltük őket, így szerintem nagyon normális, felelősségteljes fiatalok lettek.
2014. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!