Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjek pénzt anyumtól?

Hogyan kérjek pénzt anyumtól?

Figyelt kérdés
14/l vagyok most abban a korban hogy szeretek vásárolni (NEM VAGYOK PLÁZA CICA!!!) Holnap szeretnénk elmenni a barátnőmmel ruhákat venni és nem merek tőle kérni... a múltkor is mérgesen kérdezte hogy miből adjon bezzeg a tesómnak mindig ad ha kell neki cigire vagy valamire... Főleg azért nem fog adni nekem mert a hétvégén kaptam fürdőruhát... Hogy kérjek tőle pénzt? Negatív válaszokat nem kérek de a hasznosakat megköszönöm!
2014. máj. 27. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szépen, nyugodt hangnemben kérdezd meg, hogy van némi pénze számodra, mert ezt és ezt szeretnél venni. Ha nincs el kell fogadnod.


Én is abban a korban vagyok, hogy szeretek vásárolni, csak sajna pénzem nincs rá, mert mindig valami másra kell elköltenem (albi, rezsi, kaja).


Speciel ha tőlem kérnél ha akarnék se tudnék adni, hatodikáig 4000 Ft-om van.

2014. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Odaállsz és szimplán megkérdezed, hogy nem e tudna egy kis pénzt adni, mert szeretnél vásárolni. Mondjuk nem értem, miért hó végén, akkor az emberek többségének nincs vagy csak kevés pénze van.
2014. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Most kaptál fürdőrucit.Ne legyél telhetetlen,minden egyszerre nem megy.Majd kérsz jövőhónapba.Szeretsz vásárolni,na majd ha dolgozól egyszer, magad is rájössz mindig mindent nem vehetsz meg.
2014. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

A vásárláshoz való viszony nem korfüggő. Az első két mondat pedig teljesen fölösleges, főleg a caps lockos rész.


Egyébként: gondolom van némi elképzelésed arról, hogy mit szeretnél venni. Azokat mondd el anyukádnak nyugodt hangnemben némi indoklással. Pl: Már nem jó a tavalyi rövidnadrágom és ebben a melegben jó lenne egy új.

Emellett meséld el neki, hogy milyen boltokat látogatnátok meg, ha nincs pénz akkor nem érdemes plázába menni (vagy csupán drágább boltokat megemlíteni), ne is úgy készüljetek csak a saját szívedet fájdítod meg vele.

Ha pedig sikerül pénzt kérned ne vegyél hülyeséget, azzal csak a későbbi vásárlós napokat ásod alá.


(Turkálókba is benézhettek, nagyon jó, márkás dolgokat lehet kifogni fillérekért. Amikről meg sem lehet mondani, hogy már volt máson.)

2014. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem is plázára gondoltam ink. Csak kínaira. Nem vagyok egy plázába járós típus.. :) Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :))
2014. máj. 27. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg hasznald a zsebpenzed :)

Ha anyukad azt mondja, hogy most nincs penz, akkor el kell fogadnod. Egyebkent is most kaptal egy furdoruhat.

2014. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 811 ***** válasza:
53%
kérj te is cigire :DDD aztán persze másra költheted... napi egy doboz cigi = napi 1000 forint, hétvégére összejön 7k, abból már vehetsz valamit :DDD
2014. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!