Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőket kértük, hogy a...

A szülőket kértük, hogy a szülés, vagyis a pici hazavitelekor, illetve azt követő pár napba ne jöjjenek. Óriási balhét csaptak. Beletörődnek majd?

Figyelt kérdés

Első babás pár vagyunk. A két nagymama, amióta kiderült hogy babát várok szinte minden döntésünket megkérdőjelez.


Pl. Elutaztunk a férjemmel egy hétvégére kettesben, pihenni. Utána hetekig hallgattuk, hogy mennyire pazaroljuk a pénzt, és amit ott elköltöttünk, azt költhettük volna a gyerekre.

Vettünk babakocsit, 60 000 volt. Hát azt a műsort, hogy miért kell ilyen drága babakocsi, csak elkényeztetjük a gyereket, ha minden hülyeséget megveszünk neki.

Fiam lesz, kék ágyneműt vettünk. Miért kéket vettünk, mert lehet a következő gyerek lány lesz, és akkor majd nem tudjuk használni.

Barátoktól kaptunk kölcsön légzésfigyelőt. Akkor esett le nekik, hogy a gyerek külön szobában fog aludni (egybe nyíló szobáink vannak), azóta a világ legrosszabb és legkegyetlenebb anyája vagyok, mert külön szobába rakom a gyereket, nem hozzánk a szobába.


Aztán azóta kiderült, hogy szülés után haza akarnak minket kísérni, mert meg akarják nézni, hogy érzi magát a pici otthon, hogy fog neki tetszeni a szoba stb. Plusz akkor már ölbe lehet venni, és akarják vinni sétálni.

A pohár akkor telt be, amikor közölték, hogy majd jönnek megnézni, hogy fogom szoptatni a gyereket. Nem azért, de ezt még anyukám előtt sem szeretném csinálni, nemhogy anyósom előtt!


Akkor döntöttem el, hogy elég, én látni sem akarok őket pár napig. Már most mindenbe belekötnek, mi lesz akkor, ha otthon leszünk, és látnak rajtam egy kis bizonytalanságot?


Miután ezt közöltük, teljesen besértődtek, mert ők eltervezték, hogy minden reggel odajönnek, este hazamennek.

Meg fognak nyugodni? Tényleg rossz döntés lenne, ha pár napig csak hármasban lennénk a férjemmel, és az újszülöttel?

Milyen észérvekkel lehetne őket meggyőzni?


2014. máj. 30. 08:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Örüljetek, ha besértődnek. Legalább elkerülnek akkor titeket. Az ilyen embereket nem éri meg győzködni. Ha belenyugszanak, akkor jó, ha nem, akkor az is jó. Ti törődjetek a gyerekkel.
2014. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

Persze hogy beletörödnek majd mégis mit tudnak csinálni?ha nem engeditek be őket az csakis a ti dolgotok.


Nekem eljöttek anyósék és a szüleim hogy megnézzék a lányom még aznap,illetve ha jol emlékszem másnap is jött valaki.Engem nem zavart,mi jóban vagyunk.Persze kéretlen tanácsok vannak,de azok lesznek majd 1 hónap mulva is,kezd el gyakorolni nem-et mondani.


Láttam az örömöt az arcukon,nagyon szeretném ha majd a lányomnak születik babája ő is megengedné hogy elmenjek megnézni a babáját.

2014. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Beletörődnek! :) Teljesen biztos, ezen ne aggódj. Jól csináljátok, már MOST vegyétek kézbe a gyeplőt, és legyetek határozottak és következetesek velük (is)! A gyerek miatt akár tetszik akár nem, meg kell békülniük a kialakult helyzettel, ha látni akarják az unokákat. Én nem értem másoknak miért nem evidens, hogy ha a családban baba születik, nem tukmáljuk magunkat rájuk... inkább azt mondanák, hogy szóljatok kedveseim, ha jöhetünk, és ha bármiben segítséget kértek, akkor is.


Jól csináltátok, ne hátráljatok meg! Mondom én ezt úgy, hogy a világ legnagyobb békéjében élek anyuval és anyóssal, én béke-párti vagyok, és nagyon konfliktuskerülő. De határok akkor is kellenek!

