Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mi a véleményük erről?

Szülők, mi a véleményük erről?

Figyelt kérdés

17 és fél éves vagyok, lassan 2 és fél éve együtt vagyunk a barátommal. Még az elején felhoztam, hogy szeretnék vele aludni, azt mondták, szó sem lehet róla. Elfogadtam, mert visszagondolva tényleg butaság lett volna rögtön az első hetekben belevetni magam minden ilyenbe.

A szexuális életet is csak nemrég kezdtük, de nem ész nélkül, mint a mostani fiatalok, vigyázunk és nem minden héten 3x, ha eddig volt összesen 4 alkalom, szerintem sokat mondok, nem emlékszem, de nem ez a lényeg most.

Szerettem volna elmenni vele nyaralni most nyáron, de nem engednek, mert ott ugye együtt aludnánk. Aludtam már náluk, de a húgával. Voltunk már együtt kirándulni, egy szobában aludtunk, de akkora bűntudatom lett volna, ha az ő ágyában alszok el, hogy a sajátomban aludtam. És kb ennyi volt, kétszer volt olyan, hogy délután náluk pihentünk és elaludtunk, de azt is csak kb félórára.


Más osztálytársaim már elmentek tavaly is nyaralni az 5-8 évvel idősebb barátjukkal, akikkel együtt voltak alig pár hónapja, és már lefeküdtek, ehhez képest (és amúgy is) szerintem a mi kapcsolatunk sokkal normálisabb (a barátom 1 évvel idősebb nálam csak).

A szomszéd faluban lakik, és mikor rákérdezek, hogy mi lenne, ha ott aludnék és reggel jövök, mindig az a válasz, hogy fölösleges, mert le tudunk menni érted, 10 percre vagy, minek aludnál ott. Pedig nem azért mennék, hogy szexeljünk, azt meg tudnánk tenni nappal is, ha úgy van.


Lehet, most nyafogósnak tűnök, de a fent említett osztálytársaimnak úgy örültek, hogy de jó, elmentek nyaralni, meg jól érezték magukat, stb, de engem meg nem engednek el és ez kicsit furcsa.


Hogy vehetném rá őket, hogy elmehessek nyaralni a barátommal, vagy ha azt nem is, de legalább ott aludhassak náluk (hazugság nélkül)?



(Kiírtam már ezt a kérdést, de szerintem nem jó kategóriába, ezért ide is kitettem.)


Köszönöm előre is! Lehetőleg minél több ember véleményére lennék kíváncsi.



2014. máj. 17. 23:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Engem az zavar hogy a szüleid miatt már lassan te is egy "rosszként" tekintesz a szexre..
2014. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

Utolsóval értek egyet. Kicsit túl értékeled magad, amiért 4-szer szexeltetek 2,5 év alatt és mindenki más rossz, akinek normális, szinte felnőtt kapcsolata van. Vagy tényleg ennyire éretlen vagy, vagy te is kezded a szüleid konzervatív gondolkodását átvenni.


Itt az ideje egy kiadós beszélgetésnek, hogy mégis mitől féltenek téged.

2014. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
7es: képzeld mi anno dolgoztunk suli mellett, abból mentünk volna nyaralni görögbe is, sőt végig dolgoztunk suli mellett. Valószínűsítem, hogy a kérdező is vállalt diákmunkákat, amiket ma már sok esetben jobb órabérben is fizetnek a munkaadók meg, mintha egy átlagos munkaerő órabérét néznénk, mert pl. kevesebb járulékokat kell utánuk fizetniük stb.
2014. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sokáig nem éreztem magamat még készen, azért írtam, hogy nem egy d.gógépnek kell elképzelni, aki hetente váltogatja a barátját és mindig mással fetreng. Ha lenne egy lányom, neki sem engedném egy bizonyos ideig az ott alvást, nyaralást, minden egyebet, de ha látom, hogy bízhatok benne és a srácban is, akkor miért ne? Persze nem az első hét után, pár év múltán csak.


A nyaralást tudnám finanszírozni, nem luxusszállodáról van szó, csak akár a Balatonon vagy a Tiszánál egy kempingről, azt zsebpénzből kifizetem, a barátom pedig nyári munkázik. :)


És igen, sajnos kicsit nekem is beszűkült a világ a szüleim nézetei miatt, én is kezdem átvenni, mert azt nevelik belém, hogy csak házasság után normális a szex, de én kicsi korom óta kitartok amellett, hogy nem akarok férjhez menni (jó, ez lehet addig változni fog természetesen).

De ha bevallanám, hogy már nem vagyok "ártatlan", hatalmas balhé lenne, hogy nem szóltam előtte, de ha egyszerűen félek a véleményüktől, akkor miért szóljak? Valahogy így érzem...

