Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőket kértük, hogy a...

A szülőket kértük, hogy a szülés, vagyis a pici hazavitelekor, illetve azt követő pár napba ne jöjjenek. Óriási balhét csaptak. Beletörődnek majd?

Figyelt kérdés

Első babás pár vagyunk. A két nagymama, amióta kiderült hogy babát várok szinte minden döntésünket megkérdőjelez.


Pl. Elutaztunk a férjemmel egy hétvégére kettesben, pihenni. Utána hetekig hallgattuk, hogy mennyire pazaroljuk a pénzt, és amit ott elköltöttünk, azt költhettük volna a gyerekre.

Vettünk babakocsit, 60 000 volt. Hát azt a műsort, hogy miért kell ilyen drága babakocsi, csak elkényeztetjük a gyereket, ha minden hülyeséget megveszünk neki.

Fiam lesz, kék ágyneműt vettünk. Miért kéket vettünk, mert lehet a következő gyerek lány lesz, és akkor majd nem tudjuk használni.

Barátoktól kaptunk kölcsön légzésfigyelőt. Akkor esett le nekik, hogy a gyerek külön szobában fog aludni (egybe nyíló szobáink vannak), azóta a világ legrosszabb és legkegyetlenebb anyája vagyok, mert külön szobába rakom a gyereket, nem hozzánk a szobába.


Aztán azóta kiderült, hogy szülés után haza akarnak minket kísérni, mert meg akarják nézni, hogy érzi magát a pici otthon, hogy fog neki tetszeni a szoba stb. Plusz akkor már ölbe lehet venni, és akarják vinni sétálni.

A pohár akkor telt be, amikor közölték, hogy majd jönnek megnézni, hogy fogom szoptatni a gyereket. Nem azért, de ezt még anyukám előtt sem szeretném csinálni, nemhogy anyósom előtt!


Akkor döntöttem el, hogy elég, én látni sem akarok őket pár napig. Már most mindenbe belekötnek, mi lesz akkor, ha otthon leszünk, és látnak rajtam egy kis bizonytalanságot?


Miután ezt közöltük, teljesen besértődtek, mert ők eltervezték, hogy minden reggel odajönnek, este hazamennek.

Meg fognak nyugodni? Tényleg rossz döntés lenne, ha pár napig csak hármasban lennénk a férjemmel, és az újszülöttel?

Milyen észérvekkel lehetne őket meggyőzni?


2014. máj. 30. 08:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

A legrosszabbul az esik, hogy egy ilyen kérést semmibe vesznek, és nem tartják tiszteletbe a kérésünket, mi lesz később?

később is ez lesz és neked kell megmondanod ezt lehet ezt nem.


Mindig törekedtem a kompromisszumokra,ebben az esetben azt csinálnám hogy jöhetnek megnézni 1óra hossza erre elég.Aztán szépen menjenek haza.Igy ők i láthassák megérinthetik az unokát de neked sem lógnak a nyakadon.

2014. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

Atyaég. Bocs, hogy ezt mondom de egyik se normális. Nagyon helyesen legyél határozott, met ha most engedsz nekik akkor soha többé nem leszel ura a helyzetnek!

Azt nem akarták megnézni, hogyan készült?? Megáll az eszem.

2014. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%

Sya!

Nem baj hogy besertodtek!

Szerintem nem leszel rossz anya hogy a masik szobaba lesz a baba. En is ugyan igy fogom csinalni.


A nagyszulok majd megnyugszanak!

Kulonben is mikor megszuletik a baba em kell hogy mindenki olbe vegye!

Pl en probaltam ezt elmagyarazni a paromnak hogy ezt nem igy fogjuk csinalni megszuletik a baba es az egesz csalad ott lesz korulotte. Nem tetszet neki ra hagytam majd belatja hogy jobb lesz csalad tagok nelkul lenni a babaval :)

2014. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
22%

Nálunk is ezt csinálták sógornőmék. Hazajöttek a babával és 1 hétig senki nem mehetett. Telefont is kikapcsolták. Mindenki tiszteletben tartotta kérésüket. Engem mondjuk annyira nem is mozgatott a dolog, hogy menjünk azonnal látogatóba. Anyósomon viszont láttam, hogy rosszul esett neki, de nem szólt semmit.


