Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor múlik el a haragja?

Mikor múlik el a haragja?

Figyelt kérdés

meg fogok bukni matekból. az én hibám főleg, de a tanár sem volt túl partner abban hogy javítsak... de mindegy. anyukámnak elmondtam. ő azt mondta, hogy elvesztettem a bizalmát, amit nem értek, mert nem tudom, a bizalom és a jegyek hogy függnek össze. még sosem buktam semmiből. nagyon szomorú, és bunkón válaszol ha kérdezek valamit. szerintetek mit csináljak? mikor múlik el a haragja? volt már veletek hasonló?

11.-es vagyok amúgy.

18/L


2014. máj. 28. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nemtudjuk, hogy anyukád mennyire haragtartó, de biztos vagyok benne, hogy pár nap múlva megenyhül. Amit mondott, azért mondta, mert egy ilyen fölött azért nem lehet csak úgy elsiklani, azt te is belátod, szerintem. Neki is rossz, hogy meg fogsz bukni, persze, hogy haragszik, de ne aggódj, tudja, hogy neked sem egy leányálom ez a helyzet, hamarosan szóba áll majd veled, megbeszélitek és melletted fog állni mindenben. Most hagyj neki egy kis időt, hogy feldolgozza ezt, addig igyekezz kedvesen viselkedni, de ne nagyon erőltesd a beszélgetést, ha nem akarja.
2014. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

El fog múlni a haragja, ne aggódj. Hasonló helyzetben voltam én is, csak két évvel fiatalabb voltam mint te, és félévkor történt a bukás matekból. Ne tudd meg, milyen üvöltözést kaptam, amikor bejelentettem, ráadásul apummal karöltve osztott anyum. Napokig alig szóltak hozzám. Végül nálunk úgy enyhült meg a hangulat, hogy éppen megint üvöltöttek velem emiatt, amikor az akkor 8 éves öcsém kijött bűnbánó fejjel a szobából, és bejelentette, hogy beborította az ágyba a tejbegrízt. A jelenet annyira vicces volt, hogy mindketten elröhögték magukat, utána jobb lett a helyzet.


Anyukád is ki fog zökkenni ebből, ne izgulj. Csak legyél kedves, keresd a társaságát, egyszer úgyis túllép rajta.:)


Ja, és egy kis bónusz: azóta mérnöki diplomát szereztem. :D

2014. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Fel a fejjel. Nem jó dolog, hogy elhasaltál, de nem is a világ vége. Pótvizsgára tessék gőzerővel felkészülni, és átmenni.
2014. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizalom és a jegyek: gondolom vagy elsunnyogtad a jegyeidet, mert azért senki nem bukik meg úgy, hogy egész évben jó jegyei vannak, vagy ígértél fűt-fát-gyíkot, aztán mégsem javítottál, mint látható.

Valahol megértheted, hogy mérges és bizalmatlan, átlagos képességekkel sem különösebb kunszt összekaparni egy kettest, ha tanulsz és készülsz. Márpedig neked ez a dolgod elsődlegesen diákként. Ha tudott a valós jegyeidről, akkor lehet picit magára is haragszik, amiért nem ügyelt eléggé.

Azon kívül, hogy viselkedsz, mint egy kisangyal, nem csavarogsz meg henyélsz, hanem segítesz otthon és készülsz a pótvizsgára, lehetőleg látványosan, hogy észrevegye ő is, mást nem tehetsz. Egy bukás nem a világ vége, idővel belenyugszik ő is, de nem lenne normális, hogy egy szülő csak legyintsen ilyesmire. És a helyedben tényleg komolyan venném ezentúl, évet ismételni azért elég ciki lenne, a matek pedig kötelező érettségi tárgy, úgyhogy kapd össze magad. Ha kijavítod, el lesz felejtve, nyugi. :)

2014. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!