Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyámat nem...

Normális, hogy anyámat nem érdekli, hog allergiás vagyok? (Hosszú sztori)

Figyelt kérdés
Tény, hogy az utóbbi pár évben sok bajom volt. 7.ben kezdődött, sokat szédültem. Akkor voltunk mindenféle orvosnál (szemésztől pszichologusig, meg voltam CT-n is) de nem derült ki semmi. 3 évvel később kiderült, hogy ez a rejtett kancsalságom miatt volt, kaptam szemüveget, de nem lett jobb, aztán rájöttek hogy mellette migrénes is vagyok. Azóta ezzel minden rendben. Ezekután kijött a laktózérzékenységem (3 éve és folyamatosan romlik). Egy idő után kiderült, hogy ez nekem kiskoromba is volt, csak senkit sem érdekelt... Sokat szenvedek vele, le se sz*rja, hogy szépen fogalmazzak. Most valami léguti allergiám van, elküldtek allergologiara, de 3hete nem kér időpontot... Tudom én is telefonálhatnék, de nála van a papír, ès most épp eltüntette.... Már kész vagyok az egésztől, ma megkaptam, hogy én állandóan beteg vagyok, meg minden bajom van (igen, az allergiáim az én hibám) mit csináljak? Minden egyes alkalommal, mikor olyat főz, elmondom neki hogy még mindig nem ehetek tejeset, de nem érdekli. Egyebként az étrendemből teljesen száműztem minden tejeset. (Ilyenkor én vagyok a szemét, hogy miért nem eszem meg amit főzött) sajnos még minimum 3évig vele kell laknom. Mit csináljak, hogy megértse, az allergia nem légbőlkapott betegség? Vagy hagyjam inkább és sz*rjam le énis amit ő kér? Már annyira elegem van... 18L

2014. máj. 21. 19:45
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudjuk édesanyád problémáit, hogy mi az, ami foglalkoztatja, és emiatt nem tud rád annyira figyelni.

De 18 évesen már a kezedbe veheted a saját ügyeid intézését, kérj időpontot. Menj vissza a dokihoz, kérd ki ismét a papírt, és intézd.

És tessék elköltözni.

2014. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
42%

18 évesen tudsz főzni magadnak ha akarsz!


Még ha minden nap tejeset főzne édesanyád, megérteném a bajodat, de így... ha nem akarsz/tudsz valamiből enni, főzöl magadnak és kész. Ne várd már el, hogy miattad étkezzen az egész család neked megfelelően...


Mondom ezt úgy, hogy 13 éves korom óta vegetáriánus vagyok. Ha húsos volt a családi ebéd én főztem/édesanyámmal együtt főztünk mellé zöldségeset. Kész. Nem a hisztit vertem...

2014. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Elköltöni nemtudok, érettségizni jövőre fogok (5éves képzés), utána pedig 2év szakma nappalin... Apámhoz nem tudok menni, külföldön lakik (hozzátenném, az ő csaja vesz laktózmentes tejet, ha ottvagyok..) egyébként ha tehetem, kerülöm anyámat, sose kérek semmit. Főzni azért nem főzök magamnak, mert be se vásárol rendesen... Szerinte tele van a hűtő, szerintem meg a felét meg se ehetem...
2014. máj. 21. 19:52
 4/49 A kérdező kommentje:
Amúgy csak ketten vagyunk, és neki 2 hetente egyszer van főtt kajára igénye....
2014. máj. 21. 19:53
 5/49 anonim ***** válasza:
50%
Akkor fogod magad és elmész bevásárolni! Istenem...
2014. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
74%

mivel ide írtál, van neted,

google

beírod, hogy allergológia

és lesz ott telefonszám

felhívod

időpontot kérsz

elmész

2014. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
60%

Sajnálom, akinek ilyen anya jut.Észrevette egyáltalán hogy gyereket szült és azzal foglalkozni is kellene/kellett volna???

"Kedves " válaszolók, kisgyermek korában is a kérdezőnek kellett volna főzni és vásárolni?Ugyanis írja, hogy az anyját akkor sem érdekelte hogy allergiás és nem mindegy, mit eszik meg!

Nem tudom, mi lenne ilyen helyzetben igazi megoldás.Talán próbáld kihagyni a tejjel készített főztjeit, reméljük, nem rak mindenbe.Amiből ehetsz, abból egyél nagyobb adagot.Vagy kérj anyádtól pénzt és abból vegyél olyan élelmiszert, ami nem árt neked, ezekből főzhetnél is magadnak.Pénzt legalább adna ételre?

2014. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Reggelire szoktam kapni pénzt, így még sosem gondoltam bele, hogy azt inkább nyers ételre költsem, de igazatok van, az úgy működne. Köszönöm a tanácsot! Hozzátenném, hogy minden hétvégén (nem véletlenül) a barátoméknál vagyok, akinek az anyja képes úgy főzni, hogy mindenkinek jó legyen, pedig ő 6emberhez igazodik... Csak ő átérzi a helyzetet, mert a kisebbik fia is laktózérzékeny volt (kinőtte, mert már kiskorában kezelték...)
2014. máj. 21. 20:06
 9/49 anonim ***** válasza:
87%

Anyád ilyen, és ahogy írod mindig is ilyen volt. Ne várj arra, hogy megváltozzon mert úgysem fog.

Ha csak heti kétszer van alapból is kaja, akkor főzz te helyette. Vedd át tőle a bevásárlást.

Ha nem ad pénzt, beszélj apáddal, hogy utaljon neked havi x összeget amiből megtudod venni, a laktózmentes tejtermékeket és változatosan tudj étkezni/főzni magadnak.

A légúti allergia: az interneten valószínűleg fent van a száma, ha mégsem akkor bemész, lent a pultnál is lehet kérni beutalót.

Ha igazán akarod megtudod oldani, ha annyira zavar az egészségügyi állapotod, úgysem fogsz arra várni, hogy ő csináljon valamit.

2014. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
34%

Szidod anyád, hogy milyen rossz, de azért még tartson el három évig, ugye?

Azért te is megéred a pénzed, maradjunk annyiban.


Ha ANNYIRA rossz lenne neked, akkor szednéd a sátorfád.

2014. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!