Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom mostanában nagyon...

A lányom mostanában nagyon szokatlanul viselkedik. A leírás leírom, hogy mi az, ami megváltozott vagy csak egyszerűen furcsa, mert eddig nem ilyen volt. Mondjátok, mi lehet a lányommal?

Figyelt kérdés
Zárkózott. Egész nap csak a szobájában ül a lapotopjával vagy pár könyvel. Pár napja már nem is szól hozzánk. Egyik napról a másikra nem kommunikál senkivel. Mikor valaki, bárki szól hozzá, úgy viselkedik mint egy antiszociális. Kifejezetten látszik az arcán az undor. Egész álló nap csak fekszik a besötétített szobájában. Nem eszik. Alig iszik (pedig ő mindig olyan lány volt, aki 10 percnél tovább nem bírta folyadék nélkül). Teljesen megváltozott. Nincs kedve semmihez. Mi történt vele? Betegség? A korát mellesleg megemlíteném, 13 éves, de korához képest kifejezetten komoly, bölcs és tisztelettudó. Rengetek idézetet olvas. Tudom, egy 13 évesnek nem kellene laptop, de nem a neveléssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hanem arról, hogy mi a baja? Többen mondták, hogy depressziós. De ez biztos nem így van. Egy depressziós nem így viselkedik? Vagy igen? A depressziónak mik is a tünetei? Segítsetek rajta, rajtam, a családon, rajtunk.
2014. jún. 20. 21:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
66%
Megerőszakolták vagy remélhetőleg csak próbálkoztak.És nem vicc,nő vagyok ezt halál komolyan mondom:(((
2014. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó!

Én is ezt akartam írni!Lehet,hogy valaki bántotta...

2014. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%
Először próbálj közeledni hozzá. Mondd el neki, hogy neked elmondhatja, mi bántja. Fiú van a dologban? Elutasították? Valaki piszkálja a suliban? Szégyell valamit? Ha a sokadik próbálkozásra sem törik meg, pedig láthatóan valami baja van, akkor vidd pszichológushoz. És igen, egy szakképzett embernek, akinek ez a munkája, ha a lányod is nyitott rá, akkor meg fog nyílni. A lényeg, hogy érezze, számíthat rád. :)
2014. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%
Egyik napról a másikra depressziós? Furcsa....Szerelmi bánat? Lehet, de ha jó a viszonyotok, szerintem épphogy keresné a társaságotokat, hogy még bevallatlanul is pótolja az elvesztett szeretetet. Nekem (laikusként, hozzáteszem)az első gondolatom az erőszak volt, amiért önmagától ugyanúgy undorodik, mint másoktól, és a szégyenérzet nem engedi, hogy elmondja. De bármi is, ami a kiváltó ok, ha magától nem mondja / mondta el neked, faggatózásra sem túl valószínű hogy megnyílik. Ilyenkor egy idegen, még egy vonaton épp szemben ülő néni is, hát még egy szakember sokkal többet megtudhat.
2014. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%

Ha hirtelen változott meg ennyire, nekem is a szexuális zaklatás jutott eszembe.

Ne hagyd magára. És ne legyen igazam.

2014. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
70%
Hogy lehetsz ilyen tutyimutyi? Te vagy az anyja, beszélj vele.
2014. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
63%

Bingó. 13 évesen depressziós lettem, ugyanezekkel a tünetekkel. Besötétített szoba, nem beszélek, nem eszek, nem iszok... Na, hát nálam is úgy gondolkodtak a szülők, minek pszichológus? Ha nekik nem mondom el, majd idegennek sem fogom... Aha, talán volt okom, hogy velük miért nem beszéltem meg soha. Mert nem tudtam.


Pár évre rá pszichiátriára utaltak be, olyan állapotba kerültem. Miért kell megvárni? Egyértelmű jeleket ad, szinte sikít róla a segítségkérés. Vidd orvoshoz !!! ÉS igen, én azóta is járok pszichológushoz, és vele meg tudom beszélni, segíteni is tud. Annak ellenére is, hogy a szüleimmel sosem sikerült.

2014. jún. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
36%
17-es! Teljesen igazad van, csak azért abba is gondolj bele, hogy ha 13 évesen hirtelen elcitálnak pszichológushoz, valószínűleg támadásnak vetted volna. De remélhetőleg a kérdező ismeri annyira a lányát, hogy tudja, hogy biztosítsa teljes támogatásáról, és hogyan vigye úgy pszichológushoz, hogy azt valóban segítségként értékelje. Nyilván nehéz, de bizonyára nem lehetetlen.
2014. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%

Igen, egy idegennek elmondja. Sokkal előbb, mint neked, mert te szubjektív vagy. Felfújod, nem határolódsz el a problémájától, vagy épp legyintesz rá, kiakadsz, nem tudod reálisan nézni a dolgot.


Vagy lehet, szégyelli neked elmondani, de másnak (akár egy rokon) simán kitálal. Én apának szinte semmit nem mondtam - tudtam, milyen nem volt szükségem meddő vitákra -, nagynénémnek viszont mindent, ő ítélkezés nélkül segített bármiben.

2014. jún. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Ha az egészsége nincs toppon, akkor már az orvosnak így is úgy is látnia kellene.

A pszihológussal nem csak beszélgetni lehet, hanem elég,ha rajzol valamit.

A menstruáció miatt nem kellene nagyon aggódni, mert még csak 13 éves, ezek után áll majd be neki. Nekem még 16 évesen is szeszélyesen jött meg.

Ha esetleg a nőgyógyász is látná akkor meg lehetne nyugodni, hogy nincs ilyen téren gond.

Akárhogy próbálod a homokba dugni a fejedet, ez márpedig depresszió, az összes tünetet produkálja. Csinálj vele valamit, vagy egyszer azt veszed észre, hogy öngyilkosságot követ el.

Ha ennyire elzárkózik a családtól, az már nagyon nem jó.

Próbálj meg közeledni felé, ahogy többen is írták, hátha valamit megtudsz, hogy mi történt, ne hagyd annyiba a dolgokat.

2014. jún. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!