Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnál, ha a családb...

Hogyan reagálnál, ha a családban mindenki 'ateista', és középiskolás gyermeked egyik nap azt mondaná, hogy hívő vallásos ember lett?

Figyelt kérdés
Semmi extrém, pusztán elmenne időnként az igehirdetésre a templomba, illetve hétvégén egy-egy programra a gyülekezettel. Református vallásról van szó.
2014. jún. 18. 14:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
43%
Ezzel nincs semmi gond, sőt, ráférne minden gyerekre.
2014. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt én is vallásos suliba jártam, szüleim egyáltalán nem azok, templomba se térnek be, ha csak nincs esküvő. Azért raktak ilyen suliba, mert jó a környezet, rendes légkör van. Az én viszonyulásom a valláshoz mellékes, az utolsó két évben már lelógtam az Áhitatot, hittanból meg kettes fölével végeztem, nem azért mert nem olvastam bele, hanem mert szigorúan vették az órát. Hittan táborban is voltam, az sem volt extra, ugyanolyan középsulisok voltak mint én, nem imádkoztak napi 3szor, csak kikapcsolódni, kirándulni mentek oda.

Szóval vallásos sulis létünkre ugyanúgy eljártunk esetleg iszogatni, kimaradtunk éjszaka, suliba is bontottuk a rendet stb. és ez így volt rendjén. Szerintem ebben nincs semmi szégyenletes. Fiatal vagy, nem hiszem, hogy nagyon visszafogott életet kéne élned. De ez tényleg már a magánügyed, ezt csak azért írtam, hogy ne ítéld el azt aki tinédzser korában esetleg kicsit kicsapongó életet él. Az nem jelenti, hogy ne lenne becsületes, szorgos, lelkiismeretes vagy összességében rendes ember.

2014. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%
Ugyan én is kőkemény ateista vagyok, de ha valaki ép keretek között gyakorol egy vallást, azzal nincs semmi bajom. (Muszáj megkülönböztetni azt, aki egyszerűen csak hisz valamely vallásban, attól, aki fanatikus, vagy neadjisten szektás lett.)
2014. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj elmondani, szólj nekik, legyenek ott mindketten, hogy szeretnél velük ebszélni. Mondd el, hogy úgy érzed, református szeretnél leni és szeretnél eljárni református rendezvényekre (első körben a vasárnapi Istentiszteletre) - nekik ezzel kapcsolatban semmilyen kötelezettségük nem lesz, és nem is fogod őket traktálni ezzel. cCak mondd el, hogy Te úgy érzed, neked erre van szükséged, így érzed jól magad. :) Semmiképp ne titkold... és bízz Istenben! ;) (Nem vagyok vallásos, de hívő vagyok, és tiszteletben tartom mások vallását)
2014. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
én ateista vagyok, a húgom nem rég lett református, többiek nem vallásosak, engem nem zavar, csak hagyjon engem vele békén
2014. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva volt. Az egész családom katolikus, voltam elsőáldozó, bérmálkozó is a családom nyomására, aztán pedig olyan 15 évesen ateista lettem. Hát a szüleim most se örülnek neki, hogy nem járok templomba, nem hiszek Istenben, anya mindig azzal jön, hogy elkárhozok :D Sőt a vallásos "barátaim" lepogányoztak :/

Lehet hogy kezdetben csipkelődni fognak a szülők, lehet, hogy elfogadók, Te ismered őket, hogy mennyire fogadják el. Egyébként semmi bajom a rendes hívőkkel, a hittérítőket és a szektásokat viszont nem bírom. Ott valami nem oké.

2014. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

"Szóval vallásos sulis létünkre ugyanúgy eljártunk esetleg iszogatni, kimaradtunk éjszaka, suliba is bontottuk a rendet stb. és ez így volt rendjén. Szerintem ebben nincs semmi szégyenletes. Fiatal vagy, nem hiszem, hogy nagyon visszafogott életet kéne élned. De ez tényleg már a magánügyed, ezt csak azért írtam, hogy ne ítéld el azt aki tinédzser korában esetleg kicsit kicsapongó életet él. Az nem jelenti, hogy ne lenne becsületes, szorgos, lelkiismeretes vagy összességében rendes ember."



Nem ítélek el senkit, de nem hiszem, hogy 14-17 évesen szexuális életet kell élni, promiszkuitásban, nem hiszek a részegségben, vagy abban, hogy a bulihoz kell az alkohol.

A kicsapongó élet nekem egyáltalán nem vonzó.

2014. jún. 18. 15:19
 18/31 anonim ***** válasza:
92%
Én is ateista vagyok, a nagyszüleim nem fogadták jó néven (a nagyapám lelkész volt). A szüleim már nem fanatikus reformátusok, hagyták, hogy abban higgyek/ne higgyek, úgy éjek, ahogy akarok. Nagymamám szerint pokolra jutok, erre mindig visszakérdezek, hogy -szerinted te miért jutnál mennybe?- Itt egy olyan kisebb vitánk szokott kerekedni, hogy már senki nem tudja, hogy ki, kivel, miért és hogyan és hová jut. Nagyon nem szeretem, ha térítgetni próbál, szóval ha a családodban ezt elkerülöd, és a családi vacsorát nem Noé történetével vezeted be, akkor nem hinném, hogy gond lesz. :)
2014. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%
Annyira nem örülnék. A református közösségekkel semmi bajom, néhány hittételükkel nem értek egyet. Nem vagyok kifejezetten ateista, sok vallást ismerek. Jobban örülnék, ha a gyerekem egy kicsit önállóan kibontakozna és sok mindent megismerne a választáshoz, más nézőpontokból.
2014. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

"Jobban örülnék, ha a gyerekem egy kicsit önállóan kibontakozna és sok mindent megismerne a választáshoz, más nézőpontokból."


Miért?

2014. jún. 18. 15:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!