Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom mostanában nagyon...

A lányom mostanában nagyon szokatlanul viselkedik. A leírás leírom, hogy mi az, ami megváltozott vagy csak egyszerűen furcsa, mert eddig nem ilyen volt. Mondjátok, mi lehet a lányommal?

Figyelt kérdés
Zárkózott. Egész nap csak a szobájában ül a lapotopjával vagy pár könyvel. Pár napja már nem is szól hozzánk. Egyik napról a másikra nem kommunikál senkivel. Mikor valaki, bárki szól hozzá, úgy viselkedik mint egy antiszociális. Kifejezetten látszik az arcán az undor. Egész álló nap csak fekszik a besötétített szobájában. Nem eszik. Alig iszik (pedig ő mindig olyan lány volt, aki 10 percnél tovább nem bírta folyadék nélkül). Teljesen megváltozott. Nincs kedve semmihez. Mi történt vele? Betegség? A korát mellesleg megemlíteném, 13 éves, de korához képest kifejezetten komoly, bölcs és tisztelettudó. Rengetek idézetet olvas. Tudom, egy 13 évesnek nem kellene laptop, de nem a neveléssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hanem arról, hogy mi a baja? Többen mondták, hogy depressziós. De ez biztos nem így van. Egy depressziós nem így viselkedik? Vagy igen? A depressziónak mik is a tünetei? Segítsetek rajta, rajtam, a családon, rajtunk.
2014. jún. 20. 21:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Valami nagy trauma érhette. Vidd el orvoshoz, és ne itt kérdezgess. Depresszió ilyen korban nagyon veszélyes. Szoktatok beszélgetni? mert az nem ártana.
2014. jún. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
2014. jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

‘’ először próbálj beszélni vele, ha elzavar, nem válaszol akkor is

folytasd‘’

komolyan? ha en 2x elmondom h most nem mondom el ha eroszakoskodsz legkevesbe fogom! ha nem szal le rollam meg szajba is verem ha vki ennyire ertetlen.

psicho: anno 1x elmentem, teljesen hulyenek neztek, komolyan olyan degeneralt kerdeseket...

sok emberrel beszelek, ismerem eletuket, stb, tudod az az 1 biztos, ha eroszakoskodsz, biztos nem mondja el, max megjobban elhidegultok.

en kb annyit mondanek, barmibe szamithat rad, ha vmit meg szeretne beszelni, barmikor nyitont vagy, segitesz.

meg 1 barmennyire is hulyeseg, sosem formedj ra, vezesd ra a segitsegre, de sose parancsold ra a nezeted.

hiddel mar par befordult csajjal volt dolgom.

2014. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
58%

Vagy vele történt valami trauma vagy rájött valami családi titokra, ha van ilyen és ezért van megvetéssel irántatok.

Csak találgatok, mert az én környezetemben előfordult, hogy a gyerek előbb tudta, hogy az apja csalja az anyját, mint az anyuka... és ezzel a helyzettel nem tudott mit kezdeni, felborult az egész kis világa ...

2014. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bántják suliban, lehet fiúdolog, lehet, összeveszett a legjobb barátnőjével, lehet, hogy csak kamaszodik, lehet, hogy megtámadták.... bármi lehet. Ki kéne szedned belőle, hogy mi a baj. Valószínűleg akar beszélni róla, csak rágni kell a fülét érte, lehet, úgy érzi, hogy őt most senki nem szereti és így akarja felhívni magára a figyelmet. Menj és beszélj vele, ne hagyd magad lerázni. Amíg nem beszél felesleges bárhová is vinni, hisz azt sem tudod, mi a baja.
2014. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
94%
Szimplán csak kamaszodik, velem ugyanez volt pár éve, jól emlékszem. A szüleim és minden rokon hülyét kapott tőlem, én pedig direkt undok és mogorva voltam mindenkivel. Nem tudom miért, csak úgy :D
2014. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. De te azt mondod (nyilván van még nem kevés olyan ember, aki teljes mértékben egyetért veled), hogy ez csak kamaszkori probléma, de ezzel szemben van (szerintem) ne kevés ember, aki azt állítja, hogy ez ennél sokkal komolyabb.
2014. jún. 26. 22:11
 28/29 anonim ***** válasza:
86%

Ez a "korszak" sok kamasznál előjön. Nekem is volt, 14 éves voltam.

A másik magyarázat, amit többen is írtak előttem, hogy depressziós. Azonban ezt kiváltja valami. Családi dolgok, szerelmi bánat, iskolai kudarc, bármi.

Próbálj nyugodt maradni, hívd el cukrászdába, vásárolni, majd kérdezz rá, hogy miért lett ilyen befelé forduló.

De csak szeretettel kezeld, mert a követelőzés még jobban beletaszítja ebbe az állapotba.


28n

2014. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Provincia válasza:
0%
Orvoshoz kellene vinni, mielőtt még túl késő lesz. Ha nem eszik, iszik eleget - az is elég veszélyes. Nincs a rokonságban orvos, akihez esetleg még bizalma is van. Ha nincs, akkor a házi orvossal kellene beszélni róla, először az ő jelenléte nélkül, megkérdezni, mit tanácsol. De az osztályfőnökével is kellene beszélni, kifaggatni, nem történt-e valami az iskolában. Nem tudom, vallásos-e a család, jár-e hittanra a kislány. Ha igen, akkor az ottani oktatóval is kellene beszélni. Úgy tűnik összetett problémáról lehet szó.
2016. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!