Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább! Vagy magamat...

Nem bírom tovább! Vagy magamat ölöm meg vagy anyámat! HELP?

Figyelt kérdés

Anyám idegbeteg (papirja van róla). És elvárja tőlem hogy úgy viselkedjek mint egy felnőtt, de még csak 15 vagyok.

nekem kell boltba járnom, főznőm, mosnom, meg minden.

anyagi helyzetünket sz.rul állunk...egyszobás panelban lakunk (béreljük), nincs ágyunk...a földön alszunk, a szekrény szét van esve.

a haverjaim gáznak tartják h nem engedem fel őket ide. Anyám meg mindig azzal jön h a szegénység nem ciki, az ciki ahogy tartom a szekrényemet ( nem tatok rendet, mert minek, ha úgysem jön fel senki...)

Egy húgom van aki 10 éves,, csak fél tesóm.

a szüleim elváltak. szóval 3an élünk ebben a porfészekben...

anyám a fősulin olasz nyelvet tanult és elv felső fokon tudja

és elvárja tőlünk hogy mi is tudjunk.

8 éve piszkál az olasszal..elvileg felssőőfokon kéne tudnom, de magamtól egy szót nem bírnék mondani.

És ha valamit nem tudok, akkor meg azzal jön hogy 5 éve tanultam meg miért nem tudom???

és akkor kapom a pofonokat... Mostanában meg előveszi az övét és azzal üt...nem birom :(((((((

Tegnap megfogta az okostelefonomat amit apumtól kaptam ( apum évekig nem állt szóba velem, most kaptam tőle telefont) és addig dobta a falnak, míg el nem tört. Most a laptopom jön és a ruháim.

Több mint fél éve van barátom, akit nagyon szeretek...csak ő nem a legjobb iskolába megy tovább tanulni, ezért anyám lehülyézi és utálja. tegnap felhivta hogy mi már nem járunk többé, meg fogja verni, és felmegy a szüleihez kiabálni, hacsak rám néz. És tényleg meg fogja verni! Pár osztály társamat már megverte!!!

El akarok költözni, de nem engedi anyám. Mert hogy kapja rám a gyerektartás dijat és hogy 5 évig még tudjon sz.patni az olasszal, mert ha kell akkor minden nap sz.rrá ver.

Tegnap nekem jött konyha késsel. aztán magát akarta leszúrni. és tegnap adott egy gagyi gombos telefont, azon ma felhivott h öngyilkos akar lenni és 10 percig kiabált velem hogy én r.banc vagyok és h nem lehet rám számitani.

Nem birom tovább!!!!

mit tegyek?

15/lány



2014. jún. 3. 08:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szólj valamelyik tanárodnak az iskolában.
2014. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekvédelmisekhez be kellene nézned, hátha tudnak segíteni :S Sőt biztosan fognak is tudni ha megmondod hogy van egy 10 éves húgod. Anyád ezt nem csinálhatja meg veletek.
2014. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szólj apukádnak.
2014. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal és sürgősen keresd fel a helyileg illetékes családgondozót!!!

Neten keress rá, vagy menj be az önkormányzathoz.


Beszélj apáddal, mondd el, hogy mi folyik otthon, és kérdezd meg, hogy lehetnél-e nála.

A másik lehetőség, hogy kiemelnek a családból téged és húgod is, és állami gondozásba, ill. nevelőszülőkhöz kerültök. Ebben az estben azt mondom, még ez is jobb lehetőség.

A minimum, amit el kéne érned, hogy a suli kollégiumában helyezzenek el, ebben kérd az osztályfőnök segítségét.


Teljesen mindegy, hogy anyád mit akar és mit enged.

Kérj külső segítséget, mert egyedül nem tudod megoldani.

A gyerekvédelmi rendszer erre lett kitalálva, és segíteniük KELL neked.


Családsegítő, osztályfőnök, első lépésként nekik beszélj arról, ami történik.


Akármilyen nehéz lesz a következő pár év, amíg saját lábadra tudsz állni, még mindig jobb, mint ami kinézőben van. Mondjuk hogy egyszer elborul anyád agya, és tényleg leszúr.


(Ilyenkor jut eszembe, hogy anya csak egy van. SZERENCSÉRE.) Neked ezt NEM KELL ELVISELNI.

2014. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy dolgot nem értek: ha már több kiskorút bántalmazott, hogy hogy nem jelentette fel senki. Ehhez nem kell anyatigrisnek lenni, egy átlagos szülő intézkedett volna ha a kiskorú gyerekét bántják.

Egyébként: osztályfőnöknek jelzed, hogy anyád labilis és segít elindulni, akár csak annyival, hogy jelenti az esetet.

2014. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

4. vagyok, ez kimaradt:

Látlelet!!!

Feltétlen menj el a háziorvosodhoz, ha van látható nyoma a bántalmazásnak, és kérd a segítségét, hogy ilyenkor hogy lehet látleletet vetetni.

Ezért elvileg fizetni kell, de gyerek esetében biztos megoldható, hogy ne kelljen, elvégre anyád nem fog érte fizetni, a rendőrségen viszont simán fel is jelentheted.

Talán már az is elég, ha a háziorvos dokumentálja, milyen sérüléseket talált rajtad.

2014. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Anyádnak akkor gondolom, van kezelő orvosa.Azzal kellene beszélned, csak anyukád meg ne tudja.De az is lehetőség, hogy ha legközelebb tombolni kezd, ráhívod a mentőt!Úgy bezárják a diliházba, hogy csak úgy peng.És remélhetőleg ott helyrerakják az agyát.(tőlünk a szomszédot vitte el mentő, mert bekattant.Fél napig magába beszélt hangosan, aztán dühöngeni kezdett.Rátörték az ajtót és elvitték).Nagyon szépen helyrejött a pszichiátrián.

Abban igaza van, hogy tanulnod kellene, ha jól tanulsz, több esélyed lesz önálló életet kezdeni.Persze nem feltétlen olaszt, hanem azt, ami neked jól menne.

Kis lakásban, kevés pénzből is lehet tisztességes, normális környezetben élni.Csak megfelelő hozzáállás kell.A legfontosabb lenne, hogy próbálj rendet tartani és tisztaságot.A szegénység valóban nem ciki, de a rendetlensé az!

Ismerek "tisztes szegény" embereket.Akiknek alig van bútorok, de a ház mindig frissen meszelt, és az a kevés dolog, ami benne van, azon látszik a gondoskodás, az mindig ragyog és rendben van.Ha az ember fejében, lelkében rend van, akkor ragyogni fog a környezete is, akkor is, ha szegény!

2014. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nagyszülők? Apád? Hugod apja?
2014. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
És szerintem nem kellene szégyelned a barátaid előtt a helyzeted.Ha ismernék az igazi helyzeted, segítséget kapni is több esélyed lenne.Az igazi barátok segíteni fognak.Aki pedig kiröhög, arról legalább kiderül, hogy nem barát.
2014. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem kell megvárnod, míg kiemelnek a családból. A gyerek ÖNKÉNT is besétálhat a gyermekotthonba...ahol én dolgoztam, ott volt egy ilyen testvérpár, akik önként kértek menedéket.
2014. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!