Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik fiatalon (kb 18-25)...

Akik fiatalon (kb 18-25) terveztetek babát a párotokkal és ellenezték a szülők. Mi volt az érvük? És mikor már terhesek voltatok megváltozott a véleményük? És ti mit gondoltok utólag igazuk lett? Várni kellett volna még?

Figyelt kérdés

Párom 27 én 21 és szeretnénk babát, 1 hónap múlva elkezdünk próbálkozni.

Párom szüleivel élünk.

Apukámnak az a kifogása, hogy várjuk meg ameddig nem fogunk saját házba költözni ( de valószínű ilyen 40 éves korunkra se lesz, szóval erre kár várni).

Anyu szerint pedig előbb nekem egészség ügyileg kéne helyre jönni, plusz még várni kéne (most nem részletezném, de apróságok, a terhességet és a baba egészségét nem befolyásoló gondok)

Anyósom szerint egyszerűen csak várni kéne még, mert ő is ennyi idősen szült, és így utólag még várna.


Azt tudom ha bejelentjük majd hogy babánk lesz mindenki boldog lesz, de nem tudom, hogy ők tényleg jobban tudják e? Hiszen nekik van gyerekük, nekünk meg nincs, nem próbáltuk még hogy milyen.


2013. dec. 1. 20:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Tehát anyósodék nyakára szülnél? Nem jó ötlet.
2013. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Igen mondhatjuk így is.

Albérletre nem lenne pénzünk egy fizetésből (értelem szerűen ha lesz gyerekünk egy ideig nem fogok dolgozni, 70-80 ezerből meg nem lehet egy albérlet költségét és a hármónk létfenttartó szükségleteit finanszírozni).

Szóval így "kénytelen" vagyok ide. Ha várunk 2 évet akkor se lesz jobb a helyzet.

2013. dec. 1. 20:17
 3/34 anonim válasza:
54%

Az ilyen pároknál a vége az lett a környezetemben, h a pénz nem úgy jött, h elég lett volna(gondolom te is hatalmas összeget fogsz 21 évesen kapni a gyerek után meg van félrerakva pénzetek is, na persze), aminek az lett, a vége, h apa túlórázott ezerrel, anya meg kitalálta, h el van hanyagolva, szal elkezdett félrekacsingatni.

Kiderült, a pali lelépett, a nő meg van a csp vel meg a többi segéllyel együtt a gyerekkel otthon.

Csak gratulálni tudok.

2013. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Minek a gyerek, ha semmi körülmény, ami a normális gyerekneveléshez szükséges nem adott? Más nyakára, pénz nélkül, a semmire felesleges gyereket szülni! Gyűjtögessetek, legalább éljetek önállóan, és majd utána vállaljatok gyereket!
2013. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
100%

Én egy esetről tudok, ott szintén szétment a pár.

20 évesen bevállalták, persze nem bírták a felelősséget meg nekik is voltak pénzügyi gondjaik.

Lelépett a fiú, aztán végül a lány is tovább passzolta a gyereket az anyjának, mert hétközben dolgozik.

Hétvégén meg diszkóznak.

Meg épp mivel nem élte ki magát az épp aktuálissal hempereg valahol.

A fiú meg masszív alkoholista.

Jól gondold meg!

2013. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
Én 16 évesen szültem lányomat szülők ellenezték de végül anyukám segített. A többi mikor megszületett a lányom már szerette volna látni, hirtelen izgalmas lett de nem láthatják. Most 18 vagyok apukával albérletbe élünk. Egy fizetésből, amit az államtól kapok és énis dolgozok alkalmanként. Elég jól kijövünk. Tervezzük a kistesót is már fél éve. Bár lehet sikerült mert már 4 napja késik. :) Szülők most se örülnének neki de hát nem élünk senki nyakán így sok beleszólásuk nincs. Mi bírnánk anyagilag az a lényeg.
2013. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%
6-os: "Egy fizetésből, amit az államtól kapok és énis dolgozok alkalmanként." Mi????
2013. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sajnálom hogy az ilyen esetek így alakulnak. Az a baj elég reménytelen a mai világban sok minden.

Valaki írta hogy 21 évesen mit kapnék utána. Nem tudom mennyit jelent, de most is van munkahelyem, és mire szülnék már legalább 3 évem lesz, igaz minimál bérért.

2013. dec. 1. 20:33
 9/34 anonim ***** válasza:
Ne csak magadra gondolj, hogy neked kell a gyerek hanem a gyerek érdekeit is nézd. Ilyen körülményekre gyereket tervezni felelőtlenség. Tudod más fa..ával könnyű a csalánt verni. Nagyszülőkre sem támaszkodhatok életetek végéig.
2013. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Az mindenképp pozitívum, hogy dolgozol így nem havi 40ezret kapsz.hanem többet. Én 21evesen szultem a fiam.idén töltöttem a 23at idén volt a lagzink és úton a kisteso parom is dolgozik.
2013. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!