Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőket kértük, hogy a...

A szülőket kértük, hogy a szülés, vagyis a pici hazavitelekor, illetve azt követő pár napba ne jöjjenek. Óriási balhét csaptak. Beletörődnek majd?

Figyelt kérdés

Első babás pár vagyunk. A két nagymama, amióta kiderült hogy babát várok szinte minden döntésünket megkérdőjelez.


Pl. Elutaztunk a férjemmel egy hétvégére kettesben, pihenni. Utána hetekig hallgattuk, hogy mennyire pazaroljuk a pénzt, és amit ott elköltöttünk, azt költhettük volna a gyerekre.

Vettünk babakocsit, 60 000 volt. Hát azt a műsort, hogy miért kell ilyen drága babakocsi, csak elkényeztetjük a gyereket, ha minden hülyeséget megveszünk neki.

Fiam lesz, kék ágyneműt vettünk. Miért kéket vettünk, mert lehet a következő gyerek lány lesz, és akkor majd nem tudjuk használni.

Barátoktól kaptunk kölcsön légzésfigyelőt. Akkor esett le nekik, hogy a gyerek külön szobában fog aludni (egybe nyíló szobáink vannak), azóta a világ legrosszabb és legkegyetlenebb anyája vagyok, mert külön szobába rakom a gyereket, nem hozzánk a szobába.


Aztán azóta kiderült, hogy szülés után haza akarnak minket kísérni, mert meg akarják nézni, hogy érzi magát a pici otthon, hogy fog neki tetszeni a szoba stb. Plusz akkor már ölbe lehet venni, és akarják vinni sétálni.

A pohár akkor telt be, amikor közölték, hogy majd jönnek megnézni, hogy fogom szoptatni a gyereket. Nem azért, de ezt még anyukám előtt sem szeretném csinálni, nemhogy anyósom előtt!


Akkor döntöttem el, hogy elég, én látni sem akarok őket pár napig. Már most mindenbe belekötnek, mi lesz akkor, ha otthon leszünk, és látnak rajtam egy kis bizonytalanságot?


Miután ezt közöltük, teljesen besértődtek, mert ők eltervezték, hogy minden reggel odajönnek, este hazamennek.

Meg fognak nyugodni? Tényleg rossz döntés lenne, ha pár napig csak hármasban lennénk a férjemmel, és az újszülöttel?

Milyen észérvekkel lehetne őket meggyőzni?


2014. máj. 30. 08:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
31%

Ja és erről eszembe jut egy barátnőm,aki szintén "kitiltotta" a nagyszülőket, az első pár napra. Igen ám, csak hogy már 3. nap elfogyott a kaja, addig a férje hordta, de már számolták,hogy sokba jön ki.

Ekkor apuka felhívta az egyik mamát, hogy főzne-e valamit. Nagymama meg annyit azért beszólt,hogy ezek szerint a főztöm nincs kitiltva, csak én! Persze jó nagymamaként rögtön megfőzte a kért ebédet.

2014. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félre értesz pár dolgot utolsó.


Nem kitiltva vannak általában, csak van aki nem látogatni menne, hanem kis híján odaköltözne babázni.


Vagy reggeltől estig ott babázna.

Szerintem a kérdezőnél is hasonló lenne a helyzet, míg ő körülugrálja a vendégeket, addig azok jól ellennének. Meg amit linkeltek azt javaslom figyelmedbe. Másfél szobás lakásba oda akart költözni a két nagyszülő egy hétre, hogy babázzanak míg az anyuka takarít. Csodás elgondolás mondhatom.

2014. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Na itt jön a megbeszélés képessége.

Meg kell mondani, hogy szívesen látjuk őket, egy fél órára. Így a kecske is jól lakik, meg a káposzta is megmarad.

2014. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!