Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha sehogy nem jön ki a gyerek...

Ha sehogy nem jön ki a gyerek a szülővel, de próbálkozik?

Figyelt kérdés

17 évet betöltöttem. Édesanyámmal sokáig nagyon jó volt a kapcsolatom, de valamikor nagyon megromlott. Egyszerűen képtelenek vagyunk beszélgetni.

Sokáig megtartottam a "kisgyermek" álcát, nem tudom miért, jó volt az nekem úgy, hogy nincs változás... Azonban már lassan tarthatatlan volt, így kialakult az a helyzet, hogy szép lassú váltás nélkül - ami általában a 13-16 év között van - egy hirtelen váltással a 13 éves személyiségi szintről átálltam a másokkal is folytatott 17 éves személyiségemre. Ez másoknak nem gond, mert ismerték, hoyg alakult ki ez. Akikkel igazán jóban voltak ismerik a magánéletem, tudják kibe voltam szerelmes, kivel vesztem össze stb... de mivel anyukám még a "13 éves szinten volt" (miattam) vele nem lehetett ilyenekről beszélgetni, mert csak a gyerekes módon tudott rá reagálni. Így szépen lassan elhidegedtünk.(?) Mostanra már annyira, hoyg személyes dolgokról nem is tudunk beszélni... teljesen személytelenekről csak... könyvek, tv, kutya, és így tovább. Fel se hozok olyan témát, hogy mondjuk barátok vagy kedvesebb személyek számodra, mert nem regál rá normálisan. De ha megjegyzem, hogy ne csináljon így, megsértődik és a válasz mindig ugyanaz: Ő csak hülyéskedett és én túl okosnak tartom magam és nincs bennem semmi fiatalság. Ezek után? Igazából... már kedvem sincs ilyenekről beszélni... Most vagyok lassan 18 éves és tudja mi történt velem "belül" 12 évesen... az jó.

Mit lehetne tenni? Megbeszélni, igen... na de ha akarnám is, csak a 13 évest látja, aki csak okoskodni akar...


2014. jún. 8. 22:07
 1/1 anonim válasza:
Úgy tudom, ilyen tipusú nehézség akkor lép fel, ha az anya nemigazán tud szembesülni azzal a ténnyel, hogy a lánya felnőtt, már 18 éves. Már nem kislányának, hanem vele egyenrangú féle felnőtt nőnek nézni félelmetes számára. Szerintem az a legjobb, ha nem anyának szólítod és gyerekes stílusban szólsz hozzá, hanem mint a barátnőidhez, és kéred valamilyen témakörben az együttműködését felvilágosításban beígérve, hogy valamilyen más témakörű információkat meg te szerzel be számára, és így ő is okosabb lesz.A kölcsönös okosításra nagyobb nyitottságra számítok részéről.Csak lásson belőle úgymond hasznot.
2014. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!