Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnál, ha a családb...

Hogyan reagálnál, ha a családban mindenki 'ateista', és középiskolás gyermeked egyik nap azt mondaná, hogy hívő vallásos ember lett?

Figyelt kérdés
Semmi extrém, pusztán elmenne időnként az igehirdetésre a templomba, illetve hétvégén egy-egy programra a gyülekezettel. Református vallásról van szó.
2014. jún. 18. 14:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk pont ugyanez volt a helyzet. Full ateista az egész családom beleértve a nagyszüleimet is akiknek a korosztályában ez azért nem volt ennyire jellemző. Erre én elkezdtem keresni Istent. Ugyanúgy egy református közösségbe jártam rendszeresen mint te. Nem volt egyszerű, mert ez a 90-es években volt mikor az újságok nyilvánosságra hoztak pár szektabotrányt, szüleiktől elszakadt gyerekeket ilyesmit, a szüleim meg bepánikoltak, hogy velem is ez lesz, hiába ismerték személyesen a lelkészt stb...

Mikor megtértem én elmondtam itthon, nem fogadták kitörő örömmel, de képesek voltak elfogadni, csak annyit mondtak, hogy tartsam tiszteletben, hogy őket ez nem érdekli. Volt még egy pár kisebb csörténk, hogy minek minden vasárnap templomba járni stb... de szép lassan elfogadták, hogy én így élek. Ezeknek már pont 20 éve, az életem úgy alakult, hogy azóta baptista gyülekezetbe járok, de elfogadjuk és szeretjük egymást annak ellenére, hogy különbözik a véleményünk, és szüleim azt is tiszteletben tartják, hogy az unokájukat mi ebben a szellemben neveljük.

2014. jún. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%

"

"Jobban örülnék, ha a gyerekem egy kicsit önállóan kibontakozna és sok mindent megismerne a választáshoz, más nézőpontokból."


Miért?

"


Azért, mert a körülöttünk lévő világ nagyon színes és érdekes. Ezt önállóan érdemes felfedezni, ha az ember keretek között vagy ablakon át figyeli, akkor nem nyílik ki annyira. Az élet értelme maga az út, a keresés, ha végig vezetnek felesleges volt élni.

Szeretném, ha a gyerekemnek önálló gondolatai lennének és nem a lelkész világlátása tükröződne vissza. Ugyan ez a világi oktatásra is jellemző.

Sokkal jobban értékelem az Istenfélelemnél azt, amikor valaki meggyőződésből cselekszik és dönt. Ennek elengedhetetlen feltétele a széles ismeret.

2014. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

"Azért, mert a körülöttünk lévő világ nagyon színes és érdekes."

Nem tudom, hogy hogyan akadályoz meg a hitem abban, hogy felfedezzem a világot?



"Ezt önállóan érdemes felfedezni, ha az ember keretek között vagy ablakon át figyeli, akkor nem nyílik ki annyira."

A hit nem jelenti azt, hogz keretek közé vagyok szorítva. Nincs semmi olyan, ami a normális élet része, és amitől a hitem távol tart. De ha tudsz erre példát mondani, meghallgatlak.



"Az élet értelme maga az út, a keresés, ha végig vezetnek felesleges volt élni."

Ego sum via, veritas et vita, mondta Jézus Krisztus.

Ha hitről van szó, szerencsésnek érzem magam, hogy fiatalon találtam meg a nekem valót.


"Szeretném, ha a gyerekemnek önálló gondolatai lennének és nem a lelkész világlátása tükröződne vissza. Ugyan ez a világi oktatásra is jellemző."

Miért ne lennének önálló gondolataim?



"Sokkal jobban értékelem az Istenfélelemnél azt, amikor valaki meggyőződésből cselekszik és dönt."

Nem félem, hanem szeretem az Istent :) Meggyőződésből.



"Ennek elengedhetetlen feltétele a széles ismeret."

Miből gondolod, hogy nincsenek más ismereteim?

2014. jún. 18. 17:15
 24/31 anonim ***** válasza:
94%

Elég furcsa lenne, ha a nyitottság jegyében megpróbálnálak meggyőzni bármiről is. Ebben a témában nincsenek ilyen indíttatásaim, ráadásul egy idegen emberrel.

Erre a társasjátékra ott van a vallás és valláskritika topic.

A kérdés arról szól hogy a saját gyerekemmel kapcsolatban mit éreznék. Ott sokkal jobban átlátnám a helyzetet és úgy adnék tanácsot.

2014. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Nem kell meggyőznőd. De szívesen beszélgetek veled.

Azt viszont nem fogadom el, hogy a vallásos ember nem lehet nyitott a világra. Én is nyitott vagyok. És közben szeretem az Istent.

2014. jún. 18. 17:51
 26/31 anonim ***** válasza:
82%

Nekem sem lenne vele problémám, az ő dolga.

Bevallom én pont fordítva vagyok, kiskoromban vittek templomba ha akartam menni ha nem. Aztán rájöttem, hogy bár lehet, hogy van valami felsőbb erő, de nem látom értelmét elnevezni, kérlelni, stb. Jó ember pedig a tízparancsolat nélkül is lehetek, az alapvető normákat vallás és az egyház nélkül is meg lehet tanulni.

De örülnék, ha a gyerekem társaságba járna, csak engem ne próbáljon meggyőzni semmiről, főleg ne kéretlenül.

2014. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
61%
Az ő dolga. A vallása, a hite, a gondolkodása, az érzései és a többi ilyen az élete legfontosabb összetevői. A SAJÁT életéé. Miféle beleszólásom volna nekem ebbe és milyen jogon?
2014. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
39%
Én azért nem örülnék neki. Jó, persze jobb, mintha valami veszélyes szektához csatlakozna, de azért csalódott lennék. Nem hiszek a református vallásban és nem tetszettek az istentiszteleteken hallott dolgok. (más rokon miatt én is jártam)
2014. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Én agnosztikus vagyok, ugyan még nem szülő, de ilyen esetben támogatnám, mert mindenkinek joga van abban hinni, amiben szeretne, mert a hívés nem olyan dolog, amit irányítani lehet. Csak akkor lépnék közben, ha másra akár ártalmas radikális nézetei vannak, vagy ha gyanús, hogy vmi fura szektába lépett be.
2014. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
28, mit hallottál?
2014. jún. 18. 22:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!