Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogyan döntenétek?

Szülők! Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Szeptemberben kerültem ebbe a suliba. Ezt az iskolát nem szeretem. A tanárok 80%-a nagyon bunkó. Csak veszekedni tudnak. Nem barátkozik velem senki, minden szünetben egyedül vagyok. Romlott az átlagom, a stressz miatt. Szeretnék másik iskolába menni szeptembertől. Utolsó évem lesz az általános iskolából. Attól félek a másik iskolába sem lesz jobb. Anya azt mondta ezt az utolsó évet kibírom, neki sincsenek barátai, a másik iskolába úgysem lesz jobb, és lehet a másik iskolába nem fogom tudni lerakni az angol nyelvvizsgát.

Ti hogyan döntenétek?


2014. máj. 23. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem értem. 8 év alatt nem lettek barátaid?
2014. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga nem kifogás, azt bármelyik vizsgaközpontban meg lehet csinálni, nem a sulitól függ.
2014. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nézd! Egy új közösségbe beilleszkedni, ahol a többiek már 6 éve együtt járnak, nem egyszerű. Kialakultak a baráti körök amibe nehéz bekerülni, hacsak valaki nem olyan nagyon vicces, jófej stb. Tehát átlagos gyerekként nem egyszerű.


Anyukádnak igaza van. egy új iskola újra ezt az eredményt szülné. Bírd még ki ezt az egy évet, és a középsuliba vagy gimnáziumba már te is új közösségbe kerülsz, ahol fogsz majd találni barátokat.

2014. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
engem bántottak az osztálytársaim ezért az utolsó évet a sulin belül oldottuk meg átmentem ey másik osztályba, lettek új barátaim és a gimi az valami fantasztikus volt.Nem kell feltétlenül új suli elég egy másik osztály
2014. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam. Eredménye: visszahúzódó lettem, önértékelési gondokkal(előtte sosem piszkáltak ilyen miatt), minden kreativitást kiöltek belőlem, mert minden ciki volt, amit nem úgy csináltam, mint ők. Gáz volt jól tanulni, jól rajzolni, pályázatot nyerni. Vertek is. Minden szünetben körbeálltak, kérdezgettek olyan dolgokról, amihez semmi közük. Mivel ezekre nem tudtam mit mondani, vertek. Tisztára, mint a bronxi gettóban. Gimnáziumban semmi gond nem volt.


Mi lenne ha nem egy évre jelentkeznél át, hanem hat vagy nyolc osztályos gimnáziumba iratkoznál, ahol színvonal és kulturált közösség van?

2014. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan a helyzet (tényleg rossz közösség, megoldható a másik iskola), akkor átíratnám a gyereket.

Nekünk költözések miatt a gyerekek 3 év alatt 3 iskolában jártak, az elsőt szerették, a másodikat utálták, pocsék is volt a közösség. Most jól érzik magukat.

Az nem biztos, hogy a másik iskolában nem lesz jobb, lehet, hogy megérné a váltás.

2014. máj. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A màsik osztàly sem baràtkozik velem, õk is kiközösitenek. Gimnáziumba nem vesznek át utolsó èvben, megèrdeklödtem.

Már depressziós lettem.

2014. máj. 31. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!