Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimre hallgassak vagy...

A szüleimre hallgassak vagy inkább azt csináljam amit én akarok? L/20

Figyelt kérdés
Ahová járok most 2 éves sulira megbuktam, ősszel kell újra menni, de én nem akarok már belefáradtam. Eleve nem is akartam érettségi után továbbtanulni főleg nem egy ilyen semmire nem jó szakra csak rám erőltette anyám, mert szégyenli, hogy nekem csak érettségim van míg neki meg nővéremnek főiskola. Mikor 2 éve kiderült, hogy nem vettek fel a főiskolára napokig nem szólt hozzám. Folytassam a sulit vagy inkább hagyjam ott?

2014. máj. 21. 08:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamit kezdened kell, mert érettségivel szinte sehova nem fogsz kelleni. Keress olyan sulit, ami érdekel, és csak akkor hagyd ott a mostanit, ha találtál. Így oda tudsz állni Anyud elé a B tervvel.
2014. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem megy, akkor ne folytasd, csináld azt, amit te szeretnél, amihez kedvet és tehetséget érzel. A te életed, neked kell döntened.
2014. máj. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Amibe belekezd az embert, azt kikéne tudnia seggelni.
2014. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz és mit szeretnél te csinálni?
2014. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
És van helyette olyan suli, ami érdekelne, vagy csak úgy el lennél a nagyvilágba tanulás helyett?
2014. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tudni kellene azért, hogy 1. milyen szakma az, amit "ráderőltetett" anyád 2. ebből következik, hogy mennyire piacképes és persze 3. hogy neked milyenek a képességeid? (Azért az egyáltalán em mindegy, hogy azért buktál meg, mert csesztél tanulni, és a buli, a diszkó, a haverok, a pia meg az NAGYBETŰS élet fontosabb volt, vagy egyszerűen te megpróbáltál "seggelni", "biflázni",magolni, tanulni, tettél erőfeszítéseket, vagyis magyarul órákat "csesztél el" a könyvek,jegyzetek felett, csak meghaladja a képességeidet... Szóval, hogy a hozzáállásoddal van-e "baj" vagy az eszeddel...)


Nézd, én pl. vért izzadtam annó gimiben a matekkal, a fizikával és a kémiával is a számolások miatt, de érettségi után evidens, nyilvánvaló, magától értetődő volt, hogy nem megyek reálszakra.


Te tudod megítélni, hogy reálisan van-e esélyed a követelményszint "lécének" megugrására, vagy nincs. Ha seggelsz, biflázol, tanulsz (persze azért értelemmel, de arra célzok, hogy bizony napokat töltesz el a könyvek, jegyzetek között, "felett"), akkor annak lesz-e értelme(és értelem alatt itt most nem arra célzok, hogy tudod-e végül, hogy mi pl. -kémiánál maradva- mondjuk a kovalens kötés) , vagy nem. Ha nem, akkor vagy menj el fizikai munkásnak(kőműves, ács, bádogos, vagy ha nő vagy, akkor szabó, stb. könnyű fizikai munkásnak, esetleg titkárnőnek, ilyesmi), vagy tanulj ki valami normális szakmát és próbálj meg azzal boldogulni.

2014. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, most láttam, meg, hogy nő vagy... szóval akkor a női változatokat ajánlom a figyelmedbe... butikba, ajándékboltokba, és hasonló helyekre szinte csakis és kizárólag nőket vesznek fel...
2014. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Tanulj olyat, ami érdekel is. Az érettségi sajnos nem segít eléggé a munkakeresésben. De nem muszáj főiskolára menni. Annak is csak akkor van értelme, ha olyan szakot választasz, aminek valami haszna is van.

Tanulhatsz egy szakmát, ami érdekel, és amivel el is tudnál helyezkedni.

Egyáltalán nem szégyen, ha valaki nem diplomás. Nekem van, de nem tudom használni. Így utólag jobb lett volna, valamilyen kézzel foghatóbb szakmát tanulni inkább.

2014. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem mindenképpen érdemes egy BA, BSc (régen főiskolai) diplomát összehoznod. Nagyjából mindegy, hogy ez tanári, kereskedelmi, államigazgatási, stb., valamint legalább 1 idegen nyelvet megtanulnod.


Egy diploma valamelyest garancia arra a munkáltatóknak, hogy nem vagy hülye, van benned kitartás, akadályokat sikeresen tudsz venni.

Ha nem akarsz szakmai karriert, csak egy normális férjet, akkor is jól jön egy diploma, komolyabb férfi egyszerűbb nővel csak szórakozik, gyereket már okos nőtől akar.

2014. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

idegenforgalmi szakmenedzser ez a szak, ami azt hittem, hogy könnyű de olyan tantárgyak vannak amihez egyáltalán nem értek pl. vállalat gazdaságtan, ügyvitel, pénzügy. Hiába tanulom egyszerűen nem megy, nem tudom megtanulni.

Igazából nincs ami igazán érdekelne talán masszőr vagy kozmetikus valami ilyesmi, csak nem hiszem, hogy azokkal el tudnék helyezkedni mert faluban lakok.

2014. máj. 21. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!