Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevet szeretnék változtatni,...

Nevet szeretnék változtatni, de tudom, hogy ezzel megbántanám a szüleim. Hogyan beszélhetném meg velük, vagy mit tehetnék ilyenkor? (20/F)

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, jelenleg még a szüleimmel élek. Bár teljesen átlagos és hétköznapi keresztnevem van, egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni, úgy érzem, hogy hozzám nem ez illik, és sokkal boldogabb lennék egy másik keresztnévvel, és ahogy telnek az évek csak egyre inkább nyomaszt ezt a nevet viselnem. Ugyanakkor édesanyám többször is említette, hogy mennyire szereti azt a keresztnevet amelyet nekem adott, és biztosan nagyon fájna neki ha úgy értesülne róla (akármilyen úton-módon-formában) hogy már nem úgy hívnak, ezért lenne jobb ha tőlem tudná meg (szerintem). De hogyan?

2014. márc. 28. 01:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Mi lenne ha csak felvennéd harmadik névnek azt amit szeretnél? Akkor megmaradna az eredeti, de az új nevet is magadénak tudhatnád. Így a szüleidet sem szomorítanád el(és valószínűleg ők ígyis-úgyis megmaradnának a réginél), a barátaidat/új ismerőseidet pedig megkérheted hogy hívjanak az új néven.
2014. márc. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: meg tudlak érteni.. Nekem nagyon ritka keresztnevem van(még soha nem találkoztam mással akit így hívnak), és nagyon szeretem. Rossz belegondolni abba, hogy Bence vagy Gergő legyek, amiből kismillió van.(nem akarok megbántani semmit, szép nevek azok is, csak minden iskolában/munkahelyen van belőle rogyásig, én gyerekkorom óta szeretem hogy a keresztnevemről egyből én ugrok be az ismerőseimnek).
2014. márc. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szervusz! Köszönöm a gyors válaszod. Eleve három nevem van, még egyet felvenni mellé már reménytelen túlbonyolítás volna. Illetve, saját tapasztalat, hogy új emberek közé való beilleszkedésnél általában az első keresztnéven szólítanak először, ami nekem továbbra is ugyanúgy fájna, mintha meg sem változtattam volna.
2014. márc. 28. 01:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, így nincs értelme pluszba felvenni, olyan lennél mint az angol királyi család férfitagjai.


Amúgy nekem van olyan ismerősöm, akinek két keresztneve van, és bemutatkozásnál kéri hogy a harmadik nevén szólítsák, nincs ezzel probléma..

2014. márc. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen ez jogos :) viszont ilyen formában sokkal inkább viselnék egy olyat, ami közel áll hozzám, mint kettőt olyanból, amelyek távolról sem.
2014. márc. 28. 02:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, papír szerint Anita, de egyébként mindenki Zsuzsinak hívja. Az ok nem derült ki azóta sem, mindenesetre ezek szerint nem muszáj hivatalos útra terelni a dolgot, csak mondd meg a barátaidnak, hogy ezentúl hogy hívjanak, az újaknak meg alapból úgy mutatkozz be. Aztán majd megszokják :D
2014. márc. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem is engednek felvenni 3. keresztnevet.


viszont a másikkal sem vagy kibékülve?, én azt, ami az édesanyámnak tetszik megtartanám, a másikat akkor lecserélném..


nekem van olyan ismerősöm, akit a család az egyik néven, de minden haver, barát a másik neki tetsző néven hív (mindkettőt eredetileg viselte)


és én is ismerek Piroskát, akit mindenki Katinak hív..

sőt a mamámat a legtöbben nem tudják, hogy Máriának hívják, mert mindenki Gizi-nek szólítja (a babaként elhunyt nővére miatt)


tehát van néhány ilyen, hogy hivatalosan nem az a neve, de úgy szólítják

2014. márc. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van Zsuzsi ismerősöm, őt meg mindenki Marinak hívja. Az egyetemi tanárok is. Pedig papíron Zsuzsanna. :)

Ha bemutatkozol ne mond az első keresztnevedet és kész. Akik meg látják, munkáltató vagy ilyesmi, azokkal amúgy is több kapcsolatod lesz, nekik meg szólsz.


Anyumat nem bántanám meg ezzel, csak ha gáz nevet hordanék. De ha átlagos, nem kirívó, akkor csak nem használnám.


Van egy barátnőm. Barbara Anna. Utálja a barbarát, mert mindenki barbizta. Úgy oldotta meg, hogy mikor bemutatkozott, xy Annát mondott. Én sem tudtam jó sokáig, hogy van másik neve is.

2014. márc. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ezt így lehet-e, de változtass nevet, és a 2. keresztneved lehetne a mostani.
2014. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt a nevet, amit te szeretnél, tedd be első keresztnévnek, amit pedig anyukád szeret, az menjen másodiknak. Pl. tegyük fel, hogy Kovács János Istvánnak hívnak. A János az, amit anyukád nagyon szeret, neked viszont a Dezső tetszene helyette. Akkor te leszel Kovács Dezső János a névváltoztatás után. A Jánost nem használod, ha nem akarod, alapból úgyis mindenki Dezsőzni fog.
2014. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!