Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mennyi pénzt...

Szülők, ti mennyi pénzt költötök a kamasz gyereketekre/mennyit adtok neki?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mert vannak emberek, akik azt mondják, hogy sok pénz elmegy rám, de ha a barátnőimhez viszonyítom magam, akkor nem így gondolom.

Szóval csak viszonyítani szeretnék.


2014. jún. 12. 22:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok, egyetemen tanulok, magam fizetem a tandíjat. Mellette heti 20 órában dolgozom kicsit kevesebb, mint 40 ezerért.

Anyával együtt élünk ketten, ő 90 ezer körül keres, plusz bevétele az árvaságim. Ő fizeti a rezsit, internetet, a vezetékes telefont, a kaját.

Én a bérletemet veszem, a saját telefonszámlámat állom, meg ha bármire szükségem van, megveszem magamnak. Magamnak veszek ruhát, cipőt, táskát, könyveket, mindent.

19L

2014. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Gimnazistakent 10 eve a lakhatast, ruhazkodast fizettek nekem szüleim, illetve, ha kertem, kaptam zsebpenzt is, de nem volt rendszeres havi zsebpenzem.


Egyetemistakent atköltöztem nagymamamhoz, akkor heti 10 000 ft-ot kaptam, ebböl inteztem a nagyimra meg magamra a bevasarlasokat, es vettem belöle kajat, illetve mozira, szorakozasra is ebböl költöttem. Ami megmaradt, azt felretettem.

2014. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

- saját szoba

- havi 5000 ft "zsebpénz"

- bérlet

- étel, ital

- évente 2-3 alkalommal ruha vagy cipő vétel

- évente 3-4 alkalommal kirándulás (állatkert, mozi, strand)


Nagyjából ennyi.

2014. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát, akkor lehet, hogy én egy picit tényleg sokat költök magamra...
2014. jún. 13. 17:36
 15/16 anonim ***** válasza:

Nappalin tanulok, jövőre fogok végezni.

Ha hazajövök a kollégiumból, akkor viszek el kaját, mert anya úgy főz direkt. Itthon nem kell beleadnom semmibe - bár nem is sokat vagyok itt.

Az utazást és a kollégiumot én fizetem ösztöndíjból, ezen kívül is minden "luxust", értsd hajfesték, egy üveg sör, telefonszámla, stb. Ha mondjuk tönkremegy valamilyen ruhám, akkor adnak pénzt, hogy pótoljam, de keretek között: az utóbbi időben szétszakadt a szandálom és kifogytam a legtöbb nadrágomból, így kaptam 5000 forintot, a többit meg magam pótolom hozzá.

Az egyetem mellett van kötelező szakmai gyakorlatom is, így állást nem tudok vállalni, de alkalmi munkáim vannak azért.

Jól elvagyok, nem is "várnék" többet tőlük, még így is majdnem erejükön felül támogatnak.


Amúgy... nekem is van olyan csoporttársam, akinek saját autója van, fizetik a bazinagy albérletét, és egy táskája többe kerül, mint amiből az én családom él havonta. Mindig lesz olyan ember, akire többet költenek/aki többet keres, de ez van. Örülj, amíg támogatnak.

2014. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
kérdező, te hogy állsz ezekkel?
2014. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!