Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám lusta vagy ez a normális?

Anyukám lusta vagy ez a normális?

Figyelt kérdés
Nagyjából az összes ismerősömnek az anyukája hét közben főz. (Takarítás nem szokott téma lenni azt nem tudom.) Ezzel szemben az én anyukám hét közben gyakorlatilag semmit nem csinál. Nem takarít (hétvégén se, csak 'alkalmakkor'), nem mosogat (mosogatógépbe apa szokott bepakolni), nem főz... annyit csinál hogy a mosógépbe bepakol kitereget és vasal. Hétvégente szokott főzni de azt se mindig, és ez engem eléggé zavar. Már évek óta ez van (20 éves vagyok), de ha bármikor megemlítem, hogy jó lenne ha nem csak hétvégén lenne meleg étel akkor felháborodik, hogy és ő mit csináljon még? Nem tud minden nap főzni hát mit képzelek. Csak kíváncsi vagyok másnál is így működik-e...

2014. jún. 18. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
76%
Minek főzne ha dolgozik? Főzz te, nálunk se főzött anyukám, én főztem magamnak ha éhes voltam.
2014. jún. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:
11: Mert a legtöbb ismerősöm anyukája ugyanúgy dolgozik, és mégis főznek. Pedig anya se végez megerőltető munkát, irodában dolgozik és dolgozott mindig is. Meg nem az a bajom inkább, hogy MOST nincs, hanem hogy már gimi alatt se volt soha. Ahol már menzára se voltam befizetve.
2014. jún. 18. 19:44
 13/74 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem neked kéne megmondani, hogy anyukád hogyan élje az életét. Lehet ha majd te is dolgozni fogsz és mellette családod lesz, neked se lesz kedved mindig főzőcskézni. Van aki nem szeret, ezt el kell fogadni.
2014. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
59%
most ne haragudjatok már kommentelők..de nehogy már hétköznap legalább egyszer a gyerekeinek ne főzzön már egy anya..függetlenül attól h a kérdező 20éves azért szerintem hétköznap egyszer egY pörköltet összedobhatna..az megfő magától. ez lustaság.és az az érdekes h anya,apa eszik főtt kaját mert írta a kérdező h a szülei rendelnek melóhelyre maguknak kaját. az miért nem érdekli az anyát,apát h mit esznek a gyerekek? szimplán nem akar megmozdulni anyuka..érdekes én 8óra fizikai munka után két naponta főzök..ha nem lenne lusta ő is legalább 1x..de komolyan egy pörköltet meddig tart..? :O
2014. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
45%
Nem anyád lusta,és még önző is.Ő eszik a munkahelyén ti meg levagytok..Mások is dolgoznak mégis főznek a családjukra.Ahogy olvasom irodai munka,na abba bele se szakad.
2014. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem 20 évesen itt az ideje ennyit átvállalni a családi kötelezettségekből.

Főzni nem agysebészet, az, hogy "nem tudsz" az nem azt jelenti, hogy megtanulnod se kell és 20 évesen várni a sültgalambot a szádba.


Nálunk apa főz, és sose gondoltam emiatt anyát lustának, sőt!

Az "anyukám lusta?" kérdést írd át: "nálunk mindenki lusta?" kérdésre.


Apád se főz, te se főzöl, anyád bezzeg emiatt lusta.

Te dolgozol?

Segítesz a háztartásba? Mi van, ha anyád utál főzni? Más is tud olvasni, szakácskönyvek meg léteznek, tudod hol a serpenyő, fazék, fakanál.

Ha ezeket megcsinálni nem akarod, akkor nem tudom ki kérdezi, hogy lusta-e az anyja.

2014. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk mindig úgy volt, hogy a szüleim ebédeltek valahol ebédszünetükben, mi meg be voltunk fizetve menzára. Az én anyukám egyébként vasalni se szokott, ha már senkinek sincs ruhája, akkor hív egy nőt, aki pénzért kivasalja délelőtt az összes ruhát. Felmosni meg felsöpörni apa szokott, a konyhában összepakolni, mosogatót ki-be pakolni meg én szoktam. Nálunk is csak hétvégente főzött anya, de akkor 2-3 napra elegendőt. Csak akkor takarít, ha már tényleg nagyon nagy a felfordulás de valamiért az én szobámhoz sose volt lusta neki állni amikor visszamentem a koliba vagy albiba :D

