Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon szigorúan veszik a tanulást és túl sokat várnak el tőlem.Sajnos idén a matekom nem nagyon sikerült úgyhogy meghúzott a tanár.Hiába mondtam már év elején is itthon, hogy kellene egy külön tanár meg év közben is de rám se bagóztak.Most ha meg tudják a bukást szerintem végem lesz mikor 7.-ben évvégén kaptam egy kettest már akkor apám nagyon kiakadt azt mondta, hogy nem.lesz belőlem semmi.Ennek ellenére később mégis gimnáziumba íratott pedig előtte minden hülyének elhordott.Annyira kétségbe vagyok esve.A rossz tanuláshoz az is hozzá tartozik, hogy nem élünk valami fényesen.Sokszor kell kölcsön kérnünk és volt, hogy télen 1-2 napig nem is volt mit ennünk.Ezt igazából csak azért említettem meg mert ez olyan rossz látni, hogy nincs semmi ez olyan motiválatlanná tett.Úgy éreztem/érzem, hogy nincs értelme semminek mert bármit teszek nem lesz jobb.Rossz érzéssel tölt el.(17 éves vagyok)

2014. jún. 18. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, a bukás megtörtént, most már vállalnod kell a büntetést is.

Odamentél év közben a matektanárhoz, hogy korrepetáljon? Vagy bármelyik osztálytársadhoz, hogy segítsen?

Írod, hogy nem éltek fényesen - esetleg emiatt nem tudták megfizetni a külön tanárt a szüleid, nem gondoltál erre?

Jön a nyár, keress alkalmi munkát, és a fizetésedből vegyél pótleckét matekból, és a pótvizsgán hozz össze legalább egy kettest.

Sok sikert!

2014. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 17 éves! Ha elfogadsz egy jó tanácsot egy vén 40-estől: éppen ez a semmi kellene, hogy motiváljon!

Hogy kitörj onnan és jobb legyen ha felnősz.

Az, hogy ilyen helyzetbe kerültetek az a szüleid rossz döntésének köszönhető.

Tanulj belőle, erőltesd meg magad és tessék nekilátni, hogy te ne lépj a nyomdokaikba és később jobb legyen

.

Munkanélküliként elmondhatom, hogy 40 felé drasztikusan csökken egy melós értéke hacsak nem valami jó szakember valami hiányszakmában.

Tehát neked most kell alapozni és 30-35 éves korodra megalapozni magad szakmailag ahhoz meg ugye tanulni kell.

Tudom, hogy ebben az életkorban drasztikusan romlik egy gyerek tanulmányi átlaga ha otthon gondok vannak de ez lebegjen előtted és adjon erőt kitörni.

Akinek megvan mindene annak mindegy de, akinek nincs semmije az csak nyerhet.

Motiváljon a nyomorod mert ha most feladod akkor később nem lesz jogod sírni.

Most csak annyi a dolgod, hogy tanulj.

Nemsokára el kell döntened, hogy dolgozol vagy továbbmész ha lehet ösztöndíjjal azt meg nem adják kettes átlagra de ma már egy diploma az alap.

Szóval kapd össze magad és ne siránkozz.

A vesztesek mindig másra mutogatnak a győztesek meg maguknak kaparják ki a boldogulást.

Sok sikert!

2014. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Végül is érthető a szüleid szigorúsága ha nem tanulsz rendesen. Megbuktál. Ahogy előttem írták, már nem tudod visszacsinálni, de valljuk be őszintén. Nem pénz kérdése, hogy korrepetálj matekból. Ha valamelyik tanár segítségét kérted volna, segített volna,ha valamelyik osztálytársad segítségét kérted volna biztos segített volna. Nyilván egész évben nem is igazán érdekelt az egész, inkább elhessegeted. Most meg olyan jó a szüleid szigorúságára fogni az egész hibát, hogy az eszedbe sem jut, hogy nagyobb részben a te hibád is.

Jó tanács: tanulj, hogy legalább a pótvizsgád sikerüljön.

2014. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor ha már ilyen körülmények vannak legalább ne várnának el mindent és a tanárral kapcsolatban pedig, én többször megkértem de azt mondta ez nem.tartozik a feladatai közé.
2014. jún. 18. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az a "minden" amit elvárnak? Az,hogy tanulj? Az,hogy segíts otthon? Vagy ,hogy viselkedj rendesen? Ezek alap dolgok,még szép,hogy elvárják.Vagy mi a "minden" ?
2014. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor fordultál volna az osztályfőnökhöz, hogy segítsen, nincs pénzetek, matek-korrepetálásra van szükséged.


A szüleid pedig miért ne várnának el tőled mindent? Nem értem. Mert megbuksz matekból?

2014. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én értem a kérdezőt és ezt nem fogja érteni aki kimegy a konyhába és tele a hűtő.személy szerint én nem vagyok ilyen helyzetbe,de közelről látom hogy is van ez.(van olyan ismim aki(k)ilyen helyzetbe van.Viszont egyet értek az előttem szólóval,hogy pont ez motiváljon. befejezni a sulit,egy jó szakmát megcsinálni és kitörni abból a helyzetből. nem lesz könnyű,meg sokszor lesz még hogy nem látod értelmét,nem látod a végét de ne add fel. valld be h sajnos megbuktál de ígérd meg hogy rendesen tanulsz a pótvizsgára. és akarj jobb lenni. sok sikert és ügyes legyél:) 26N
2014. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak és a másodiknak nagyon szépen köszönöm.
2014. jún. 18. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!