2014. máj. 18. 13:39
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es.

2-es vagyok. Nálunk megoldható volt a nappali szex, mert barátomnak külön lakása volt. Egyedül élt.

Mint mondtam, idéztem.

Amúgy meg kötekedni akartál. Ha nem azt akarod, akkor ki sem írod a hsz-t hanem válaszolsz a kérdező kérdésere;)


Mi a helyzet kérdező, megoldódott, vagy tudtunk valami hasznosat mondani?

2014. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem minden hozzászólást olvastam végig, szal bocs ha ismétlek valakit.

Az én szüleim is konzervatívak, értem a problémádat. Nekem ugyan nem volt a te korodban pasim, de emlékszem, hogy szexről sose beszéltünk, max annyit h "Neked az még nem való, ne is gondolj rá" Én meg közben szenvedtem attól hogy egyedül vagyok, de ez más téma. A lényeg, hogy elmentem egyetemre, lassan végzek is. 22 múltam. 7 hónapja ismertem meg a páromat. Előtte egy pasival voltam, az csak egy futó kaland volt, bár én többet szerettem volna de nem úgy alakult. Róla nem tudnak a mai napig se. Tudták, hogy néha randizgatok, de semelyikből nem lett semmi. Aztán jött a párom, vasárnaponként hamarabb utaztam vissza az egyetemre hogy tudjunk találkozni, néha kicsit később jöttem haza, hogy még lássam előtte. Ezekre mondani kellett valamit és hazudni nem akartam így igazából tudtak a dolgokról. Persze nem kötöttem az orrukra, hogy már régen ott alszok nála szinte minden este és az albérletembe kb csak mutatóba járok. Eltelt 1-2 hónap így. De nem nagyon foglalkoztak vele, elfogadták. Pedig nem egyszerű esetek. Még így ennyi idősen is jöttek néha olyan "hülyeségekkel". De ez természetes, minden szülőnek idő kell, hogy elfogadja. Viszont felelőtlen kijelentésekkel ne tetézd sztem. Nyilván ezeket nem mondod nekik, de volt egy kettő amiket itt írtál és a hajam égnek állt. Pl hogy nem minden héten 3X szexeltek max 4 alkalom ha volt eddig. Hát ha csinálod akkor már tökmindegy h napi 4 vagy heti 1 nem attól lesz kevésbé súlyos a szüleid szemében. Ebből nekem kicsit az érződik, hogy még gyerek vagy. Meg ezek a kijelentések, hogy nem is tudom hogy írtad, hogy nem egyből csak pár év után szexelnél. Én nem tudom, de ezeket a dolgokat sose értettem. A felnőtt világ aminek a része szeretnél lenni, és ebbe belépő a szex, nem így működik. Ha van valaki akit szeretsz, kívánsz akkor nem bírod ki úgyse hogy jajj x hónapig nincs szex. Nincs is értelme így korlátozni magad. Ha annyira szereted és vonzódtok úgyis megteszitek és ha a megfelelő embert választottad működni fog. Persze eltérő hogy ki mennyire érzi ezt. Lényeg hogy amíg ilyen kijelentéseid, nézeteid vannak nem biztos h a szexet kéne erőltetni inkább érj még rá.

Hogy hasznos tanácsot is adjak, miért nem alszik nálatok a srác, lehet engedékenyebbek lennének ha az ő felügyeletük alatt lennétek

22/L

2014. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bármilyenek is a szüleid, az igazat mondd, azt is mondd el, hogy már lefeküdtetek a barátoddal, ami teljesen normális ilyen hosszú kapcsolat esetén. Mert gondolom emiatt nem engedik az ilyesmit, hogy nehogy megtörténjen a dolog... de ha elmondod lehet haragszanak majd, de hamar bele is törődnek, mert mást nem tehetnek, és engedékenyebbek lesznek utána. Szerintem ez a legjobb megoldás. Beszélj velük teljesen őszintén. Megéri szerintem elmondani mindent.
2014. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Igazából nem azért nem szexelünk többször, mert nálam az tabu, hanem időnk találkozni nem sok van, mindketten elfoglaltak vagyunk, vagy megvan, vagy valami közbe jön, nekem volt ezzel kapcsolatban régen egy trauma és nagyon féltem az egésztől.

A heti 3-4x-t arra értem, hogy vannak olyan ismerőseim, akik 14 évesen már nagylánynak érezték magukat és már akkor is csinálták, holott az eszük még nem érett be rendesen, én először azt akartam megvárni, illetve hogy jól meggondoljam, nálam ezek fontosak, nem a gyerekességről van szó. Az, hogy itt hogy fogalmazok, más dolog, valóságban komoly vagyok és nem úgy gondolkozok, mint mások.

2014. máj. 20. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!