Egyébként én és tesóm kb 12 éves korunk óta "főzünk" szerintem mi hasonló esetben mindig összeütöttünk volna valamit. Egyébként csak nem szóltak volna le ha azt mondod hogy akk most vegyetek fél kiló darált húst mert a hétre bolognai spagettit akarok csinálni

Bár nekem elég furcsa, hogy csak úgy hagyják, hogy szendvicsen meg rántottán élj, ha én egyedül voltam otthon, mindig megkérdezték mit ettem ebédre és húzták a szájukat amikor azt mondtam hogy semmit, vagy szendvicset

Szóval számomra normális hogy nálatok csak hétvégente szokott főzni anyud, de az nem, hogy hagyják, hogy nem esztek főtt ételt

2014. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
69%

Húsz éves gyereknek és bátyjának "zsebpénz"... Vicces.

Én sem főzök. A gyerekeim intézményben esznek meleget. Én és a férjem is. Este hideget eszünk. Ha kétszer ennénk főtt ételt tuti gurulnánk... Nekem ez fura. Kérd meg, hogy neked is rendeljen főtt ételt, és vigye haza, ennyi. De nekem fura, hogy egy 20 évesnek nincs valami keresete, ösztöndíj... Valami. Napi 5-600 ftból tudsz egy kifőzdében enni valamit, havi 10-12 ezer ftból megvan. Ha az ember megveszi az alapanyagot, gázfogyasztás, munka vele... Nem is olcsóbb az se. Lehet, hogy lusta, de akkor te is az vagy, pont ugyanannyi beked megfőzni, mint neki. Igy az apád és a bátyád is lusta. És ti nem is dolgoztok. Tudod az irodában eltöltött 8-10-12 óra is fárasztó ám.

2014. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:

16: Örülnék ha elolvasnád amit kommentekbe írtam a kérdés alatt. Írtam, hogy TUDOK egyszerű dolgokat főzni, de mivel anya sose tanította meg mit hogy kell, ha kértem akkor se mert "csak zavarom" így magamtól azért nehezebb kitalálni, mi hogy jó. A receptek meg sajnos nem feltétlenül pontosak ha meg elrontok valamit, azt kell hallgatnom, hogy mennyit pazarlok. De szoktam főzni.

Mivel apukám keresi a bevételünk 90%át, ő szokott porszívózni, port törölni, mosogatni, rendet rakni, furikázni a család többi tagját ha kell, így nem gondolom, hogy neki kéne még főznie IS. (Nem mellesleg, neki hobbija is van, ami időigényes, anyának meg semmi, ő általában hazajön és alszik.) Anyára se kifejezetten a főzésre vonatkozóan kérdeztem, hanem úgy általában a takarításra is... Csak nyilván a főzés számomra nagyobb hiány.

Segítek a háztartásban is, a konyhában rendet rakok ha használjuk (a bátyám után is, ő nem szokott), leviszem a szemetet, gondozom a macskát, lemegyek vásárolni ha kell, ruhákat is ki tudom mosni és teregetni ha szükséges. Egyébként nem dolgozom, most fejeztem be a második félévemet egyetemen. (Állami ösztöndíjas vagyok, tehát az egyetem nem kerül nekik plusz pénzbe.)

2014. jún. 18. 21:09
 20/74 A kérdező kommentje:

18: Miért is vicces a zsebpénz? Volt, hogy akartam menni diákmunkára, mondták hogy nem kell, adnak pénzt. Egyébként se pazarlok itthon, nem hiszem, hogy azért mert elmúltam 18 éves már rögtön magamat kéne eltartanom. Ha rászorulnánk megtenném természetesen, de a saját dolgomat nem fogom megnehezíteni. Milyen keresetem lenne? Egyedül tanulmányi ösztöndíjat tudnék szerezni, de azt azért elég nehéz. (Bár nem a szakos tárgyaim húzzák le az átlagom.)

Remélem már végre felfogjátok, hogy szoktam főzni. Bár látom eddig nem sikerült.

Egyébként egyetemre 1,5 órát utazni, hazaérni és itthon is tanulni is tud fárasztó lenni. Nem mondom, hogy ne legyen fáradt, biztos az is fárasztó de egyébként tényleg semmi más dolga nincs itthon.

2014. jún. 18. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!