Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimre hallgassak vagy...

A szüleimre hallgassak vagy inkább azt csináljam amit én akarok? L/20

Figyelt kérdés
Ahová járok most 2 éves sulira megbuktam, ősszel kell újra menni, de én nem akarok már belefáradtam. Eleve nem is akartam érettségi után továbbtanulni főleg nem egy ilyen semmire nem jó szakra csak rám erőltette anyám, mert szégyenli, hogy nekem csak érettségim van míg neki meg nővéremnek főiskola. Mikor 2 éve kiderült, hogy nem vettek fel a főiskolára napokig nem szólt hozzám. Folytassam a sulit vagy inkább hagyjam ott?

2014. máj. 21. 08:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

És az idegenforgalmi szakmenedzserrel el tudnál helyezkedni helyben?

Lehet, hogy arra kéne készülnöd, hogy nem ott a faluban fogsz dolgozni.

Bár ha elég nagy a falu és nincs még kozmetika és lenne rá igény, akkor az sem rossz ötlet.

2014. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem tudnék vele elhelyezkedni szerintem, meg nem is érdekel egyáltalán ez, meg túl nehéz is.
2014. máj. 21. 09:21
 13/20 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélni a szüleiddel. Szerintem gondolkodj, nézz utána milyen képzések indulnak, mi az amit szívesebben csinálnál és még el is lehet vele helyezkedni. Mindenképp tanulj tovább. Én is ott hagytam a sulit anno, azt hittem lesz munkahelyem.....általában nem volt vagy csak olyan, amit tényleg utáltam. Az se mindegy ám, milyen környezetben dolgozol és kik vesznek körbe. Szakma nélkül takarítani, felszolgálni mehetsz el vagy pultosnak....ami nem könnyű! nekem alkalmi szórólapos munkám volt nyaranta, reggeltől estig a 40 fokban mentem, 2500 ftért.....gyűlöltem, ne akard hogy ilyen kényszermunkákat kelljen csinálnod.
2014. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A masszőr se rossz szerintem, bár nem tudom hogy lehet vele elhelyezkedni. Nézz körbe kicsit. Az is jó, ha valahol tudsz gyakorlatozni a suli alatt, én így kerültem be a régi munkahelyemre.
2014. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%
Csináld, amit Te akarsz. 2-3 év masszív szívás, négyműszak, meg éhezés után majd rátalálsz a helyes útra. Van, akinek kell az élettől 1-2 pofon, hogy magára találjon. Fiatal vagy még, belefér egy kis tévelygés.
2014. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Én is idegenforgalmi szakmenedzserként végeztem a BGF-en, de szerintem egyáltalán nem volt nehéz. Úgy volt 4-es átlagom, hogy mellette még dolgoztam is.


De nem vagyunk egyformák - szerintem ha nem megy, ha tényleg nem megy, pedig te minden erődet beletetted(!), akkor hagyd abba. Viszont a tanulást NE! Járj nyelvtanfolyamra például, a nyelvtudás mindig hasznos, sokszor hasznosabb, mint a diploma.

2014. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha meglesz, hogy mit akarsz, akkor csináld azt. Az , hogy abba akarom hagyni, az egészen más, mit hogy ezt és ezt akarom csinálni.

Gyerekként még úgy akarunk, hogy nem csinálom ezt-azt, vagy csakazértis megteszem. Ha felnősz igazán, akkor az akarat aról szól, hogy belefecolod az energiádat valamibe, amit értékesnek tartasz,akár jólesik az erőfeszítés, akár nem.

2014. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hány félévet végeztél el a suliból? Mert ha 2 éves és 2 éve jársz, akkor már csak nem a célvonal előtt kéne feladni. Nekem is kellett tanulnom pénzügyet, számvitelt, vállalat gazdaságtant, tudom hogy nagyon sz_r tárgyak, nekem se lettek meg elsőre. De ha egyedül nem bírtam megtanulni, akkor kerestem egy tanár akit korrepetált vagy megkértem egy csoporttársamat ami értette, hogy üljünk össze és csináljuk. Szerintem ha odaállnád anyukád elé és mondanád, hogy szeretnél magántanárt, mert egyedül nem megy, biztos vagyok benne, hogy segítene, mert neki fontos, hogy végezz.


Amúgy egészen nyugodtan nézz körbe az álláshirdető oldalakon; a normális munkákra (ami pl nem futószalagos gyári munka) olyan embert keresnek, akinek van felsőfokú végzettsége. Tök mindegy mit végeztél el, ha megfelelsz a feltételeknek (felsőfokú végzettség, nyelvvizsga, stb), meg egy jó belépővel eladod magad, simán el tudsz helyezkedni bárhol.


Kozmetikusból nagy a telítettség, meg ehhez azért kézügyesség is kell, mert nagyon nagy a konkurencia. Jól megélni belőle csak akkor tudnál ha saját szalonod lenne és tuti vendégköröd. Amúgy (csak úgy mellékesen), erre az esetre pont jól jönne a pénzügy, vállgazd és társai... A masszőrt nem tudom, de ahhoz is tanulni kell.

2014. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha tényleg annyira gáz a mostani suli akkor hagyd.

Ne tanuld gyogyira magad. Amúgy az érettségi is már valami.

Elképzelésed sincs, mit szeretnél csinálni? Körmös stb.

Nekem csak 8 általánosom van, már bánom.....

2014. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Ismeretlen!

Az érettségi tényleg kevés, az után valamit még tanulni kell, ha nem megy a főiskola, akkor egy szakmát. Vannak nagyon jó szakmák, biztosan találsz köztük olyat, ami tetszene. Anyukádnak meg mondd meg, hogy ne legyen sznob!

2014. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!