Most viszont, hogy már nagyobb a gyerek, tök jó, hogy van nagymama és nem győzik a segítségét kérni, mikor oviban-iskolában szünet van. Anyósom persze szívesen vállalja, mert imádja az unokáját...csak nekem tök fura ez a helyzet :) Ilyenkor jó a nagymama?!?!? Az elején mikor meg szívesen menne segíteni pl. a fürdetésben, akkor inkább a védőnőt választották a nagymama helyett?!?!?

2014. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

Régen ez volt a minimális elvárható, hogy a a házimunkát kalákában végezték a gyermekágyas kismama mellett a nőrokonok.

Ez ma nem igazán életszerű, ezért sok család nehezen találja el, mi is az amire a kismamának IGAZÁN szüksége van.

Szerintem üljetek le, és kedvesen , de határozottan mondjátok el, hogy köszönitek mindenkinek a jóakaratát, és élni is fogtok a lehetőséggel, de engedjék meg hogy Ti szóljatok, mikor, mire, kitől kértek segítséget.

2014. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%

"Ilyenkor jó a nagymama?!?!? Az elején mikor meg szívesen menne segíteni pl. a fürdetésben, akkor inkább a védőnőt választották a nagymama helyett?!?!?"


Az időzítés sok mindenen változtat.


Pl te csinálsz nekem muffint, mert tudod, hogy imádom a muffint. De én épp a wc-n ülök, így azt mondom, várj már kint egy kicsit.

De miután elvégeztem a dolgom, amit azért egyedül szeretek csinálni, utána szívesen elfogadom a muffint.


Ezt nevezik helyes időzítésnek.

Ha egy pár az első néhány napban maga szeretne boldogulni, és rájönni, hogy mit hogy kell csinálni, nem még egy vendég körül ugrálni az amúgy is nehéz időszakban, az TELJESEN ÉRTHETŐ. De még az is lehet, hogy csak hármasban szerettek volna lenni a babával. Mi baj ezzel?


Az meg, hogy néha a nagymama vigyáz a babára nem tudom hogy függ ezzel össze. Nem eltiltották tőle, hanem kértek pár magányos napot. Ehhez mindenkinek joga van.

2014. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%
Mondd azt nekik, hogy a ti családdá válásotokhoz, "összeszokásotokhoz", szükség van néhány olyan napra, amikor csak hármasban vagytok. Nem véletlenül találták ki az "apa szabadságot", amit a gyermek születése, illetve hazavitele után lehet igénybe venni. Persze, tedd azt is hozzá - a béke kedvéért -, hogy, ha bármilyen segítségre lenne szükséged ezalatt az idő alatt, hívni fogod őket és számítasz rájuk a későbbiekben is. Valahogy ezt kellene elfogadtatni velük, hogy ne nyomuljanak ennyire.
2014. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%

Először szépen kéred,aztán pedig kategórikusan kijelented,hogy NEM.

Csak azzal lehet ennyire pofátlannak lenni,aki hagyja magát.

Nem kell bunkón,de határozottan mondd meg,hogy ne jöjjenek mert nem szeretnéd,majd jönnek pár nap után . Ha megsértődnek,akkor így jártak ,majd abbahagyják a duzzogást. De ne hagyd,hogy a fejedre nőljenek mert ez csak durvább lesz később,ahogy nő a gyerek egyre több dologba fognak majd beleszólni,ha tudnak!!

2014. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

nálam alap h 2 hétig senki sem jöhet ....

a kórházba szívesen fogadtam bárkit de utána még a telcsit sem vettem fel :-)

egyszerűen kell nekem az az idő h rendbe szedjem magam, aki meg ezt nem értette hát sajnálom nálam ez volt ....


szal simán mond meg h 1 hétig nincs látogatás utána ha összeszedted magam akkor jöhetnek ...

2014. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
46%

Nekem eszembe sem jutott,hogy amikor hazavisszük a picit, ne engedjem,hogy eljöjjenek egy fél órára. Ha rajtunk kívül még valakik nagyon várták ennek a babának a megszületését, hát azok a nagyszülők.

Azt megértem,hogy szülni ne menjenek veled, de miért ne látogathatnának meg egy rövid időre.

A szoptatást meg meg kell mondani,hogy egyedül szeretnéd.

2014. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!