Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők egyrésze hogy tud a...

A szülők egyrésze hogy tud a saját gyermekükkel szemben ilyen kirekesztően viselkedni? Gyermekük másságára miért ilyen kultúrálatlan, agresszív módon reagálnak?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy ujjongva tapsoljanak! Csak azt, hogy fogadják el! Megrendít, mikor ezeket olvasom, kitagadtak, elkergettek a háztól, mindennek elmondanak.

A még tudatlanabb szülők egyenesen gyógykezelésnek akarják alávetni másságát vállaló gyermeküket.

A XXI. században, valóban ennyire, tudatlanok, kirekesztők vagyunk?



2014. máj. 9. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
A másság már önmagában hordozza a problémát. Régen a Taigetoszról lökték le... Ez a mai elfogadó társadalom egyáltalán nem egészséges. Úgy tűnik sokan tanultam a Római Birodalom bukásából, mert akkor is pontosan ugyanezek az események játszódtak le.
2014. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%

ma 20:05

Végre egy ember aki észreveszi a lényeget.

A történelem mindig ismétli önmagát. A fene nagy másság elfogadása után el fog jönni a puritán korszak újra, mint régen, mert az embereknek (mint régen) elegük lesz a nagy "szabadság"-ból..

Szinte adja magát, hogy mi lesz 40-50-80 év múlva..

2014. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Na és hol van most a Taigetoszról levetés? Ha kiírtani a MÁS embereket olyan nagyszerű ötlet lenne, akkor sosem ment volna ki a "divatból" a másság elutasítása.. Az elutasítás is ugyanúgy elbukott, vagy ti ennyire büszkék vagytok arra, hogy beleilletek a tömegbe, és nincs bennetek semmi egyéni?
2014. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Tessék, kérdező, két példa arra, hogy igen. Reménytelen a helyzet. Első: a Taigetoszról egyébként nem a másságukat vállalókat lökték le, mivel Spártában az egyneműek szerelme egyenesen törvény által kötelező volt, történelemből tudatlan barátom. Neked az nagyon rossz világ lett volna, azt hiszem. A Taigetoszról azokat csecsemőket hajigálták, akiket nem találtak elég jónak.
2014. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
20:05: a Római Birodalom bukásakor pedig már 140 éve a kereszténység volt az államvallás - ez kettő.
2014. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

ma 20:31

Attól függ mit veszünk másságnak. Mert melegnek lenni már nem másság..Már szinte nagy tömeg van, és ha úgy vesszük lassan már az mondhatja hogy "más vagyok mint a többiek" aki hetero...Ha így nézzük , akkor igen, örülök, hogy más vagyok mint a többiek, még ha gáz ma heteronak lenni..

2014. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, az így "gondolkodö" emberekre vonatkoztattam kérdésemet!

Még büszkék is magukra!

Borzalmas!

2014. máj. 9. 20:35
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Időpont ma 20:33 vagyok

A "büszke vagyok" csak azért írtam, mert valaki szerint büszkének kell lenni ha más vagy..


De elmesélek neked egy történetet. Külföldön dolgozom egy olyan országban ahol a többség elfogadja ha valaki meleg. Sőt házasodni is lehet. Nekem addig nincs semmi bajom a melegekkel amíg nem nyafognak a másságukkal, nem ez a témájuk, és nem görcsölnek azon, hogy miért nem fogadják el. El kell fogadniuk, hogy vannak akik szerint ezzel nincs baj, és vannak akik szerint ez nem normális dolog. Ezzel együtt kell élni. Mint írtam, nekem nincs semmi bajom a melegekkel, van több kollégám akik melegek. Tavaly nyáron voltam két nagyon kedvelt kolléganőm esküvőjén is akik szintén melegek. Kint ahogy otthon is sokan jönnek azzal, hogy " el kell fogadni, meg fújjj aki szerint ez nem jó, óóó hogy szégyellje magát, borzalom, hogy ennyire ellenzik etc... Igen, itt is mennek ilyen szövegek, főleg az egyik 40 éves kolléganőm szájából hangzik el, és pocskondiázza akik nem támogatják a másságot. Mit az isten nem is olyan régen kiderült, hogy a 21 éves fia meleg.

Na gondoltam, itt az élő példa előttem amikor egy édesanya kéz a kézben sétál a fiával, és örül annak, hogy a fia meleg, hogy ő más. De hamar kiderült, hogy csak addig volt meleg párti amíg nem volt benne nyakig. Amióta kiderült, hogy a fia meleg, már nincs egy jó szava sem a melegek felé. Annyira nem tudja elfogadni a fia másságát, hogy panaszt tett, hogy nem hajlandó egy asztalnál ülni a leszbikus házaspárral (ők is kollégák)

Hol van az a nagy támogató, melegek barátja??? SEHOL!


Szóval én legalább őszinte vagyok. Nekem semmi bajom velük, amíg a nemi hovatartozásuk nem téma. Ugyanis senkit nem érdekel, hogy a hálószobában ki van felül..


De ha valaki nyafog, és hangoztatja, és mindenkitől egy simogatást vár, hogy "jaj szegénykém, ne szégyelld a másságodat, legyél büszke rá, hogy te nem állsz a sorba mint a sok idióta" nos az ilyen alakokat nem tudom elfogadni....

2014. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

1. és 2. jól lepontoztak titeket.


Pedig igen a történelem mindig ismétli önmagát!!

2014. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Az a nagy büdös helyzet, hogy az emberek mindent és mindenkit bántanak és elítélnek, aki nem tetszik nekik. Vannak akit azért mert meleg, van akit azért mert kövér, alacsony, tetovált, féllábú, stb, lehetne folytatni a sort a végtelenségig. Ilyen az ember, mindig kell neki valami amit rühellhet. Szerintem inkább az a gáz, hogy lassan kötelezve van a világ arra, hogy tutujgassa és piedesztálra emelje a melegeket, holott az sem "különb" másság, mint bármelyik másik. Egy szabad országban jogom van azt utálni akit akarok, az rajtad múlik, hogy ezt feldolgozod-e, vagy sírsz hogy miért nem iktatták még törvénybe, hogy a melegeket kötelező szeretni.

Mondom mindezt úgy, hogy biszexuális nő vagyok, de teljes mértékben elfogadom az emberek gyűlölethez való jogát, hisz én is közéjük tartozom, és én is rühellek dolgokat. Gondoljon az illető amit akar, utáljon ha az esik neki jól, egészen addig amíg nem bánt és nem származik hátrányom a gyűlöletéből. Nyilván senkinek nincs joga az előítéletek miatt megverni valakit, vagy esetleg nem alkalmazni egy munkahelyen, de az már más kérdés.

A kirekesztő szülő is ilyen, ő is ember, és bár elsődlegesnek tartom a gyermekünk feltétel nélküli szeretetét, sokaknak idő kell hogy összeegyeztessék az előítéleteiket a saját gyerekükkel. Természetesen ez nem mentség arra, aki kitagadja a meleg fiát/lányát, mert ez ugyanabba a radikális kategóriába tartozik, amikor este a parkolóban megverik a meleg Jocót a munkatársak, mert fúj köcsög. Csak érted, ne kelljen már lassan szentté avatni azt, aki kirakja az ablakba a másságát és parádézik vele.

2014. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!