2014. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
2014. máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Jól csináltad, el fogják fogadni az új helyzetet, a gyerek születése egy folyamat. Nem a szülésre értem hanem arra, hogy belőled anyuka válik, belőletek pedig szülők, és egy pici baba érkezésével egy új család születik, amiben határokat szabtok, döntéseket hoztok, a nagyszülők pedig támogathatnak ebben ha akarnak.
2014. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nagyon jó viszonyban vagyunk velük, de a baba hírre valahogy furcsán hatott rájuk.

Nem tudom jobban megfogalmazni, minthogy úgy kezdtek el viselkedni, mintha az a gyerek az ővék lenne, nekik kellene róla gondoskodni.

2014. máj. 30. 09:00
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

"mert meg akarják nézni, hogy érzi magát a pici otthon, hogy fog neki tetszeni a szoba"


Micsoda baromság! Mintha egy újszülött bármit is felfogna abból. :D Nem is lát még távolra.


Az meg, hogy nézni akarnak, hogy szoptatsz... Én megfontolnám, hogy mindezek után egyáltalán betehetik valaha is lábukat hozzám, hát mit képzelnek?

2014. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
9%
1.valóban kár volt 60-ért kocsit venni.nagyon szépeket lehet venni kéz alól, baba bizibe.Egy pici,majd meglátod csak a pelus 1 vagyon.2.ismim is bevásárolt tiszta kéket mert 4d uh.azt mondták fiú lesz.Lány lett.3.Majd magad is rájössz nem mindegy ha 1éjjel 100szor át kell másznod a másik szobába hozzá,vagy egy karnyújtásnyira van tőled.4.persze lázba vannak hisz számukra is fontos egy pici érkezése,főleg ha első unoka.5.Amint haza értünk akorházból jött a gyerek doki és azt mondta.Jó idő van tegye ki anyuka a gyereket a verandára.Szoptatni sem tud ám mindenki.Majd magad is rájössz te sem ugy születtél egyből tudd mit kezdj a babáddal.Senki nem akarja elvenni tőled,csak segíteni akarnak te meg támadásnak veszed.Főleg ha nehéz szülésed lesz,sírós a baba,örülsz majd ha a csak annyi dolgod lesz szoptass.
2014. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

Csak segíteni akarnak.

Mikor megszületett a fiam pár napom belül nem csak a szüleim, hanem az össze rokonom, szomszédom, barátom meglátogatott, mindenki látni akarta a kicsit. Engem ez egyáltalán nem zavart. Mosolyogtam, örültem, hogy dícsérik, büszke voltam rá, és magunkra. Szóval nekem ez egyáltalán nem okozott gondot. Örültem, hogy a barátaim és a rokonaim velem örülnek.

Persze jöttek tanácsok kéretlenül is, valamit érdemes megfogadni, valamit nem. Ezt úgyis te döntöd el.

Én nem szerettem volna soha, hogy burokba legyen a gyerek és szerintem teljesen érthető a többiek kíváncsisága.

Te tudod, ha nem engeded be őket, biztos előbb-utobb beletörődnek, én alig vártam, hogy más is lássa milyen kis tökéletességet hoztunk össze. De mindenki más.

2014. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem támadásnak fogjuk fel, csak nagyon rosszul esik, hogy úgy kezelnek minket, mint éretlen gyerekeket, akik nem tudnak a sajátjukról gondoskodni.


Férjemmel megbeszéltük, hogy egyezzünk ki 2-3 látogató mentes első napban. Aztán majd meglátjuk. Lehet, hogy akkor, amikor majd otthon leszünk, majd butaságnak fog tűni, és szólunk, hogy jöhetnek bármikor, de az is lehet, hogy örülünk, hogy végre egyedül leszünk.

Előre nem tudjuk megmondani.

Nem hónapokról van szó, hanem 2-3 napról.

A legrosszabbul az esik, hogy egy ilyen kérést semmibe vesznek, és nem tartják tiszteletbe a kérésünket, mi lesz később?

2014. máj. 30. 09:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!