Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lesz velem egyedül a babával?

Mi lesz velem egyedül a babával?

Figyelt kérdés
Nagyon félek attól, hogy nem tudom majd megcsinálni a dolgomat, ha meglesz a baba. Anyám meghalt, anyósomnak pedig van elég baja nélkülem is. Párom mindig későn jön haza, de amúgy sem tolerálja, ha nincs rendben minden otthon. Ti hogyan oldanátok ezt meg? Kaját rendelni nem fogunk tudni, ez a megoldás kilőve.
2014. jún. 23. 16:30
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
97%
Jujujjjj, nálam ez már kiverte volna a biztosítékot, mert én pl. nem főzök minden nap, van, hogy szendvicsezünk, úgyhogy itt szerintem kicsit az van, hogy elkapattad a párod. Persze, jobb a főtt étel, de ne gondolja már, hogy cselédnek tart. Mondd meg neki határozottan, hogy igen, megérdemli a főtt kaját, de most, hogy baba van, ő fontosabb. A férjed is megoldhatja magának a főzést egyszer egyszer és ne viselkedjen úgy, mint a babátok, hogy felsír, ha valami baja van.
2014. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
78%

Pasi vagyok,de tudom hogy ha elmész a védőnőhöz,mert úgy is el kell menni,ott minden kérdést feltehetsz.

Vannak könyvek a babákról lehet kölcsönözni könyvtárból,le lehet tölteni netről ha gondolod rád szánok 2 percet és googliban keresek valamit :)

Ha van olyan a környezetedben akinek van gyereke(pl barátnő) ,őt is kikérdezheted.

Ne izgulj bele fogsz jönni!

2014. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

nekem 2 hét volt nehezebb.... de csak az idöbeosztás miatt.

jigen, szülés után pihenni kellene...ennek ellenére hazajöttem a korházbol és nagytakaritani kellett, mivel mig én a korházban voltam akkor cserélték ki a balkonajtot, ablakokat (ami 4mx 2,5m) és falat kellett hozzá bontani...

szoval hazajöttem, takaritottam 6 orát, közben föztem és szoptattam. az én férjemre is mindennap fözni kell, föztem is, mellette csináltam mindent ugy , ahogy azelött. takaritottam, mostam, föztem, sétáltam a babával (és mivel grafikus vagyok, még azt is csinálnom kellett, mert határidös munka volt).. semmi különös nem volt benne, hál istennek 2 hét után kialakult egy napirend. nekünk sincs itt senkink, a szülök 1600km-re élnek tölünk.

2014. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

"Párom mindig későn jön haza, de amúgy sem tolerálja, ha nincs rendben minden otthon."


Ajaj, valóban ez a pasi kellett neked?

2014. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint gyakorlott "főzőasszony" vagy. Gondold át az egyszerűbb kajákat. Nem egyszerű a gyerek mellett a háztartás, de hidd el nem kell extra pihenés a szülés után. Én is ebben a cipőben jártam. nehezebb lesz majd ha a baba 1 év körüli lesz.
2014. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a férjeddel, hogy tolerálja, ha magától még nem jutott eszébe felajánlani, megnyugatatni téged ezzel kapcsolatban.
2014. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, mennyi időd van még hátra. Feltéve, hogy van mélyhűtőd, főzzél nagy fazék ennivalót több féléből, legyen legalább 20 doboz kész ennivalód. Férjed pedig tetszik-nem tetszik, segítsen.
2014. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem miért kéne 2 hétig pihennie? Egy ilyen pici baba még eszik, alszik, mindent meg lehet tőle csinálni. Később pedig belerázódik. Azért vicces lenne, mindenki szakácsnőt és takarítónőt fogadna. Jó, ha valakinek van segítsége, de ha nincs, akkor sincs probléma.
2014. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
88%

12-es, jót nevettem a naivságodon. Kérdező nem a pelenkázással, vagy büfiztetéssel van bajban, hanem mert mert lesz egy elgyötört teste, egy pici babája, és egy anyucipicifia férje, akit így is el kell látni.

Kérdező, eső után esernyő, de miért egy ilyen fennhéjázó rabszolgatartónak szülsz gyereket?

2014. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
27%
Bírom ezt a lepontozást, valaki mesélje már el nekem, hogy akinek nincs komplikációja, miért is kéne 2 hétig pihennie? Én császáros voltam, nem volt segítségem, mégis tudtam takarítani, főzni és még délután a babával pihiztem is. Akik lepontoznak, azok szültek már, vagy csak okoskodnak?
2014. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!