Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek a helyemben?

Hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves lány vagyok, a 9 éves húgommal és a szüleimmel élek együtt egy családi házban. A húgommal közös szobánk van. Sajnos nem megoldható, hogy sajáttá alakítsuk. A házban a szüleimnek van még egy hálójuk, van egy nagy nappalink, konyhánk, wc-n, fürdőnk és egy előszobánk. Mindig is szerettem volna egy saját szobát főleg úgy, hogy most megyek majd gimibe és esetleg az új barátaim ha eljönnének hozzám akkor bemehetnénk oda vagy legalább lenne egy saját helyem. Azt is utálom amikor a húgom barátnői az én cuccaimat babrálják, persze a se a húgom se én nem engedjük nekik. A lényeg: a szüleim felajánlották, hogy ha akarom akkor kiköltöznek a nappaliba ( a szekrényük meg a cuccaik a nappaliba vannak beépített szekrényben) és megkapom a szobájukat. Esténként egyszerűen kihajtanák a kanapét megágyaznának aztán napközben amúgyis nappali lenne a nappali. Én ezt visszautasítottam, pedig imádnám ha lenne saját szobám, csak hát őket meg nem akarom ilyen helyzetbe hozni. Igazából a hálójukban csak alszanak semmi több, nem is hiányozna nekik, csak hát mégis. Mondták, hogy 4 év múlva úgyis megyek egyetemre, szóval mindegy lenne, de nekem így is olyan kellemetlen. Ismerősömnél láttam már ezt a megoldást, de ott az anyuka különálló és neki a nappali sarkában van egy ágy egy könyvespolccal elkerítve míg a lánynak meg az öccsének saját szobája van és ez szerintem gáz. Mit gondoltok?

2013. máj. 14. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet a nappaliból leválasztani nekik egy hálófülkét?

Esetleg tetőtér beépítés?

2013. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
87%

Szia!


Először is azt gondolom, hogy nagyon rendes emberke vagy :-) Ritka az olyan tini, aki figyelembe veszi más szempontjait is.

Mindemellett elfogadnám szüleid ajánlatát és nem csak leendő barátaid látogatása miatt. Gondolj bele. A középsuliban többet kell tanulni is, mint általánosban, ehhez pedig béke és nyugalom kell, nem az, hogy a tesód barátnői körülötted nyüzsögjenek. Aztán meg létezik olyan is, hogy "élettani lustaság". Ha még nem vagy benne, majd leszel, amikor az ember fekszik az ágyán és számolgatja a repedéseket a falon és mást semmit sem csinál. Ehhez is egyedül kell lenni, mert csak úgy tudsz kikapcsolódni igazán.


Szóval, tárgyaljátok újra anyudékkal és fogadd el nyugodtan az ajánlatukat. Szerintem nagyok rendes és kedves dolog tőlük, hogy ezt megteszik érted és a nyugalmad érdekében.


Remélem, segítettem.

2013. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

szerintem jár a szülőknek a saját háló


egy gyerek könnyebben elviseli a tesóját, mint én viselném el a napi ágynyitást, és csak akkor alhatnak, ha már mindenki kivonult a nappaliból.

2013. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy van a házunk, hogy eredetileg csak a nagymamám háza volt és arra építtettünk még egy emeletet (teljesen független a nagymamámétól) így bővítés vagy még egy emelet nem megoldható :( A szobák elrendezése miatt pedig nem lenne szerencsés hálófülkét csinálni a nappali egy részéből. Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek, de még várom a további ötleteket! :)
2013. máj. 14. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
A szüleim 3 hálószoba + nappalis lakásban laknak. Amikor mindkét tesómmal otthon laktunk, akkor nálunk anyuék a nappaliban aludtak, nekünk meg volt saját szobánk. Sosem volt belőle gond. A nappali is külön szoba, nem ez a ma divatos egybenyitott tér. Így ha egy kis magányra vágytak a szüleim, akkor csak becsukták a szoba ajtaját. Mi meg elvoltunk a másik három szoba közül valamelyikben. Ezt azért volt így, mert van egy nővérem és egy bátyám, ők ugye nem lakhattak egy szobában. Én lakhattam volna a bátyámmal, viszont közöttünk hét év korkülönbség van, így ez se lett volna túl jó megoldás.
2013. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És a nagyihoz leköltözni?
2013. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hatodiké a jó ötlet.
2013. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a nappali nem nyitott tér, hanem egy úgymond normális szoba, ráadásul olyan, amin nem kell keresztül menni ahhoz, hogy bejuss a szüleid jelenlegi hálójába, akkor szerintem nyugodtan fogadd el az ajánlatukat.

Akkor lényegében mindenkinek lesz egy külön szobája. Ha a szüleid úgyis csak éjszakára szoktak bevonulni a hálójukba, akkor nem lesz zavaró számukra, hogy nappal ott vagytok, éjszaka pedig mindenkinek lesz külön, elszeparált szobája.

2013. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!